Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

OFF TOP o.z.a.i.n.t.


Karmazynowy

Rekomendowane odpowiedzi

Pady inne, kable od Clear - to na pewno. Czy coś w strojeniu grzebali to nie wiadomo. Trzeba by robić swapy padowo-kablowe z Elearami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, bleck55 napisał:

A elex to nie to samo co elear tylko po prostu masdropowe jak wszystko?
Jakie są różnicę skoro piszesz ze elex lepsze.

Elexy mają lepszą scenę, separację, więcej powietrza, lepszą górę, bas tak nie dominuje.

Takie bieda Clear :P

I to nie tylko moje zdanie bo wieeele osób odbiera Elexy za lepsze od Elear.

11 godzin temu, Karmazynowy napisał:

Pady inne, kable od Clear - to na pewno. Czy coś w strojeniu grzebali to nie wiadomo. Trzeba by robić swapy padowo-kablowe z Elearami.

Na pewno same pady aż takiego wpływu by nie miały, Eleary, Elexy i Cleary mają ten sam przetwornik a jednak każdy brzmi inaczej.

Edytowane przez vonBaron
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, vonBaron napisał:

Elexy mają lepszą scenę, separację, więcej powietrza, lepszą górę, bas tak nie dominuje.

Takie bieda Clear :P

I to nie tylko moje zdanie bo wieeele osób odbiera Elexy za lepsze od Elear.

Na pewno same pady aż takiego wpływu by nie miały, Eleary, Elexy i Cleary mają ten sam przetwornik a jednak każdy brzmi inaczej.

Spokojnie same pady mogłyby mięć taki wpływ.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, vonBaron napisał:

Tak na pewno Focal zrobiłby taką wtopę żeby prosta zmiana padów powodowałaby że takie Eleary zaczną grać jak Cleary...

Tylko, że to nie była żadna wtopa, a raczej działanie z premedytacją. ;)

Edytowane przez neonlight
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Andrewek napisał:

Spokojnie same pady mogłyby mięć taki wpływ.

Tylko, że już byli ludzie którzy to sprawdzali (wraz z kablem) i surprise, surprise: Elear z padami od Clear to (nadal) nie Clear. Zresztą Elex też nie brzmią jak Clear, a są to przecież Elear + pady i kabel od Clear, czyli niby Clear, ale jednak nie do końca ;)

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak działa mózg. Nie doświadczasz świata bezpośrednio tylko przefiltrowany. Nie bronię ci uważać Orfeuszy za lepsze od K701 gdyż ich nigdy nie słyszałem. Być może więc są lepsze.

A pady to w sumie jakby pokój odsłuchowy dla kolumn i w zasadzie ich zmiana zmienia wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha! Czyli to wredna autosugestia sprawia, że żyję w przeświadczeniu, że jest różncia pomiędzy Aeonami i Etherami. A tymczasem to tylko mój mózg, bo jakże mógłbym nie uznać sporo droższych Etherów za lepsze. Wszystkie różnice które myślałem, że słyszę, to tylko mój mózg. Ale ze mnie frajer!

 

Tak dywagując i wracająć ponieco do dyskusji z "Nagrody roku 2018 HiFi Philosophy", to nie wiem kto gorszy. Ktoś kto wmawia sobie ogromne różnice pomiędzy kablami proporcjonalne do ich ceny, bo przecież gdyby ich nie słyszał nie byłby audiofilę, czy ktoś kto sobie usilnie wmawia, że nie byłby melomanę gdyby słyszał różnice pomiędzy kablami, więc ich nie słyszy. Jak zawsze w życiu, najlepsza jest równowaga.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, hesus666 napisał:

Najlepsze w życiu są ślepe testy :) Wyjaśnią słuch każdego audiofila i melomana.

 

Ślepe testy niczego nie wyjaśniają bo wprowadzają takie elementy jak stres i potrzebę usłyszenia różnic które są nieobecne podczas normalnego słuchania, a więc dla przyjemności. Pokazują jedynie tak samo jak efekt placebo że nie można lekceważyć siły autosugestii.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyny stres jaki występuje w ślepym teście, to chyba fakt, że może się okazać, że nie jesteśmy w stanie jednoznacznie rozróżnić kabla za 200zł od naszego nowego za 5tys ;) 

 

Trochę wygodne, że różnicę słychać podczas słuchania dla przyjemności, ale podczas testowania już nie, nieprawdaż? Chyba, że tu też chodzi o to, że mamy przyjemność ze słuchania konkretnego sprzętu, bo wiemy że to ten sprzęt - wtedy ok :)

Edytowane przez hesus666
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Dzingi napisał:

Tylko, że już byli ludzie którzy to sprawdzali (wraz z kablem) i surprise, surprise: Elear z padami od Clear to (nadal) nie Clear. Zresztą Elex też nie brzmią jak Clear, a są to przecież Elear + pady i kabel od Clear, czyli niby Clear, ale jednak nie do końca ;)

https://www.verumsonus.com/focal-clear-vs-focal-elear-vs-focal-elex-comparison-review/

Jak dla mnie robią kontrolę jakości i lepsze przetworniki idą do Clear a gorsze do Elex/Elear.

  • Like 2
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, hesus666 napisał:

Jedyny stres jaki występuje w ślepym teście, to chyba fakt, że może się okazać, że nie nie jesteśmy w stanie jednoznacznie rozróżnić kabla za 200zł od naszego nowego za 5tys ;) 

 

Trochę wygodne, że różnicę słychać podczas słuchania dla przyjemności, ale podczas testowania już nie, nieprawdaż? Chyba, że tu też chodzi o to, że mamy przyjemność ze słuchania konkretnego sprzętu, bo wiemy że to ten sprzęt - wtedy ok :)

 

Nie wiem jak dla Ciebie ale dla mnie słuchanie muzyki to nie egzamin na zaliczenie i nie interesuje mnie ocena jaką otrzymam. Nie mam ciśnienia na usłyszenie różnic, a bardziej interesuje mnie jak dany sprzęt wpłynie na moje uczucia podczas słuchania danego materiału. Interpretuj sobie jak chcesz co jest wygodne a co nie - ja słucham dla siebie :)

  • Like 3
  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.01.2019 o 09:27, Spawn napisał:

 

Ślepe testy niczego nie wyjaśniają bo wprowadzają takie elementy jak stres i potrzebę usłyszenia różnic które są nieobecne podczas normalnego słuchania, a więc dla przyjemności. Pokazują jedynie tak samo jak efekt placebo że nie można lekceważyć siły autosugestii.

Wydaje mi się, że stresować się będzie ten który na siłę będzie szukał różnić żeby potwierdzić swoją rację. Osoba która podda się ślepym testom żeby znaleźć najlepszy dla siebie brzmienie, podejdzie (albo przynajmniej powinna) do tego bardziej wyluzowana. Uważam, że ślepe testy (ale takie niewymuszone) są w stanie pokazać, że nie zawsze najdroższe i "najlepsze" są dla danej osoby naprawdę najlepsze ^_^.

Edytowane przez e1mo
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Spawn napisał:

 

Nie wiem jak dla Ciebie ale dla mnie słuchanie muzyki to nie egzamin na zaliczenie i nie interesuje mnie ocena jaką otrzymam. Nie mam ciśnienia na usłyszenie różnic, a bardziej interesuje mnie jak dany sprzęt wpłynie na moje uczucia podczas słuchania danego materiału. Interpretuj sobie jak chcesz co jest wygodne a co nie - ja słucham dla siebie :)

Jak najbardziej się z tym zgadzam. Dźwięk to nie jedyna składowa doświadczenia :) Ja np równie wysoko stawiam sobie komfort słuchania, czasem wyżej niż sam dźwięk. Ale no trzeba być fair - jeśli ktoś przekonuje innych, że taki a taki kabel jest lepszy od drugiego i absolutnie wart 10x kwoty, bo <tu wstaw bardzo plastyczny opis różnic dźwiękowych>, to wychodzę z założenia, że w ciemno też te różnice powinien być wyłapać. Jeśli nie jest, to po prostu pisze bzdury...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Dzingi napisał:

Jak zawsze w życiu, najlepsza jest równowaga.

Posiadacz słuchawek za kilka tysięcy

nie powinien wygłaszać takich sentencji.

1 godzinę temu, hesus666 napisał:

Najlepsze w życiu są ślepe testy :) Wyjaśnią słuch każdego audiofila i melomana.

Tiaaa, a najlepsze takie kiedy to pięciu kolesi wisi nad tobą i sapie: "no iiii???" "gadaj, jest różnica???" "co się zmieniło!!!???"

Zapewniam, że w takich warunkach możesz pomylić pchełki za 5zeta ze staxami.

  • Like 3
  • Haha 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Dzudas napisał:

https://www.verumsonus.com/focal-clear-vs-focal-elear-vs-focal-elex-comparison-review/

Jak dla mnie robią kontrolę jakości i lepsze przetworniki idą do Clear a gorsze do Elex/Elear.

 

Racjonalne rozwiązanie!

Dające też - niestety, bo to hobby ma dawać relaks, satysfakcję (?) - do myślenia. 

[śmieszny musi być koszt wyprodukowania przetwornika (i całej wCH..-ENDowej reszty) w masowej produkcji, skoro zdarzają się lepsze i gorsze sztuki, ... a jaka poważna cena końcowa audio"zabawki" : /]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, audionanik napisał:

Posiadacz słuchawek za kilka tysięcy

nie powinien wygłaszać takich sentencji.

To każdego własna sprawa, gdzie kończy się zdrowy rozsądek, a gdzie zaczyna już głupota i marnotrawienie pieniędzy. Ja żyję w przeświadczeniu, że życie jest za krótkie, żeby zadowalać się przeciętnością; wolę przeżywać i delektować się seansem muzycznym, a dźwięk nieudolnie imitujący ten rzeczywisty, nie jest mi w stanie tego zapewnić. Nie miałbym problemu z zakupem słuchawek za kilkadziesiąt tysięcy, jeżeli tylko miałbym na to fundsze i gdybym żył w przeświadczeniu, że zakup był tego warty.

 

PS żaden kabel za 5 tysięcy nie jest chyba w stanie sprawić, bym żył w przeświadczeniu że było warto, więc chyba nie jest ze mną jeszcze tak źle :P

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, audionanik napisał:

Tiaaa, a najlepsze takie kiedy to pięciu kolesi wisi nad tobą i sapie: "no iiii???" "gadaj, jest różnica???" "co się zmieniło!!!???"

Zapewniam, że w takich warunkach możesz pomylić pchełki za 5zeta ze staxami.

Rozumiem w lepszych, komfortowych warunkach się nie da testować? :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Dzingi napisał:

To każdego własna sprawa, gdzie kończy się zdrowy rozsądek, a gdzie zaczyna już głupota i marnotrawienie pieniędzy. Ja żyję w przeświadczeniu, że życie jest za krótkie, żeby zadowalać się przeciętnością; wolę przeżywać i delektować się seansem muzycznym, a dźwięk nieudolnie imitujący ten rzeczywisty, nie jest mi w stanie tego zapewnić. Nie miałbym problemu z zakupem słuchawek za kilkadziesiąt tysięcy, jeżeli tylko miałbym na to fundsze i gdybym żył w przeświadczeniu, że zakup był tego warty.

 

PS żaden kabel za 5 tysięcy nie jest chyba w stanie sprawić, bym żył w przeświadczeniu że było warto, więc chyba nie jest ze mną jeszcze tak źle :P

Ja również, w pogoni za nieprzeciętnymi doznaniami, nieraz wchodziłem w posiadanie drogich słuchawek i klocków (obecnie akurat też), uważam że najczęściej jest jakiś tam (niewielki) progres w SQ wraz z wydaniem kolejnych paru tysi...ale nie ma to nic wspólnego z równowagą, zdrowym rozsądkiem i takimi tam.

13 minut temu, hesus666 napisał:

Rozumiem w lepszych, komfortowych warunkach się nie da testować? :) 

Próbuj;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, audionanik napisał:

ale nie ma to nic wspólnego z równowagą, zdrowym rozsądkiem i takimi tam. 

Jeżeli jest się bogatym (ja nie jestem :() to głupotą jest zadowalanie się tanimi słuchawkami i klockami, więc ostatecznie to rozmiar naszego portfela decyduje o tym co się mieści w granicach rozsądku :P Czy ja wiem czy progres jest niewielki? Ja w Clear widzę ogromny progres względem NH i jestem w 100% przekonany, że zakup się opłacał :)

Edytowane przez Dzingi
  • Like 1
  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Dzingi napisał:

Ja w Clear widzę ogromny progres względem NH i jestem w 100% przekonany, że zakup się opłacał

To zależy kto czego szuka w dźwięku. Clearów nie znam, a na eleary nie wydałbym nawet złotówki na przykład.

Dopóki nie poznałem sonyz1r, nie miałem potrzeby kupowania innych słuchawek niz hołki (troszkę przy hexach się łamałem, ale dla nich na pewno nie sprzedałbym aq), wszystkie padały jak muchy. Żałuję sprzedaży nh, ale nie jestem bogaczem i skądś kasę na soniacze trzeba było wykręcić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • KaszaWspraju zmienił(a) tytuł na OFF TOP o.z.a.i.n.t.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności