Skocz do zawartości

Głośniki 2.0 do kompa


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.
Aktualnie mam głośniki Genius SP-HF1201A, jednak zepsuł mi się kabel i zastanawiam się nad wymianą nie tylko kabla, ale i głośników. Szukam czegoś budżetowego - za ok. 150-300zł max (rozglądam się mocno za używkami). Głośniki będą głownie stały na biurku w odległości jednego metra od siebie, tył głośnika ~20cm od ściany. Do oglądania filmów będę je przenosił na ławę (ustawienie dowolne, 2m od ściany. Będę ich używal głównie do słuchania muzyki (rock, metal, reggae, electro swing, rap..) i czasem do oglądania filmów. Podpięte będą do lapka ASUS U36SG (zintegrowana karta dźwiękowa, może w przyszłości dokupię jakąś kartą dźwiękową - warto?).

Jest w ogóle sens porywać się na jakieś nowy model czy lepiej wymienić kabel za 20zł? Różnica między aktualnymi będzie odczuwalna?

Póki co rozważam:
-nówki Microlab B77 (~200zł)
-używane (8 letnie ale w b. dobrym stanie, w pełni sprawne) Microlab Solo5C za 130zł
-jeśli dopadnę na olx jakieś tanie, używane Edifier R1600TIII / Edifier R1280T (na razie nic nie ma..)

Co byście doradzili? brać te Solo5c czy nowe B77?

Dzięki za pomoc, pozdrawiam! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kiedyś posiadałem Genius sp-hf 1800a i w sumie grały fajnie, ale były bardzo słabo wykonane. Obecnie posiadam Edifier R1600T i serdecznie mogę polecić, jest to troszeczkę inne granie jak Geniusy, musiałem się przyzwyczaić. Natomiast wykonanie Edifier i Genius to przepaść. Miałem też krótką przygodę z Fenda r30, niestety nie podobało mi się ich brzmienie, ale funkcjonalność była naprawdę duża. Na twoim miejscu uzbierał bym jeszcze trochę pieniążków i kupił Edifier.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowalem sie na zakup Edifier R1600TIII - nowki z xkom. Odbiorę we wtorek. Nasuwa mi sie kolejne pytanie - warto dokupic jakas zewnetrzna karte dzwiekowa/DAC? Mam zintegrowana karte dzwiekowa w laptopie (ASUS U36SG). Chcialbym na to przeznaczyc ok. 50 zl (100 to juz naprawde max). Warto w ogole cos w tej cenie kupowac? Bedzie roznica warta tych ~50zl?

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Gring0s napisał:

Zdecydowalem sie na zakup Edifier R1600TIII - nowki z xkom. Odbiorę we wtorek. Nasuwa mi sie kolejne pytanie - warto dokupic jakas zewnetrzna karte dzwiekowa/DAC? Mam zintegrowana karte dzwiekowa w laptopie (ASUS U36SG). Chcialbym na to przeznaczyc ok. 50 zl (100 to juz naprawde max). Warto w ogole cos w tej cenie kupowac? Bedzie roznica warta tych ~50zl?

Pozdrawiam!

Wątpliwe ze względu na to że po 1. sam budżet nie powala. Kolejna sprawa tyczy się jak bardzo wrażliwe na źródło są te edifiery. Są to kolumny aktywne więc wszelkie bebechy potrzebne do działania mają w sobie.
Ale jak już byś się miał zastanawiać rozważ kwestię czy brzmienie i barwa będą ci się podobać czy nie a później doszukać się ich wrażliwości i wtedy myśleć o dodatkowym źródle.
Szczególnie że masz laptopa to karta na PCI nie wchodzi w grę.

Taka moja opinia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fiio D03 jest dobrą kartą (używki znajdziesz poniżej 100zł), tylko musisz sprawdzić, czy laptop ma wyjście optyczne.

 

Ps.

Czy będzie różnica pomiędzy kartą dźwiękową w lapku, to zależy od tego, jak dobra jest w nim zamontowana. ;)

Edytowane przez neonlight
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności