Skocz do zawartości

Dac, dac/amp, a może dap?


side

Rekomendowane odpowiedzi

Najpierw storytelling:)

Miałem iPoda video i k551 i było nam dobrze. Słuchałem muzyki w domu, przed zaśnięciem, zamknięta konstrukcja słuchawek nie przeszkadzała w zaśnięciu nikomu. Dźwiękowo również okej.

Jednak po jakimś czasie doszedłem do wniosku, że będę słuchał muzyki podczas spacerów. Sprzedałem, co miałem i kupiłem Shanlingiem M1 i Flare R2S. W międzyczasie kupiłem smartfona, przekonałem się do Tidala, a że nie dorobiłem się kolekcji zripowanej muzyki, bardzo odpowiada mi streaming i pobieranie płyt, które wpadną mi w ucho.

Dlatego sprzedałem M1 i kupiłem znowu k551, o których wszyscy piszą, że dobrze grają nawet z ziemniaka. Mam ziemniaka (Xiaomi Redmi 4X) i, niestety, nie grają dobrze ani one, ani R2S, ani KZ ZST 🙁

 

Chcę zostać przy Tidalu.

Nie mam dużo pieniędzy na audio, ale przyzwyczaiłem się do poziomu k551 i iPoda video i nie chcę niżej 😃 Wiem, że słucham i słuchać będę w domu.

 

Jest jeszcze jedna rzecz. Za pół roku wprowadzimy się do domu i chciałbym kupić urządzenie, które stanie się częścią domowego audio, czyli chromecasta audio i kolumn aktywnych lub wzmacniacza i kolumn.

 

Myślę nad Aune X1s. Tylko nie wiem, czy zagra z telefonem?

Chodzi za mną również Ibasso dx120 w funkcji USB dac z telefonem. Tylko czy stanie się częścią Home audio. Jest na tyle funkcjonalny?

A może jakiś po taniości dac do telefonu? Ale nie wiem, czy przy słuchaniu w domu nie lepiej coś bardziej funkcjonalnego niż mobilnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim jakim dysponujesz budżetem 🙂?

 

Mam DACa Encore mDSD, dźwięk niezły ale użytkowanie ze smartfonem pod względem ergonomii słabo 😏 ( plątanina kabli, regulacja głośności). DAC przy słuchaniu Tidala wcina migiem baterię ze smartfona 😱.

 

Wolę DAPy, dla mnie to wygodniejsze rozwiązanie. 

Najtańszy player z obsługą Tidala to chyba obecnie Hiby R3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, fusserg napisał:

Przede wszystkim jakim dysponujesz budżetem 🙂?

 

Budżet to właśnie X1s i dx120 - trochę ponad tysiąc złotych.

11 minut temu, fusserg napisał:

 

Mam DACa Encore mDSD, dźwięk niezły ale użytkowanie ze smartfonem pod względem ergonomii słabo 😏 ( plątanina kabli, regulacja głośności). DAC przy słuchaniu Tidala wcina migiem baterię ze smartfona 😱.

 

No właśnie, dlatego myślę o urządzeniu zasilanym poprzez kabel.

 

16 minut temu, fusserg napisał:

Wolę DAPy, dla mnie to wygodniejsze rozwiązanie. 

Najtańszy player z obsługą Tidala to chyba obecnie Hiby R3

 

Dap będzie najwygodniejszy, bez dwóch zdań. Tylko jestem bardzo ciekaw, czy jest jakieś rozwiązanie, które będzie też pod przyszły zestaw z kolumnami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej cenie najbardziej funkcjonalny będzie używany Fiio X5 III, Tidal offline, wyjście cyfrowe -  może stanowić w przyszłości przyzwoite źródło, DAC USB.

Może być też Shanling M3S i streaming Tidal'a z telefonu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, side napisał:

 

Poprzez kabel, tak? Bo ppezez bluetooth bym nie chciał.

No niestety poprzez bluetooth, przez kabelek będzie jeszcze gorzej. Słuchałem trochę w tej bezprzewodowej konfiguracji - da się żyć.

Można poczekać na M5s w komisie. Tam już jest LDAC, więc powinno być naprawdę dobrze, choć z moim Huawei to nie działało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, side napisał:

M5s w komisie - to już lepiej poszukać dx150, moim zdaniem.

 

Podobno Shanling pracuje nad impletacją Tidala w M5S 🤔

Sam jestem na etapie wyboru DAPa pomiędzy DX150 a M5S

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj kupiłem chromecast audio. Graficznie mój "problem" wygląda tak:

 

Pierwszy tor, słuchanie w domu, wieczorem przed zaśnięciem: Słaby telefon - XXX - k551 (ogólniesłuchawki)

Drugi tor: Chromecast audio - XXX - kolumny aktywne lub wzmacniacz i kolumny

 

Jakbym był zasobny w pieniądze, to kupiłbym sobie dx150 (android, Tidal) do słuchawek, a do drugiego zastosowania Aune S6 😎 A tak szukamuniwersalnego urządzenia.

 

13 godzin temu, bendezar napisał:

 używany Fiio X5 III, Tidal offline, wyjście cyfrowe -  może stanowić w przyszłości przyzwoite źródło, DAC USB.

 

Jakby ten fiio miał zadziałać w drugim torze? Sygnał prosto do kolumn aktywnych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, side napisał:

Wczoraj kupiłem chromecast audio. Graficznie mój "problem" wygląda tak:

 

Pierwszy tor, słuchanie w domu, wieczorem przed zaśnięciem: Słaby telefon - XXX - k551 (ogólniesłuchawki)

Drugi tor: Chromecast audio - XXX - kolumny aktywne lub wzmacniacz i kolumny

 

Jakbym był zasobny w pieniądze, to kupiłbym sobie dx150 (android, Tidal) do słuchawek, a do drugiego zastosowania Aune S6 😎 A tak szukamuniwersalnego urządzenia.

 

 

Jakby ten fiio miał zadziałać w drugim torze? Sygnał prosto do kolumn aktywnych?

Zależy od kolumn aktywnych. Mam Edifier S2000 pro, a one mają wejście koaksjalne. Może być też zwyczajnie po kablu jack do 2xRca. Ztego co pamiętam Fiio ma prawdziwe "line out" z pominięciem sekcji wzmacniacza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na ten moment skłaniam się do DFB mobilnie, do telefonu, dzięki któremu mam Tidala i muzykę ze sobą wszędzie i od razu.

Następny w kolejności Aune X1s, do chromecasta i kolumn, a awaryjnie do telefonu jako źródła (bo np. padł internet, a z telefonu Tidal offline).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie "mobilność" wygląda tak:

  • samochód: tablet z Android - Tidal / Spotify off-line - BT - system audio samochodu (planuję wymienić tablet na nowszy, ale nadal budżetowy).
  • per pedes: iPhone 8 -Tidal / Spotify off-line - DF Black - FAD E3000 (iPhone & DF Black zastąpi FIIO M6).
  • samolot: iPhone 8 - DF Black - Tidal / Spotify off-line - Bose QC25 / FAD E3000 (j.w.).

W domu "wala" się jeszcze trochę różnych słuchawek na kablu i BT, więc opcji jest więcej, ale powyższe to takie sety "wzorcowe". Na razie :)

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem po używaniu przez kilka godzin DFB i jak na początku użytkowo nie najgorzej, to potem miałem error usb fail i po słuchaniu. Więc już mi przeszedł dac przenośny  :)Teraz już wiem, że albo telefon, który mam, albo lepszy, albo Fiio M6 lub dx150. Wszystko kwestia pieniędzy. Oczywiście, mobilnie, bo do domu to pewnie jakaś integra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, side napisał:

Jestem po używaniu przez kilka godzin DFB i jak na początku użytkowo nie najgorzej, to potem miałem error usb fail...

 

Na iPhone z mDSD mi sporadycznie wyskakuje energy error. Jak wcześniej wspominałem DAC mobilnie jest strasznie niewygodny 😏

Edytowane przez fusserg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DF Black używam od kilku lat (w sumie już dwie sztuki) i nigdy nie miałem najmniejszych problemów (iPhone 6, iPhone 8, iPad Air 2).

Z telefonem nie jest najwygodniej (dlatego przechodzę na DAP'a, a ważka trafiła na bazarek), ale poprawa dźwięku jest znacząca.

Co więcej, taką ważkę zawsze można podłączyć do notebook' (np. w podróży, kiedy się jest z dala od domowego wzmaka słuchawkowego) i też jest dużo lepiej.

Reasumując, ważka wszystkich problemów nie rozwiązuje, ale w wielu wypadkach jest IMHO bardzo przydatna :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Play napisał:

Przecież można połączyć shalinga z telefonem przez bt i masz dapa i tidala

Oczywiście, że można ale już trzeba angażować telefon 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponadto w większości iPhone'ów jest problem z pamięcią na pliki off-line. To nie Android, do którego włożysz kartę (choćby te marne 128 GB) i download'ujesz ile dusza zapragnie (dokupując kolejne karty) :)

 

iPhone lubi być on-line :)

Edytowane przez marek_m
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, marek_m napisał:

To nie Android, do którego włożysz kartę (choćby te marne 128 GB)

 

Chciałbym mieć w iPhonie te marne 128 GB 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.01.2019 o 14:02, Play napisał:

Przecież można połączyć shalinga z telefonem przez bt i masz dapa i tidala

 

Nie pierwszy raz pojawia się takie rozwiązanie. I tutaj moje pytanie. Nie ma przy tej transmisji by straty na jakości dźwięku?

Bo mi nie chodzi o to, żeby mieć Tidala  HiFi  za  wszelką cenę cenę na dapie bez streamingu. Chyba, że czegoś nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, side napisał:

 

Nie pierwszy raz pojawia się takie rozwiązanie. I tutaj moje pytanie. Nie ma przy tej transmisji by straty na jakości dźwięku?

Bo mi nie chodzi o to, żeby mieć Tidala  HiFi  za  wszelką cenę cenę na dapie bez streamingu. Chyba, że czegoś nie wiem.

Jeśli użyjesz odpowiedniego sprzętu, to różnica jest niewielka. Np Fiio Btr-3, Shanling M0/M1 i telefon lub dap obsługujący kodeki LDAC lub LDHC to ciężko zauważyć. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności