Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Głośniki 4/5.1 do 1500-2500


Rekomendowane odpowiedzi

Witam po mojej długiej nieobeczności :)
Poszukuje dla znajomego zestawu 5.1 powiedzmy do 1500 może jak by były jakieś ciekawe droższe propozycje , również rozważy :) Jak żadnego sensownego w takiej cenie rowniez nie dostane , to również skłoniłby się do tańszych(myślałem o Genius- dużo dobrych opinii słyszałem, oraz Logitech ).

W skrócie , przedział cenowy jest luźny. Każda propozycje rozważymy :)

 Generalnie to znajomy ma juz poprowadzone kable po rogach domu (4- długość tych kabli zmierzę jak bedzie potrzebna ) , sa to kable 2 żyłowe , raczej - standard . Zależałoby mu na 4 głosnikach (ewentualnie system 5.1) i subwooferze . Wyjście  jackiem 3.5 , pomieszczenie raczej wiekszy pokój ,głosniki raczej do jakiegos radia czy muzyki niż do kina - ale nie wykluczone że też czasmi będzie podpięte pod soundbar do dobrego filmu ( sony HT-CT390). Osoba raczej leciwa , wiec żadnych bajerów nie trzeba :)  Głosniki raczej miałby wisieć na ścianie w rogach :) Dom raczej w starym stylu , co motyw drewna bylby mega spoko , ale to żaden wyznacznik. 

Z góry dzięki za sugestie :)  Btw . Szczęśliwego Nowego :)

Edytowane przez Cardin4l
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za życzenia i również wszystkiego dobrego w Nowym Roku.

Ale, może sprecyzuj oczekiwania, bo to kompletnie nie trzyma się kupy. Najpierw piszesz, że ma być 5.1, później, że nie do kina, a na koniec, że podpięte pod soundbar. Skoro ma być 5.1, to potrzebujesz kolumny w ilości 5 + 1 i do tego amplituner KD. Jak głównie do muzyki, to dwie kolumny i wzmacniacz/amplituner stereo w zupełności wystarczą. Co do soundbar-a, to "załatwia" sprawę 5.1 i 2.0, więc po co i przede wszystkim, jak podpiąć pod niego kolejne kolumny? "Raczej większy pokój", czyli jaki, 15m2, 30m2?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sekunde przed Tobą poprawiłem odnośnie soundbaru :) 

Generalnie ma być podpiete do Ferguson'a Regent i350s i przeważnie jakieś radio bedzie lecieć. Do soundabru raczej myślałem przyszłościowo , bo nie jestem do konca pewien czy jego tv ma sprawnego jacka, a soundbar jest w drugim salonie. Miałem zamiar zaznaczyć to jako opcje jeśli chciałby obejrzeć jakiś dobry film, ale wyszedł duży skrót myślowy - sorry. Pomieszczenie na oko 25-30 m2, jest połączone z kuchnia i jadalnia, ale głośniki nie sa do końca poprowadzone.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej z telewizji (tv z android tv i netflix ) , oraz z laptopa Lenovo IdeaPad 300 - z tego co rozpoznaje z google. Ale to również odświętnie , jak małżonka kupi jakąś komedie romantyczna na wyprzedaży w biedronce :P  

Edytowane przez Cardin4l
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na ibood.pl masz Wharfdale'e 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ok, ja tutaj widzę taką opcję, kupić amplituner KD i do niego zestaw kolumn 5.1. Z TV sygnał puścić na amplituner, z tego radia internetowego Ferguson-a też na

amplituner i gra muzyka.

2 minuty temu, Jaro54 napisał:

Na ibood.pl masz Wharfdale'e 

Tak, tylko to jest okrojona wersja bez suba, czyli słaba oferta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Jaro54Bardzo fajny zestawik , moze sam się nim zainteresuje ,ale dla niego na ściany wolałbym wszystkie w takim samym rozmiarze (ten mniejszy rozmiar ). Tak czy siak dzięki za podrzucenie :) 

 

@neonlight Pasuje taka opcja :D Polecasz coś :) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myśle że 2000 z kawałkiem mógłbym ugrać , jeśli byłby argumenty :)  Ale też głównie to ma być do radia , wiec nie chciałbym przesadzić 😛 

Generalnie dom w starym stylu , więc fajnie jak by były raczej drewniane , jasne niż jakieś ciemne mocno rzucające się w oczy :) 

Edytowane przez Cardin4l
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, ale zdajesz sobie sprawę, że chcesz kupić amplituner i 6 kolumn?! Tylko używki wchodzą w grę i trzeba się nagimnastykować, żeby się zmieścić w tej kwocie, więc te 2kzł to jest takie hmm.. minimum. ;) Koniecznie mają być podstawkowe, podłogówki odpadają?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 bym potrzebował i subwoofer :) Podstawkowe byłby spoko , a amplitudera raczej nie potrzebuje , wolałbym połaczenie głośniki do subwoofera, a z niego jack . Lub tańsza wersje tego :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym sęk że to nie ja 😛  Dlatego pozwól że jutro dowiem się szczegółów i się rozpisze co by go najbardziej interesowało :) A w tym momencie dobrej nocy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok , troche to zajelo ale wszystko wiem !

Generalnie budzet do do 2500 mozna podniesc , nawet z kawalkiem , ale za to sprzet nie ma byc uzywany . Nie wiem czy da sie ugrac cos sensownego w tej cenie , ale za moimi plecami w lokalnym sklepie dogadal sie ze jak nie znajdzie nic sensownego do srody to wezmie Pioneer HTP-073 - ja pod tym rak nie podpisuje , wiec jak wezmie to nie moj problem , ale wolalbym jednak znalezc cos lepszego jesli oczywiscie da rade :)
Fajnie jak by glosniki byly w miare male , bo maja byc podwieszone w rogach pomiedzy sufitem a sciana .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc tak, zestaw Pioneer HTP-073 to jest  plastikowy śmietnik - pieniądze wyrzucone w błoto.

 

Jeżeli  wszystko ma być nowe, to budżet musi wzrosnąć do 3500zł, nie ma bata, żeby ugrać coś sensownego w mniejszych pieniądzach.

 

I ostatnia rzecz, kolumny podwieszone pod sufitem i na dodatek w narożnikach, to nie  jest najlepszy pomysł, będzie dudnił bas i dźwięk się rozmyje - strata potencjału zestawu głosnikowego.

 

Przeczesałem Allegro, ale w 2500zł (za nowy!) się nie zamieściłem, sorry. ;)

Edytowane przez neonlight
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra , to poprosze w takim razie o propozycje do 3500 :) Postaram sie zaargumentować , a co do narożników to tam sa dociagniete kable  i w domysle tam maja byc , to zeby je gdzie indziej przenieść to nie moja kwestia , moge zaargumentowac :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Miałem cichą nadzieję, że jednak  znajomy przełamie się i zdecyduje na coś używanego, ale skoro nie, to trudno. ;)

 

W takim razie, polecam poniższy zestaw, tylko dogadałbym się ze sklepem, żeby wymienili tego suba 308s na 310s, w ramach rabatu, bo różnica cenowa pomiędzy nimi jest tylko 200zł, a zawsze lepiej mieć zapas mocy suba, niż go nieświadomie spalić.

 

Ogólnie całość bym wziął za 3500zł,  już z wymienionym subem na większy. ;)

 

https://allegro.pl/oferta/7532539812

 

Edit. 

Amplituner za drobną dopłatą (dosłownie), wziąłbym Onkyo 676/686 lub Denon AVR-X2400, warto.  ;)

 

 

Edytowane przez neonlight
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde , gdybym mial pieniadze sam bym to kupil, ale rok dlugi moze jeszcze sie uda 😛 Generalnie wczoraj zaproponowalem , dzis sie przekonamy :) Calkiem mozliwe ze kupi to do innego pokoju , bo podobnie ma w innym pomieszczeniu i wtedy ten soundbar by poszedl do tamtego pokoju :)

Fajna propozycja , nie znalem tej firmy ( za malo siedze w tym ) , chetnie sie jej przyjrze :)  W ogole dzieki za starania !

 

edit: wlasnie obliczam czy przy hipotece stac mnie jeszcze na maly kredyt na to :P wrecz sie zauroczylem nim

Edytowane przez Cardin4l
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności