Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Oriveti New Primacy Recenzja - Włoska uczta


Spawn

Rekomendowane odpowiedzi

20190104_123720.jpg

 

Podczas pisania poniższej recenzji byłem z kilku powodów przekonany iż Oriveti New Primacy to produkt rodem z Włoch. Z wielkim rozczarowaniem odnotowałem jednak, że Oriveti to kolejna młoda, obiecująca marka z Chin. Postanowiłem zignorować ten fakt i nie zmieniać tekstu ponieważ na każdym kroku ma się wrażenie że New Primacy musiał zaprojektować Francesco Oriveti officine di Milan.

 

Zapraszam:

https://www.audionervosa.pl/2019/01/oriveti-new-primacy-recenzja-woska-uczta.html

  • Like 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, robertos napisał:

Jakieś krótkie porównanie do Aune E1?

 

A moją recenzje E1 czytał? ;)

 

Podobieństwa w zasadzie brak bo kazdy zakres podawany jest inaczej, E1 sa twardsze, i jasniejsze z bardzo bliską i bezpośrednią średnicą.

1 godzinę temu, Adamesq napisał:

Pozwole sobie przekleic odpowiedz z Twojej strony rowniez i tutaj dla szerszego zasiegu.

"Podoba mi sie nazwa kodu rabatowego. Jak wypada to brzmieniowo z Szangtsungiem M5s?"

 

Odpisałem ;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, czedo napisał:

czy warto dopłacić te 400zł do oriveti, w porównaniu do  ibasso iT01s  (dunu falcon C),  bo żródłem będzie LG V30 i czy oriveti to nie jest "przerost formy nad treścią"  w sensie że V30 jest za słaba do tych słuchawek.

 

Nie, ONP są bardzo proste do napędzenia i V30 nie będzie miał z nimi najmniejszych problemów. To dość bezpieczny wybór. Czy warto dopłacać zależy od Ciebie i preferencji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, czedo napisał:

mówiąc, że LG V30 jest zasłaba do ONP, miałem na myśli - za słaby przetwornik DAC i że, to są  słuchawki dla wyższej jakości DAPów, i nie wyciągnę  tej jakości z V30, jaką one mają do zaoferowania

 

Ja tam podpinam Campfire Vega czasami do Galaxa s9+ i grajo :) Sluchawki sie skaluja w gore na dobrych zrodlach i to slychac wyraznie ale na gorszych tez jest dobrze.

 

It01s jeszcze nie napisalem recenzji to niewiem w sumie, jedynie powiem ze to inne granie niz Oriveti.

 

Dunu Falcon musisz sprawdzic czy masz wystarczajaco stalowe nerwy do nich. Dla mnie mają fatalnej jakosci góre.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 4.01.2019 o 17:47, Spawn napisał:

 

A moją recenzje E1 czytał? ;)

 

Podobieństwa w zasadzie brak bo kazdy zakres podawany jest inaczej, E1 sa twardsze, i jasniejsze z bardzo bliską i bezpośrednią średnicą.

 

ok, juz znalazlem porównanie na kropce, cytuje:

  • Oriveti New Primacy – chłodniejsze, chudsze i bardziej zdystansowane brzmienie o mocniej zarysowanym brzmieniu. Więcej powietrza, ale tym samym mniej wypełnione i bardziej szkicowe brzmienie. Aune E1 są bardziej muzykalne, pełniejsze i masywniejsze, ale nie aż tak szczegółowe, jak hybrydowe New Primacy.
Edytowane przez robertos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta opinia o jasnych, szkicowych ONP to jedna z największych bzdur jakie czytałem w ciągu ostatnich kilku miesięcy xD Sorry, ale taka prawda. One mają tyle wspólnego z jasnością i szkicowością, co ja w sobie uwielbienia do disco polo :D

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Spawn napisał:

New primacy sa cieplutkie, gladziutkie, milutkie a pomimo tego prezentuja zaskakujaco napowietrzone i w sumie obfitujace w detale brzmienie zreszta po co ja to pisze skoro cala recenzje ich napisalem pare postow wyzej :D

czy wg Ciebie nadadza się do rocka/metalu? czy jednak bedzie brakowalo pazura?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@robertos to od gustu zależy. IMHO są bardzo uniwersalne i w metalu sobie radzą dobrze:

- basu nie brakuje, ale nie dostaniesz potężnego dołu. Schodzi nisko i ma wyraźne uderzenie oraz jest szczegółowy i szybki jak na dynamika

- średnicy nie brakuje, nie jest najbardziej rozdzielcza, ale obfituje w detale i ma świetną separację, co osiągnięto wyraźnie wyciągając wokale przed niższy środek, ale ONP nie grają też bezpośrednio. Stonowanie wyższej średnicy odbija się nieco na agresywnych partiach gitarowych.

- górze niczego nie brakuje, ale do bardzo błyszczących czy naprawdę mocno napowietrzonych nie należy. Jest naturalna i dobrze rozciągnięta.

 

@Vaiet są mimo wszystko czułe na charakter źródła i dobierając jasno grający DAP oraz np. tipsy o podwójnej gęstości z zestawu możesz zrobić z nich słuchawki dość punktowo podające bas i mocniej zaznaczające każdy dźwięk. Mogą zabrzmieć sykliwie w gorszych realizacjach przy braku uszczelnienia kanału, ale to standard. Też jednak nie mogę nazwać ich jasnymi i szkicowymi. Zbalansowane i naturalnie ocieplone, a z niektórymi źródłami stosunkowo neutralne tonalnie.

Edytowane przez Methuselah
  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności