Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Kilka pytań od laika


TheKolo

Rekomendowane odpowiedzi

Na wstępie chciałbym powiedzieć, że jeśli chodzi o stacjonarne słuchanie, to jestem totalnie zielony, więc wybaczcie jeśli będę pytał o oczywistości. Mój ojciec ma stary amplituner, bodajże Denona, niestety muzykę do niego przesyła wprost z komputera, który nie grzeszy zbyt dobrą kartą dźwiękową. Chciałbym jakoś polepszyć mu jakość grania w miarę niskim kosztem, więc pomyślałem o jakimś małym DACu (typu DragonFly), ale potem zacząłem się zastanawiać nad innym rozwiązaniem - potraktowaniem amplitunera jako DACa. Tu rodzi się kilka pytań:

1. Czy każdy wzmacniacz (w tym przypadku wbudowany w amplituner) posiada również przetwornik-cyfrowo analogowy?
2. Rozumiem, że jeśli taki przetwornik posiada, to musi również posiadać wejście TOSLINK?

3. Czy lepiej zabrzmi przesłanie cyfrowego sygnału z laptopa (zakładamy oczywiście, że wyjście minijack komputera jest również wyjściem mini-TOSLINK) i przetworzenie go w amplitunerze, który jest nie najświeższej daty (lecz wciąż bardzo dobry, podobno), czy podłączenie pod USB jakiegoś małego, współczesnego DACa i wysłanie do amplitunera już analogowo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Nie każdy wzmacniacz posiada DAC. Raczej każdy amplituner to wzmak + dac.

2. Nie musi, może mieć inne złącza. Może być np: coax.

3. Ciężko powiedzieć co da lepsze efekty. To zależy od wielu czynników, a Ty nic o nich nie wspomniałeś.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 3.01.2019 o 22:56, prolim napisał:

1. Nie każdy wzmacniacz posiada DAC. Raczej każdy amplituner to wzmak + dac.

2................................

3....................................................

kolego nie myl pojęć

Amplituner to połączenie wzmacniacza czyli amplifiera z tunerem czyli radiem

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, amrowek napisał:

jeśli jest wiekowy to może nie , ale jak wspomniał kolega @neonlight KD i nie z początku to może mieć ale KD do stereo to jak pięść do oka,średnio na jeżą pasuje. 

Dlatego użyłem słowa raczej, a kolega nie pytał o to co to amplituner, tylko czy ma przetwornik. Ale dobrze, że nam przypomniałeś :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.01.2019 o 22:56, prolim napisał:

1. Nie każdy wzmacniacz posiada DAC. Raczej każdy amplituner to wzmak + dac.

2. .......................

3. ...........................

kolego @prolim raczej   to ta odp z pkt 1 wzajemnie się wyklucza  i wprowadza w błąd.

 

jeśli będzie ten opis czytał zupełny laik to nabędzie amplituner nie koniecznie KD z dac i raczej może być rozczarowany :)

Więc jeśli udzielamy rad to raczej starajmy sie to robić rzeczowo.:)

Edytowane przez amrowek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, amrowek napisał:

kolego @prolim raczej   to ta odp z pkt 1 wzajemnie się wyklucza  i wprowadza w błąd.

 

jeśli będzie ten opis czytał zupełny laik to nabędzie amplituner nie koniecznie KD z dac i raczej może być rozczarowany :)

Więc jeśli udzielamy rad to raczej starajmy sie to robić rzeczowo.:)

 

Dobra, napisałeś co wiedziałeś. Lepiej było napisać, że amplituner to wzmak plus radio ;D . Nie wiem po co brniesz, tą wojnę dawno przegrałeś przez nieumiejętność czytania. Twoje wywody były bardzo pomocne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.01.2019 o 22:56, prolim napisał:

1. Nie każdy wzmacniacz posiada DAC. Raczej każdy amplituner to wzmak + dac.

2. Nie musi, może mieć inne złącza. Może być np: coax.

3. Ciężko powiedzieć co da lepsze efekty. To zależy od wielu czynników, a Ty nic o nich nie wspomniałeś.

 

12 godzin temu, prolim napisał:

Czyli nie ma w sobie przetwornika ? xD

kolego @prolim

raczej jestem  spokojnym człowiekiem, czasami lepiej zamilknąć niż pisać jw.

i proponuje zachować kulturę wypowiedzi i mieć szacunek do innych forumowiczów

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności