Skocz do zawartości

Oriolus - Fanklub


Vaiet

Rekomendowane odpowiedzi

16 godzin temu, Vaiet napisał:

Zmiany są tak duże, jak w przypadku np. Dunu Falcon C czy Oriolus Finschi? Chodzi mi o to, czy reagują na kable tak mocno, jak te słuchawki, że w ekstremalnych przypadkach można nawet mówić o zmianie sposobu prezentacji brzmienia, czy też zachowują cały czas zbliżone walory? 

 

Zależy od kabla, ale to trochę inna bajka. W Falcon-C czy Finschi są przeciętne kabelki, więc oczywiste zmiany są widoczne po zastosowaniu lepszych przewodów. W Crassirostris masz dobry kabel, ale łatwo zgrywają się z innymi przewodami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Oriolus Crassirostris - bardzo fajne, przywodzą mi na myśl małe Mellianusy z którymi to mają dźwiękowo więcej wspólnego niż z modelem mk2. Ciężko je jednoznacznie określić bo to trochę jasne i klarowne granie ale też masywne. Nieofensywne ale szczegółowe, neutralne ale z podbitym basem który jest głęboki ale nie ciepły i nawet deczko utwardzony chociaż zdecydowanie czuć, że to dynamik. Na pewno są bardziej koherentne i neutralne niż mk2 które miały więcej podpompowanego basu i mniej góry przez co były sporo cieplejsze, ale i z gorszymi technikaliami. Pomimo wyższej ceny od mk2 to jednak spory skok w górę (chociaż w bok z inną charakterystyką również) jeśli chodzi o całość. Moim zdaniem to obecnie jeden z najmocniejszych zawodników z okolic 4 tys zł podgryzający nawet i droższe konstrukcje. 

 

Jeśli chodzi o użytkowanie to kopułki są dość duże, chociaż wygodnie lezą w uszach. Mają nadal krótką i grubą tulejką jak wszystkie oriolusy wiec jeśli ktoś miał z tym problem wcześniej to tutaj lepiej nie będzie. Minimalny driver flex słychać przy aplikacji. Kombinacja kolorystyki, zwłaszcza kabla mi się osobiście nie podoba, ale nie da się ukryć że jest unikatowa i nie ma szans ich z niczym pomylić.

 

20201026_115318~01.jpg

 

20201026_115350~01.jpg

 

Edytowane przez Spawn
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...
  • 1 miesiąc temu...

Największy problem z Oriolus to imho ta tulejka i tragiczne tipsy, mi się to w ogóle w uchu nie uszczelnia nie łapie seala i zaczyna się kombinacja z zamiennikami, a nie tego oczekuję po słuchawkach klasy premium. Ale to już w ogóle zastrzeżenie do bardzo wielu producentów dokanałówek, tzn. to że ich dobór tipsów to takie cokolwiek nieważne byle tanio, a przecież to ma tworzyć spójny efekt końcowy.

 

Aha, no i nie ufam ludziom, którzy nie potrafią nawet mówić po angielsku, to co do powyższego filmu.

Edytowane przez PeepingTom
  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, PeepingTom napisał:

Aha, no i nie ufam ludziom, którzy nie potrafią nawet mówić po angielsku

…a ludzie w krawatach są mniej awanturujący.

 

  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie ufam i co zrobisz xD Film z anglojęzycznym opisem, Pan od słuchawek za tysiące $, Pani testerka z całkiem dobrym uchem i gadają krzaczkami :D Się robi biznes na rynku światowym to wypadałoby się odnieść adekwatnie do odbiorców, tym bardziej, że to jeszcze Japończycy. I później nie wiesz czy strojenie tych słuchawek w ogóle ma sens dla Ciebie, bo może to na rynek japoński do słuchania skrzypiec :) To trochę tak jak mnie już te majfrendowanie chińskie irytuje i tyle, za dużo egzotyki i kupowania kota w worku. 

 

Co za świat, nie można mieć już własnych preferencji, trzeba być ultra kompromisowym i tolerancyjnym :) Wolałbym żebyście się bardziej odnieśli do tematu tipsów, jak u Was jest z takimi tipsami wydaje się dość marnej jakości. 

Edytowane przez PeepingTom
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi dobrze leżały w uszach.

 

I w sumie dobre podejście - od dziś nie ufam firmom, których szefostwo nie mówi płynną polszczyzną, zwłaszcza w wywiadach ze swoimi sąsiadami.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Finschi jak dla mnie są bardzo wygodne. Tulejka w Oriolus Black też mi pasuje i nie mam żadnych problemów z sealem. Aczkolwiek najbardziej lubię ich słuchać na tipsach Spiral Dot oraz Symbio W Peel.

Co do oryginalnych silikonowych tipsów to dźwiękowo tworzą spójną całość, ale pod względem wygody bardziej mi pasują inne. Wszystko zależy od preferencji.

Tipsy fortuny nie kosztują, a małym kosztem można poeksperymentować z brzmieniem.

 

Pan Rao ma specyficzne podejście do marketingu, a raczej jego brak.

Uważa, że słuchawki będą się bronić swoim brzmieniem i dzięki niemu znajdą swoich miłośników. 

Na szczęście mamy w PL dystrybutora marki i można słuchawki wypożyczyć, aby samemu się przekonać.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Nowe iemy-Oriolus Szalayi (wilga brunatna).

 

https://www.oriolus.co.jp/product-page/szalayihttps://www.oriolus.co.jp/product-page/szalayi 

Edytowane przez lobuz1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Witam

Mam pytanie o model MK2

Jego najmocniejsze i najsłabsze punkty ? Czy są łatwe do napędzenia ?

Jakie mają wejścia ? Są 2 pinowe ale w jakieś recenzji czytałem że są "starego typu" . Nie wiem co to oznacza ? Czy standardowy kabel 0.78 2 pin do nich pasuje ?

 

Z góry dziękuję za bezinteresowna pomoc.

Pozdrawiam Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności