Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Oriolus - Fanklub


Vaiet

Rekomendowane odpowiedzi

15 minut temu, Spawn napisał:

Może nie jest to jakoś super ewidentne samo z siebie ale na ich nieszczęście porównuje do moich pełnych elektrostatów Shure KSE ;) 

 

Ale w sensie, że co? Porównujesz Percivale do KSE i łapiesz się za głowę, wyrywasz włosy, rozdzierasz koszulę na piersi, wygrażasz pięścią w kierunku nieboskłonu, załamujesz ręce, przerwacasz oczami - bo? Gorsze, lepsze, podobne, inne, porównywalne, nieporównywalne? ;) 

 

A jak ze średnicą, a czy subbasik występuje?  Czy basik zaposiada fakturkę jak z dynamika? Te wszystkie pytanka cisną mje się na usto.

 

Edytowane przez westberg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, westberg napisał:

 

Ale w sensie, że co? Porównujesz Percivale do KSE i łapiesz się za głowę, wyrywasz włosy, rozdzierasz koszulę na piersi, wygrażasz pięścią w kierunku nieboskłonu, załamujesz ręce, przerwacasz oczami - bo? Gorsze, lepsze, podobne, inne, porównywalne, nieporównywalne? ;)

 

 

Chodzi mi porównanie pewnych cech. Jak sobie weźmiesz słuchawki pokroju Percivali, Valkyrie, KSE1500 i usłyszysz taki level pierwszy raz, w dodatku nie porównując jednych do drugich to będziesz rwał włosy z głowy, że jak to jest w ogóle możliwe że iemy grają jak najwyższej klasy otwarte nauszne?! Ja mam jednak to szczęście że słyszałem już trochę tych TOTL iemów i w dodatku mogę je sobie często grupowo porównywać więc o żadnym rozrywaniu koszuli nie ma mowy bo jedne pokazują niedomagania drugich. 

 

17 minut temu, The Grand Wazoo napisał:

@Spawn pewnie będzie recenzja i porównanie, ale tak na szybko jak wypadają w porównaniu z Oriolus MKII? Jest skok jakościowy? Z tego co pamiętam, to MKII Tobie się podobały, chociaż to nie Twój styl.

 

Skok jest moim zdaniem ogromny. Jak poprzednio dostałem Mk2 i Mellianusy jednocześnie to musiałem zrobić sobie detox bo po Mellianusach mk2 grały jak przez dziurkę od klucza. W IEMach za 8tys i wiecej uogólniając przede wszystkim większa jest skala i otwartość. Wszystko jest większe, bliższe i bardziej wyraźne. Chcialbym napisać że to są małe różnice ale niestety tak nie jest. Przynajmniej dla mnie.  W recenzjach staram się raczej porównywać do podobnej półki cenowej bo bezsensu w każdej pisać nie kupuj słuchawek za 1000, 2000, 4000 tylko kup za 15000 bo są najlepsze :D

Edytowane przez Spawn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Spawn napisał:

 

Chodzi mi porównanie pewnych cech. Jak sobie weźmiesz słuchawki pokroju Percivali, Valkyrie, KSE1500 i usłyszysz taki level pierwszy raz, w dodatku nie porównując jednych do drugich to będziesz rwał włosy z głowy, że jak to jest w ogóle możliwe że iemy grają jak najwyższej klasy otwarte nauszne?! Ja mam jednak to szczęście że słyszałem już trochę tych TOTL iemów i w dodatku mogę je sobie często grupowo porównywać więc o żadnym rozrywaniu koszuli nie ma mowy bo jedne pokazują niedomagania drugich. 

 

Bardzo interesujący wstęp. Mógłbyś rozwinąć i skonkretyzować odnośnie cech Percivali na tzw. tle? Byłbym bardzo wdzięczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Spawn napisał:

 

No pewnie że mogę jak się osłucham, wyciągne wnioski i poukładam sobie wszystko to przeczytasz na audionervosa.pl ;)

 

Pewnie, że przeczytam! Będzie czytane!

 

Jeszcze jedna kwestia: czy te kable w zestawie to są PW Audio? A jeżeli tak, to z jakiej serii (tak na oko wygląda, że Entry Level)?

Edytowane przez westberg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, westberg napisał:

 

Pewnie, że przeczytam! Będzie czytane!

 

Jeszcze jedna kwestia: czy te kable w zestawie to są PW Audio? A jeżeli tak, to z jakiej serii (tak na oko wygląda, że Entry Level)?

 

Nie, modele na rynek globalny nie mają kabla PWaudio. Są za to dwa niezłej jakości przewody SPC z wtykami 3,5 mm (SE) i 4,4 mm.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, westberg napisał:

Jeszcze jedna kwestia: czy te kable w zestawie to są PW Audio? A jeżeli tak, to z jakiej serii (tak na oko wygląda, że Entry Level)?

 

Oriolus współpracuje z PW audio ale kable od PW z wyższych serii są dołączane tylko przez japońskiego dystrybutora na ich rynek i kosztuje to dodatkowo 500-700 USD do ceny słuchawek. Pytanie pozostaje czy coś takiego ma sens u nas bo osobiście uważam, że dwa kable w zestawie są i tak bardzo dobrej jakości a ja ktoś chce pójść dalej, zaszaleć to wydaje mi się, że bez sensu obligować go do jednej marki, która do tanich nie należy. Na magazynie mam już np cały przekrój Satin Audio i po moim powrocie z urlopu będą już oficjalnie na stronie i w razie ciśnienia na zmianę można pójść w bardzo wysoką półkę kabli nie drenując kieszeni.

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dobszzz, więc tak. Stanąłem trochę na rozdrożu skołowany. Chcę kupić nowe doki, wybór skrócony do 3 modeli

1. Moondrop S8

2. Dunu DK3001pro

3. Oriolus MK2

 

Czy #3 są rzeczywiście tak dobre jak wszyscy piszą? Rozumiem, że to rozrywkowe granie raczej. Ma ktoś porównanie do #2?

 

Danke szyn

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, docentore napisał:

Czy #3 są rzeczywiście tak dobre jak wszyscy piszą? Rozumiem, że to rozrywkowe granie raczej. Ma ktoś porównanie do #2?

 

Tak jak napisał Palpatine - wysztko rozbija się o preferencję. Mi osoboście w Orio udało się odnaleźć swoje :wub:

Średnica należy myślę do 'top best'. Dojrzała, przeurocza, żywa, prawdziwa i słodka - daje popis w wokalach. Świetnie mi się go słucha w oprawie akustycznej, vocal jazzu, czy folka.

Dół jest bardzo mocny, więc na pewno go nie zabraknie, zaś góra specyficzna - niby skryta, ale jednak prominentna, ciągnąca zaskakująco do góry jak już się pojawi.

Jedwabiste, gładkie granie - bez ostrości, sybilantów - i dlatego też jedwabiście polecam je odsłuchać  ^_^👊

 

Zdaje się, że Sir @Methuselah słuchał również Dunu - może mógłby porównać i dać jakieś wskazówki ;)

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówicie o górze przygaszonej bądź cofniętej czy skrytej. To chyba jednak nie moje granie, bo wolę trochę iskierek na górze. Z tego powodu sprzedałem Fearless S6Rui - góra niby była, ale nie do końca.

 

Choć spróbował bym z chęcią. Może kiedyś się uda.

2 godziny temu, Palpatine napisał:

Ja słuchałem #3 jedynie chwile. Bardzo dobre technikalia, rozrywkowe granie. Silna podstawa basowa, średnica bliska, mokra, organiczna. Wysokie lekko przygaszone ale o dobrej rozdzielczości. 
Z w/w w pierwszej kolejności szukałbym nr 1 ale to moje preferencje.

S8 jest na Ali z dostawą ekspresową. Używek jeszcze przez długi czas nie będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, docentore napisał:

Mówicie o górze przygaszonej bądź cofniętej czy skrytej. To chyba jednak nie moje granie, bo wolę trochę iskierek na górze. Z tego powodu sprzedałem Fearless S6Rui - góra niby była, ale nie do końca.

Ja mialem u siebie reborny przez dwa dni i nie nazwałbym góry ani przygaszonej ,ani cofnietej. Faktycznie mozna odnieść wrażenie, że strojenie to bardziej A ze wzgledu na to ,ze średnica ,a zwlaszcza wokal umiejscowione  są na pierwszym planie,ale nie brakowalo mi ani basu ,ani góry.  W porownaniu do dk3001 pro powiedziałbym, ze dunu sa mniej dociazone i bas wydaje sie miec mniejszy impakt, ale wystarczy podbić o 0,5db w korektorze i juz jest świetnie. Duzo zalezy od preferncji i źródła 

Edytowane przez Loke13
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Loke13 napisał:

Ja mialem u siebie reborny przez dwa dni i nie nazwałbym góry ani przygaszonej ,ani cofnietej. Faktycznie mozna odnieść wrażenie, że strojenie to bardziej A ze wzgledu na to ,ze średnica ,a zwlaszcza wokal umiejscowione  są na pierwszym planie,ale nie brakowalo mi ani basu ,ani góry.  W porownaniu do dk3001 pro powiedziałbym, ze dunu sa mniej dociazone i bas wydaje sie miec mniejszy impakt, ale wystarczy podbić o 0,5db w korektorze i juz jest świetnie. Duzo zalezy od preferncji i źródła 

Reborn to Inna nazwa MK2? 

Miałem znowu kiedyś Forsteni i powodowały mi krwawienie z uszu przez peak na 8Khz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak reborn to "limitowana" wersja mk2 z kablem od pw audio. Gora w egzemplarzu ,ktorego sluchalem byla bardzo naturalna i gladka. Chyba najlepsze talerze jakie słyszałem,ale w miarę możliwości polecam sprawdzic przed zakupem

Wysłane z mojego SM-N970F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oriolusy to takie granie na planie W. Lekko podbity bas, za to mocniej wyeksponowana średnica i wyraźna góra. Dla mnie za mocno ten środek dominuje, szczególnie wyższa średnica, dlatego się ich pozbyłem. Góra nie jest ostra, ale strojenie jest raczej jasne, lekkie i swobodne przez tą średnicę i górę. Robią genialne pierwsze wrażenie, ponieważ to są bardzo dobre słuchawki. Dobre do wszystkiego, do każdego gatunku muzyki. @docentore jeżeli lubisz wyraźną i bliską średnicę, konkretną, ale nie ostrą górę, ale też solidny bas, to ich posłuchaj. Ustępują jedynie dużo droższym "zawodnikom". Ja słuchałem ich na Hugo 2, który wyciągał z nich naprawdę sporo. Mocno się zmieniają wraz z wygrzewaniem, na początku to raczej basowe granie, z czasem ich charakter zmienia się na jaśniejszy. Zamieniłem ostatecznie na Valkyrie... to już inna liga :) 

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.01.2020 o 00:27, docentore napisał:

Dobszzz, więc tak. Stanąłem trochę na rozdrożu skołowany. Chcę kupić nowe doki, wybór skrócony do 3 modeli

1. Moondrop S8

2. Dunu DK3001pro

3. Oriolus MK2

 

Czy #3 są rzeczywiście tak dobre jak wszyscy piszą? Rozumiem, że to rozrywkowe granie raczej. Ma ktoś porównanie do #2?

 

 

Oriolusy MK2 i DUNU DK-3001 Pro znam, a co do Moondrop to tylko A8 chwilę słuchałem. S8 mają być poprawione nieco. Ogólnie to każde z nich mają dobrze wyeksponowane wokale, ale grają wyraźnie inaczej:

- Moondrop S8 - strojenie pod Harmana z nieco powiększoną sceną (lepiej rozciągnięta, ale niegresywna góra), bas z BA;

- DUNU DK-3001 Pro - naturalne/neutralne z najlepszym jakościowo basem, dobra separacja i oddanie planów;

- Oriolus MK2 - ciepłe, ale naturalnie grające i o dobrej rozdzielczości, dobra głębia, pozycjonowanie instrumentów.

 

Wszystko od preferencji zależeć będzie. Wszystkie modele są dość uniwersalne. Do tych trzech może dodałbym Soranik iON-4 (1DD+2BA+magneto) czy Oriveti OH500, ale nie chcę już mieszać :D

Edytowane przez Methuselah
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z chęcią bym posłuchał, ale nie mam gdzie szczerze powiedziawszy. Żaden sklep w Wawie nie ma ani MK2 ani DK3001pro.

Wiem, że @bigmaras ma obydwa modele w ofercie, ale też nie sądzę że są dostępne do demo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, docentore napisał:

Wiem, że @bigmaras ma obydwa modele w ofercie, ale też nie sądzę że są dostępne do demo.

 

Ja miałem możliwość ich posłuchać przed zakupem, wlasnie dzieki demu od Marasa - zapytaj czy jest nadal dostępne i koniecznie daj im szanse ^_^

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mk2 firmowo mają dobry miedziany kabel, który eksponuje średnie, oddaje sporo basu i oddala ciut choć bez wyraźnej utraty rozdzielczości wysokie.

 

zmiana kabla pozwala na zabawę z nimi - można je rozjaśnić, aż wysokie zaczną dorównywać reszcie pasma. pewnie podobny efekt dało ich sparowanie z hugo2.

 

od s6rui które też miałem mk2 grają jednak techniczne lepiej, sporo lepiej radzą sobie z poukładaniem sceny, kontrolą góry, dociążeniem średnicy i bas jest dynamiczny z pełnym subbasem, choć bas w s6rui robi świetne wrażenie szybkością z dociążeniem.

 

jakby cuś to mam w Wawie mk2 plus stosowne kabelki do zabawy

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Świetne Percivali to nie jedyna nowość Oriolusa. Od kilku dni mam okazję testować model Finschi HiFi Edition, czyli nową wersję najtańszych hybryd firmy.

 

Finschi HiFi.jpg

 

Wykonane identycznie, jak zwykłe Finschi, więc jest świetne. O ile jednak poprzedni model ma kopułki w jednym kolorze, tak nowość dostępna jest w kilku - w PL w czarnej wersji się pojawią (jest pięć innych jeszcze, ale większość wygląda IMHO tak sobie). Oriolus zmienił kabelek na wygodniejszy i o innym wykończeniu (srebrne osłony 2-pinowego złącza oraz czarne innych elementów), ale to wciąż hybryda miedź/posrebrzana miedź o przyzwoitej jakości. Tym razem w zestawie nie ma świetnego pudełka niestety. Cena jest także nieco wyższa - 799 PLN/199 USD vs 699 PLN/169 USD. Wkrótce mają być dodane do oferty AudioHeaven.

 

W pierwszej chwili spodziewałem się, że HiFi Edition to następca lub ulepszona wersja Finschi, ale to jednak przede wszystkim nieco zmodyfikowana sygnatura. Pierwsza wersja to efektowne granie na planie "V", nieco rozjaśnione, ale z wyraźnie zaznaczonym basem. Wyróżniają się świetnie poukładaną sceną, jak na tę półkę cenową. Druga wersja to propozycja rzeczywiście "bardziej HiFi". Bas ma podobny charakter, ale zyskał nieco na kontroli, a góra została złagodzona, ale jest równie (albo nieco bardziej) szczegółowa. Teraz do gadania więcej na środek. Wokale są lepiej wyeksponowane i brzmią jeszcze bardziej realistycznie (przede wszystkim męskie). Scena jest nieco mniejsza (to bardziej bezpośrednie brzmienie), ale jest wciąż jest świetnie poukładana. Zwykłe Finschi mogą wydać się nieco bardziej klarowne przez mocniej zaznaczoną górę, ale to wersja HiFi jest nieco bardziej szczegółowa. Tonalność również po stronie HiFi. To nieco lepsze technicznie słuchawki (skok w cenie usprawiedliwiony nawet kosztem braku etui), które wydają się świetną opcją do 1000 zł. Gdy ktoś szuka efektownej i dobrze zestrojonej V-ki, to zwykłe Finschi wciąż mają jednak rację bytu.

 

PS. Finschi HiFi też świetnie na lepszej jakości kable reagują.

Edytowane przez Methuselah
  • Like 9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności