Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Oriolus - Fanklub


Vaiet

Rekomendowane odpowiedzi

Na dniach na pewno coś skrobnę, ale na razie się wstrzymuję, bo jeszcze jestem na etapie "buzię widzę w tym tęczu" ;) Ale jakby co, to Mk2 też są bardzo fajne - jako fan Sonionowej filozofii grania, czuję się ukontentowany :) 

  • Like 2
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem MK2, świetne iemy, dla mnie lepsze od Andromed (bas). Przepiękne wokale, najlepsze jakie słyszałem w iemach. W sumie nie pamiętam, czy miały jakieś wady, poza ergonomią. Dlatego poleciały dalej. Polecam sprawdzić. @mykupyku ceny masz na allegro, a zniżki zawsze są:)

Edytowane przez all999
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, all999 napisał:

Miałem MK2, świetne iemy, dla mnie lepsze od Andromed (bas). Przepiękne wokale, najlepsze jakie słyszałem w iemach. W sumie nie pamiętam, czy miały jakieś wady, poza ergonomią. Dlatego poleciały dalej. Polecam sprawdzić. @mykupyku ceny masz na allegro, a zniżki zawsze są:)

 

odkąd mnie te małe "a" odebrało tysiące moich pozytywnych komentarzy (oraz dwa negatywy, do których byłem również przywiązany) to tam nie zaglądam, jednoosobowo postanowiłem ich zrujnować

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, all999 napisał:

Miałem MK2, świetne iemy, dla mnie lepsze od Andromed (bas). Przepiękne wokale, najlepsze jakie słyszałem w iemach. W sumie nie pamiętam, czy miały jakieś wady, poza ergonomią. Dlatego poleciały dalej. Polecam sprawdzić. @mykupyku ceny masz na allegro, a zniżki zawsze są:)

Dzięki uprzejmości cytowanego Pana, też miałem okazję ich posłuchać :)

I to najlepsze hybrydy jakie słyszałem.

Pozbawione wad innych, które testowałem - chudości, ostrości, sztuczności, i innych ości ;)

Edytowane przez awayeah
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, zibra napisał:

Koniecznie posłuchaj na V30 i daj znać.

Nie wiem skąd wytrzasnąć do odsłuchu... Cały czas miotam się między N30 a Finschi. Każde znam tylko z opowieści forumowych :) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Finschi to jednak specyficzne granie, które nie każdemu podejdzie. Na początku zwłaszcza mogą się wydawać mułowate, bo bas jest gęsty, podobnie jak średnica, ale po dobrych 150h wyraźnie się otwierają, doświetlają i dużo, naprawdę dużo zyskują. Ja, żeby było zabawniej, zapakowałem im jeszcze starą hybrydę od Smoka i jak puściłem to po balansie, to jest jazda i na DX150 i na WM1A :D Bas jest solidny, masywny, ale potrafi zaskoczyć tym, że mimo dużej siły i obfitości, nie wybrzmiewa niebotycznie długo. Średnica jest zabarwiona, zwłaszcza w niższym zakresie, ale poza tym robi ogromną robotę. Góra nie jest kosmicznie rozciągnięta, ale nie ma takiego uczucia wycięcia jak przy FH5 chociażby, no i talerzyki cykają cudnie. Pierwszy plan bliski, ale dźwięk nie osacza, bo rozchodzi się na boki i wgłąb. Polecam, pozdrawiam :D

 

Uwielbiam je, tak nawiasem. Do cieszenia się muzyką, do tupania głową i kiwania nogą idealne. Tona funu i radości, 666% przyjemności ze słuchania :D

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Inszy napisał:

Mellianusy niestety w dalszym ciągu są irytujące - co zaraz po nich nie podepnę, to gra słabo :( 

 

To też trzeba dobrać do nich po prostu coś z oferty 64 Audio, Jomo, Rhapsodio, Empire Ears, Noble czy innego Unique Melody :)

 

Fajne są Oriolusy, chociaż póki co oceniam na bazie Finschi :) 

Edytowane przez Methuselah
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, Inszy napisał:

Mellianusy niestety w dalszym ciągu są irytujące - co zaraz po nich nie podepnę, to gra słabo :( 

TO nie minie. Przykro mi.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, fusserg napisał:

 

Może @Methuselah coś więcej może napisać ;)

 

A czemu nie :) 

 

4 godziny temu, RIH napisał:

Miał ktoś okazję porównać z iBasso IT01s?

Wysłane z mojego ONEPLUS A3003 przy użyciu Tapatalka
 

 

 

Tak, miał:

 

Oriolus Finschi vs iBasso IT01s - bas w iBasso schodzi niżej. IT01s mają szybsze i bardziej szczegółowe niskie tony, które są lepiej kontrolowana. Atakują też z większym autorytetem, ale nie mają takiego wypełnienia jak Finschi. Najtańsze Oriolusy mają nieco rozluźnione niskie tony i więcej wyższego basu, który czasami może wejść na średnicę, ale mają świetny "subwooferowy charakter", dół jest przyjemnie wypełniony i angażuje. Niższy środek nieco pełniejszy w IT01s, ale wcale nie jest to oczywiste, bo Finschi też nie brakuje masy. Wokale i wyższa średnica w obu przypadkach wysunięte do przodu względem niższego środka. Są klarowne z dobrą artykulacją (nieco bardziej naturalne w Finschi). Góra w niższej części jest wyraźnie zaakcentowana w obu - blasku im nie brakuje. Ba, początkowo Oriolusy sprawiały wrażenie ocieplonych, ale teraz zaczynam je odbierać - tak jak IT01s - jako ogólnie lekko rozjaśnione, a przy tym rozrywkowe granie. Z jaśniejszymi źródłami tak jedne jak i drugi potrafią zabrzmieć ostrzej, ale nie powiedziałbym, że mają tendencję do przesadnego akcentowania sybilantów. Góra jest mocniej rozciągnięta w IT01s, które mają też szerszą scenę. Finschi mają nieco lepszą głębię, ale powietrza również im nie brakuje.

 

Obie pary są naprawdę ciekawe i bardzo dobrze wycenione, a Finschi powoli pną się w górę mojej prywatnej listy :) Oba modele wykonano z dobrej jakości tworzywa i wygodnie spoczywają w moich małżowinach i kanałach. IT01 przez kształt wchodzą głębię i zapewniają lepszą izolację, chociaż w obu jest ona po prostu "ok".

Edytowane przez Methuselah
  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
 
Tak, miał:
 
Oriolus Finschi vs iBasso IT01s - bas w iBasso schodzi niżej. IT01s mają szybsze i bardziej szczegółowe niskie tony, które są lepiej kontrolowana. Atakują też z większym autorytetem, ale nie mają takiego wypełnienia jak Finschi. Najtańsze Oriolusy mają nieco rozluźnione niskie tony i więcej wyższego basu, który czasami może wejść na średnicę, ale mają świetny "subwooferowy charakter", dół jest przyjemnie wypełniony i angażuje. Niższy środek nieco pełniejszy w IT01s, ale wcale nie jest to oczywiste, bo Finschi też nie brakuje masy. Wokale i wyższa średnica w obu przypadkach wysunięte do przodu względem niższego środka. Są klarowne z dobrą artykulacją (nieco bardziej naturalne w Finschi). Góra w niższej części jest wyraźnie zaakcentowana w obu - blasku im nie brakuje. Ba, początkowo Oriolusy sprawiały wrażenie ocieplonych, ale teraz zaczynam je odbierać - tak jak IT01s - jako ogólnie lekko rozjaśnione, a przy tym rozrywkowe granie. Z jaśniejszymi źródłami tak jedne jak i drugi potrafią zabrzmieć ostrzej, ale nie powiedziałbym, że mają tendencję do przesadnego akcentowania sybilantów. Góra jest mocniej rozciągnięta w IT01s, które mają też szerszą scenę. Finschi mają nieco lepszą głębię, ale powietrza również im nie brakuje.
 
Obie pary są naprawdę ciekawe i bardzo dobrze wycenione, a Finschi powoli pną się w górę mojej prywatnej listy  Oba modele wykonano z dobrej jakości tworzywa i wygodnie spoczywają w moich małżowinach i kanałach. IT01 przez kształt wchodzą głębię i zapewniają lepszą izolację, chociaż w obu jest ona po prostu "ok".
Dzięki za wyczerpującą odpowiedź (brakuje mi ostatnio na forum takich treści!)
P.s. miałem nadzieję, że jednak będą trochę ciepłe i "ułożone" bo v-kowanie IT01 z ostrą czasami górą i "ostrożna nijakość" IT04 trochę mi się znudziły...

Wysłane z mojego ONEPLUS A3003 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, RIH napisał:

Dzięki za wyczerpującą odpowiedź (brakuje mi ostatnio na forum takich treści!)
P.s. miałem nadzieję, że jednak będą trochę ciepłe i "ułożone" bo v-kowanie IT01 z ostrą czasami górą i "ostrożna nijakość" IT04 trochę mi się znudziły...

Wysłane z mojego ONEPLUS A3003 przy użyciu Tapatalka
 

 

Oriolus Finschi dla mnie to przede wszystkim fun. Dużo funu.

 

Co do bardziej wyważonych, a ocieplonych. Warto sprawdzić np. Symphonium Audio Aurora (z piankami, neutralne, ale ocieplone), ikko OH1, Campfire Audio Comet czy może HiFi Boy OS V3, które są dość spokojne i brzmią organicznie. DK-3001 mogłyby Ci się spodobać, gdyby podeszły pod kątem ergonomii, ale to już trochę droższy model. IT04 bardzo lubię, ale one już raczej bardziej po technicznej stronie grania (nie wiem czy są lepsze do 2000 zł od nich), a niekoniecznie tej najbardziej muzykalnej.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności