Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×
  • 0

AKG K712 Pro - podróbki?


Kirigato

Pytanie

Hejka!

Long story short: Swego czasu byłem posiadaczem AKG K712, kochałem je. Niestety, zepsuł mi się jeden przetwornik, a miałem już doświadczenia z wymianami i stwierdziłem, że się nie opłaca. Poleżały pół roku w szafie.

 

Teraz kupiłem używane AKG K712 w lombardzie (mam gwarancje rozruchową do jutra). Odpalam i.. wrażenia dźwiękowe zupełnie inne. Porównuję ze swoimi półsprawnymi k712 i no.. jest różnica. Potem się przyjrzałem i zauważyłem 1 szkopuł.

 

XYZc2c.jpg.cb162676df7e0b6c6763b68d7d117cb1.jpg

Moje stare sklepowe (po lewej), mają znaczek K712 z lewej strony, z lombardu mają po prawej. Ogólnie moje w 100% oryginalne mają 2 "pokrywki" z znaczkiem K712 po innych stronach, dzięki temu zawsze jest on "od przodu". W przypadku mojego nowego nabytku, jest on zawsze "z prawej", przez co patrząc na nie od przodu, jeden "z przodu", drugi "z tyłu". Trochę chaotycznie wiem, ale cięzko mi było to inaczej opisać.

 

Dodatkowo mają inną ~głośność. Podpięte do tego samego źródła, z takimi samymi ustawieniami, mój nowy nabytek jest jakeś 50% głośniejszy, niż moje oryginalne (w których tylko 1 przetwornik jest niesprawny).

 

Szukałem po internetach i nie znalazłem przypadku fake K712 Pro. 

 

Opinie?

Edytowane przez Kirigato
  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

jakby te z lombardu byłyby znacznie mocniej maltretowane i ktoś złożyłby z dwóch par jedną (z prawej strony dorzucił znaczek który powinien być z lewej włożył z prawej)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Nie kojarzę aby gdzieś sprzedawali podróbki K712 Pro. Wiem, że przeniesiono ich produkcję z Austrii do chin. 

W twoim przypadku jedynie bym podejrzewał, że były naprawiane i przetworniki zostały wymienione na inne a po tym zabiegu "kapselki" z nazwą modelu zamienione: prawy z lewym. Ewentualnie po prostu twój uszkodzony egzemplarz gra dużo ciszej z jakiegoś powodu. Jeśli jakość dźwięku jest  w porządku to bym się nie przejmował.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
1 minutę temu, Kirigato napisał:

 

Po 20 minutach walki i testow doszedlem do wniosku, że grają zupełnie inaczej, więc na pewno idą do zwrotu. 

czyli pewnie podróbki (możesz jeszcze im o tym wspomnieć ... ale wątpię żeby cokolwiek z tym zrobili)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ale też lekcja, może komuś się przyda: jak się kupuje używki z niepełnego źródła, fajnie mieć sprawdzony oryginał do porównania.

 

Gdybym nie miał swoich starych, to bym poszedł trochę w stronę "hmm... rok temu wydawaly sie inne, ale pewnie moja pamięć koloryzuje" (bo też nie jestem profesjonalstą w dziedzinie), ale porównujac z starymi mogłem wyłapać dużo różnic i zdecydowany brak tego, co mnie jarało w moich k712 swego czasu.

Damix dzięki za radę. Jutro i tak do zwrotu (bo gwarancja rozruchowa 1 dzien), ale skontaktuję :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Dwie takie same kopułki to też znak, że były otwierane, więc możliwe że basporty są poodklejane lub pozaklejane i dlatego brzmią inaczej i głośniej (bo ma to też wpływ na skuteczność). Tak czy siak ja bym zwracał bo nie wiadomo co tam było grzebane.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności