Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Mp3store = zakup bez odsłuchu


Rekomendowane odpowiedzi

9 minut temu, timecage napisał:

Z tego co widzę danych wrażliwych tam nie ma, zatem waga problemu jest mała. Natomiast ogółem udostępnianie korespondencji prywatnej to niezbyt zachowanie.

 

Zależy jak na to patrzeć. Bo po napisaniu posta przez kolegę, wszyscy rzucili się na mp3store jak wygłodniałe psy na kość, nie pozostawiając suchej nitki na nich a po upublicznieniu wymiany mailowej odebrałem to inaczej niż zostało to przedstawione.

 

Wszyscy mocni za monitorem i jak biją to hhhuuuurrrrraaa jeden za drugim bij, lej wal pałą, Naszych leją trzeba pomóc!!!

A jak się okazuje to raczej kolega występował z pozcji roszczeniowej..... z wypisanym na czole: "ja tutaj jestem klientem i mi się należy"

 

Nie cierpie takiego podejścia - (nie mam własnej działalności i zawsze jestem klientem ale sorry trochę smaku w gębie i szacunku do drugiej strony również trzeba mieć)

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tylko od siebie, że jak pracowałem w Mp3 to była zasada, że jak klient chciał posłuchać i była fizyczna możliwość to słuchał bez ograniczenia czasowego. Jedynie brak towaru uniemożliwiał odsłuchy :) Towar którego nie było na sklepie a był w ofercie można było ściągnąć w kilka dni na życzenie klienta. 

Edytowane przez ALTON
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, disaster3 napisał:

 

Zależy jak na to patrzeć. Bo po napisaniu posta przez kolegę, wszyscy rzucili się na mp3store jak wygłodniałe psy na kość, nie pozostawiając suchej nitki na nich a po upublicznieniu wymiany mailowej odebrałem to inaczej niż zostało to przedstawione.

 

Wszyscy mocni za monitorem i jak biją to hhhuuuurrrrraaa jeden za drugim bij, lej wal pałą, Naszych leją trzeba pomóc!!!

A jak się okazuje to raczej kolega występował z pozcji roszczeniowej..... z wypisanym na czole: "ja tutaj jestem klientem i mi się należy"

 

Nie cierpie takiego podejścia - (nie mam własnej działalności i zawsze jestem klientem ale sorry trochę smaku w gębie i szacunku do drugiej strony również trzeba mieć)

A w którym miejscu ja napadłem na mp3store albo uznałem z góry, że OP ma rację?

W pierwszym moim poście od razu uczyniłem przypuszczenie o co mogło chodzić i jak widać miałem rację - chodziło o wzmacniacz tylko na zamówienie od dystrybutora.

Edytowane przez timecage
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@timecage ja się odniosłem raczej do drugiej części Twojej odpowiedzi, że nie fajnie jest publikować prywatną korespondencję.

 

Czasami nie ma wyjścia i bez niej jest tylko słowo przeciw słowu. A tak jest czarno na białym jak to wyglądało.

 

A odnośnie napadania to nie było bezpośrednio do Ciebie tylko "ogolnie", przeczytaj od początku temat i zastanów się na chłodno jak to wyglądało ;)

Do Ciebie była tylko część o publikacji prywatnej korespondencji :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, disaster3 napisał:

@timecage ja się odniosłem raczej do drugiej części Twojej odpowiedzi, że nie fajnie jest publikować prywatną korespondencję.

 

Czasami nie ma wyjścia i bez niej jest tylko słowo przeciw słowu. A tak jest czarno na białym jak to wyglądało.

 

A odnośnie napadania to nie było bezpośrednio do Ciebie tylko "ogolnie", przeczytaj od początku temat i zastanów się na chłodno jak to wyglądało ;)

Do Ciebie była tylko część o publikacji prywatnej korespondencji :)

Jest wyjście - opisanie własnymi słowami o co chodziło. To nie sąd, nie trzeba prezentować materiału dowodowego. A publikacja prywatnej korespondencji to niemal nigdy nie jest dobry pomysł, również ze względów prawnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zależy jak na to patrzeć.

 

Danych kolegi nie ma, korespondencja jasno wyjasnia sprawe. Pisać własnymi słowami można powieści i dalej jest to słowo vs słowo, jeżdzić z Warszawy do Szczecina przez Kraków też można tylko po co?

Jest korespondencja, jest dowód, temat zamknięty. Każdy zobaczył i widzi jak było. Wymaga to komentarza? Moim zdaniem nie. Każdy kto "umie czytać ze zrozumieniem" wyciągnie sam wnioski a że takie tematy lubią być rozbuchane na forum to już inna kolej rzeczy i wg. mnie powienien być zamknięty przez moda/admina aby uciąć te wycieczki.

A koledzy mogą się przenieść na PW lub maila ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, disaster3 napisał:

zależy jak na to patrzeć

 

Ale jak patrzeć? Udostępnienie prywatnej korespondencji (a email taką jest) to łamanie prawa, jeśli druga strona nie wyraziła na to zgody. No i w sumie to też wyraz braku taktu.

Już pomijam sensowność zarzutów OP'a bo to inna kwestia i jak napisałeś, nie wymaga komentarza.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@disaster3

Cytując za kodeksem cywilnym:

Dobra osobiste człowieka, jak w szczególności zdrowie, wolność, cześć, swoboda sumienia, nazwisko lub pseudonim, wizerunek, tajemnica korespondencji, nietykalność mieszkania, twórczość naukowa, artystyczna, wynalazcza i racjonalizatorska, pozostają pod ochroną prawa cywilnego niezależnie od ochrony przewidzianej w innych przepisach. – art. 23 k.c.

 

No ale niektórzy sądzą, że prawo się stosuje tylko kiedy jest to wygodne.

Edytowane przez timecage
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Karmazynowy @timecage a rzucanie oszczerstw nie jest?

Znowu widzę, że staracie się bronić tylko jednej strony, dlatego z rozsądku odpuszczę dalszą dyskusję na ten temat bo będziemy się przerzucać racjami a i tak nic z tego nie wyniknie.

 

Szczerze życzę miłego popołudnia :) NIe ma sensu tracić nerwów ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, disaster3 napisał:

@Karmazynowy @timecage a rzucanie oszczerstw nie jest?

Znowu widzę, że staracie się bronić tylko jednej strony, dlatego z rozsądku odpuszczę dalszą dyskusję na ten temat bo będziemy się przerzucać racjami a i tak nic z tego nie wyniknie.

 

Szczerze życzę miłego popołudnia :) NIe ma sensu tracić nerwów ;)

 

Oczywiście, że jest. Nie odwracaj kota ogonem, nikt nie twierdzi, że OP ma racje, wystarczyłoby, żeby Mp3store wkleiło swoją odpowiedź, która wyjaśnia dlaczego i co można odsłuchać a co nie, a każdy rozumny sobie wnioski wyciągnie. W ogóle ten temat to bicie piany o nic tak naprawdę.

 

Tyle dobrego, że się przy okazji dowiedziałem kiedy mój Questyle wejdzie...

Edytowane przez Karmazynowy
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło @Karmazynowy:)

Edytowane przez Jaro54
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, disaster3 napisał:

@Karmazynowy @timecage a rzucanie oszczerstw nie jest?

Znowu widzę, że staracie się bronić tylko jednej strony, dlatego z rozsądku odpuszczę dalszą dyskusję na ten temat bo będziemy się przerzucać racjami a i tak nic z tego nie wyniknie.

 

Szczerze życzę miłego popołudnia :) NIe ma sensu tracić nerwów ;)

Ja bronię mojej wypowiedzi, do której się doczepiłeś. Stron sporu bronić nie potrzeba, bo każdy potrafi wyciągnąć własne wnioski odnośnie zaszłej sytuacji.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, LuQi napisał:

 

Kiedyś zwracałem Momentum In Ear chyba do Audiomagic i nikt nie robił mi problemu więc to pewnie kwestia indywidualnego podejścia sklepu do tego tematu.

Ja zwracałem FH5 i nie było łatwo, od razu natrafiłem na mur. Dopiero kolega forumowy pomógł w potrzebie - dziękuję i pozdrawiam. ;)

 

Edit.

A odnośnie propozycji sklepu, że odsłuch może być dokonany przez zdecydowanego klienta, to kompletna paranoja. To przepraszam, w jakim celu ma się odbyć taki test, skoro i tak trzeba dokonać zakupu? :D I bardzo dobrze kolega @Melo2573 zareagował - idę do konkurencji, proste. ;)

2 godziny temu, disaster3 napisał:

A jak się okazuje to raczej kolega występował z pozcji roszczeniowej..... z wypisanym na czole: "ja tutaj jestem klientem i mi się należy"

 

Nie cierpie takiego podejścia - (nie mam własnej działalności i zawsze jestem klientem ale sorry trochę smaku w gębie i szacunku do drugiej strony również trzeba mieć)

Życie uczy takiego podejścia do sprzedawcy, kiedy doświadcza się tego samego z jego strony. ;) Sami są sobie winni, nie wszyscy, ale spora część. ;)

Edytowane przez neonlight
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, timecage napisał:

Z tego co widzę danych wrażliwych tam nie ma,

Były ale poprosiłem w PW o ich wykasowanie z posta sklepu.

 

@Superata Prośba: generalnie wątek do usunięcia - ta dyskusja jest zbędna.

3 godziny temu, Dzingi napisał:

ale uważam że trochę przesadzasz.

Zgadzam się. :) Już mi przeszło. :)

Edytowane przez Melo2573
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności