Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Nowy DAC do 7000zł


toxic

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich serdecznie:)

Dzis przyszla mi do glowy pewna mysl,ktora byc moze przynioslaby ukojenie na dwoch moich torach:) 

Czy w kwocie do 7000zl znajdzie sie jakis ciekawy DAC (bez zintegrowanych wzmacniaczy), ktory obsluzylby moj tor sluchawkowy podpiety pod komputer oraz nadawalby sie rowniez jako DAC podlaczony do jakiegos transportu CD. W torze sluchawkowym mam obecnie wpiety ifi iusb 3.0 + ifi idac2 + lampe skorpion HV1 Dubiela zakonczone sluchawkami HD800. W torze drugim bylby uzyty jakis transport + DAC a na koncu jako wzmacniacz ampli oraz Dali Zensor 7 (nie przecze,ze w pozniejszym czasie nie pomyslalbym o koncowce). Rodzaj sluchanej muzyki jest bardzo szeroki i latwiej mi napisac,ze nie lubie metalu,techno i nic wiecej na razie nie przychodzi mi do glowy.

Bardzo prosze o pomoc:) DAC w tej kwocie musi byc nowy:)

Pozdrawiam

Edytowane przez toxic
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Eternal Seeker napisał:

A ze wzmacniaczem słuchawkowym lampowym z tej krakowskiej manufaktury nic nie wyszło ?

Właśnie wiele rozmyślałem o rozbudowie toru słuchawkowego, aż w pewnym momencie (zdaje się w październiku) coś mnie tknęło by wymienić TV w salonie, później stwierdziłem, że TV ma kiepskie głośniki więc podepnę swój stary system do niego i się zaczęło. Nim się obejrzałem miałem już nowe KD 5.1 i zaczęło mnie również interesować słuchanie muzyki na nim. Wiadomo, że KD to nie stereo, lecz z podziałem zadań 50/50 film i muzyka daje jakoś radę:) stąd teraz wpadł do głowy pomysł by pogodzić oba tory i dodać im troszkę jakości:)dlatego szukam DAC, który jeśli to możliwe pogodzi oba zadania:) kiedy już to osiągnę albo i nie, bo może się nie da:) wówczas pewnie znowu usiądę do tematu toru słuchawkowego:) natomiast sporo myślałem czy jednak nie zrezygnować z lampy na rzecz tranzystora. Kusi mnie odsłuch Balantine od Majkela, lecz te lampy również mają swój urok:) fajnie byłoby złapać kogoś pod nosem i posłuchać różnic pomiędzy lampą a tranzystorem:) podsumowując mam mętlik i wcale nie mniejszy niż jak rozmawialiśmy. Chyba za dużo chce na raz, a za mało pieniędzy zarabiam:) Nawet teraz zadając pytanie o DAC biję się z myślami czy nie powinienem rozważać urządzeń wyposażonych w DAC:) czyli CD z DAC albo BD 4k z DAC:) aczkolwiek chce spróbować pogodzić dwa tory tym jednym elementem, a pozostałe rzeczy z pewnością będę rozwijał bo byłbym chory:) jedno czego jestem pewien w tym momencie na 100% to, że nie zmieniam słuchawek:) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, toxic napisał:

a na koncu jako wzmacniacz ampli

Amplitunery KD to niezbyt wyszukane dźwiękowo konstrukcje, więc DAC powinien być dobierany wyłącznie pod zacniejszy system słuchawkowy, a pod KD przy okazji.

 

3 godziny temu, toxic napisał:

Mówisz, że będzie dobrze się zgrywał z HD800?

7k zł to spora suma, więc nie wyobrażam sobie, żeby salon nie chciał Ci wypożyczyć DACa do domu na odsłuch w Twoim systemie. Ale to tylko moje zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Melo2573 zgadzam się dlatego wspominałem o tym, że DAC chce uczynić takim urządzeniem 2 w 1:) czyli do toru słuchawkowego i czasem do toru głośnikowego, tym bardziej, że KD było typowo kupowane jako KD, lecz w związku z tym, iż przesłuchanie na nim kilku płyt CD oraz Tidala spodobało mi się to chciałem delikatnie polepszyć ten dźwięk:) 

7k zł to maksymalna suma jaką bym przeznaczył pod warunkiem, że istotnie efekt byłby słyszalny w obu torach, w przeciwnym razie będę myślał o innych rozwiązaniach:) tym bardziej, że już miałem bardzo ciekawą propozycję odsprzedaży CHORD HUGO 2:) Co do wypożyczenia to jakoś strasznie się tej formy boję, a jeszcze bardziej wysyłek bo niestety osobiście nie za bardzo mam jak się stawić w sklepie (nie mieszkam w mieście). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, toxic napisał:

Co do wypożyczenia to jakoś strasznie się tej formy boję, a jeszcze bardziej wysyłek bo niestety osobiście nie za bardzo mam jak się stawić w sklepie (nie mieszkam w mieście).

No wiesz, moim skromnym zdaniem lepiej wydać 200zł na paliwo i pojechać ze swoim systemem słuchawkowym na odsłuch do salonu niż kupować w ciemno. Tym bardziej, że wizyta w salonie to zawsze ciekawe przeżycie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:D 

@audionanik właśnie zauważyłem, że chord spasowałby się również z iusb oraz Gemini, więc ... jest wielce prawdopodobne, że tak właśnie się stanie:) nie wspominając o jego bliskości z Hugo, do którego dążyłem:) 

Zeby nie bylo za latwo to znalazlem jeszcze takie cudenko,ktore kosztuje polowe chorda:)

Rme adi-2 dac a czy mu ustepuje?:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności