Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Sony WH-H900N - styl grania porównanie.


cross099

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

Mam pytanie dzisiaj byłem w sklepie który znany jest z wnerwiajacych reklam z Panią Lisowską. Mieli oni mieć tam słuchawki które chce zakupić jako jedyny sklep w okolicy 100km. Planuje zakup WH-H900N. Po przybyciu do sklepu okazało się że słuchawki są zapakowane a na miejscu gdzie powinna być sztuka do odsłuchu jest pusto. Były zato Sony 1000XM3 oraz WH-CH700N. Odsłuchałem je i stwierdzam że CH700 grają przyjemnie bardzo wyrównanie, może nawet dla mnie zbyt płasko. Puszczałem muzykę bez żadnych EQ. Na 1000XM3 dzwięk był mocno nastawiony na dół a przynajmniej takie miałem odczucie chociaż inne pasma też nie były jakoś przykryte. Miałem też okazje rok temu zapoznać się z 1000X wersja pierwsza. Grały przyjemnie jak dla mnie. W jakim miejscu znajduą się H900N względem tych słuchawek które miałem okazje poznać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

900n to najbardziej normalne granie z tych BT, Bo ani nie przebasowione jak Xm3, ani nie cyfrowe jak PX czy PXC550, ani nie pustawe jak Bose... 

 

Jeśli ANC (jest bo jest ale jest słabe generalnie) nie jest priorytetem to nie ma lepiej grających bezprzewodowych jak dla mnie. PS. Po kablu jest dramat.

Edytowane przez Karmazynowy
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

900n poza pozytywnymi cechami opisanymi wyżej, mają bardzo spokojną górę, dla niektórych może być za spokojna i w konsekwencji z brakami wpływającymi na kreowanie przestrzeń. A co szczególnie widać w bezpośrednim porównaniu z innymi konstrukcjami. Przy samodzielnych odsłuchach nie jest to tak odczuwalne. Z populacji Sony górę najlepszą mają jednak XM3.

To oczywiście moje prywatne zdanie, każdy to może inaczej odbierać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się, czy to nie jest kwestia konstrukcji muszli. Bo 1000xm2 grały jak dla mnie podobnież do 900n, i podobnież podejrzewam że będzie w kwestii komfortu - w sensie na krótkie odsłuchy ok, ale na dłuższą metę już nie bardzo. Muszę się dorwać do tych 1000xm3 na szerszy kawałek czasu, bo opnie są naprawdę skrajne - od najlepszych słuchawek BT po basowe szambo :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od dłuższego czasu przymierzam się do zakupu tego typu słuchawek, więc śledzę temat z zainteresowaniem.

 

Moje krótkie doświadczenie z 1000XM3 (Mediamarkt). 

 

Słuchałem Spotify po BT z iPhone 8:

  • bardzo basowe - lubię bas, ale tu było go zdecydowanie za dużo;
  • redukcja hałasu - best in class (mam porównanie z Bose QC35);
  • wygoda - fizyczny komfort wysoki, ale cholernie szybko zrobiło się gorąco. Nie wyobrażam sobie kilkugodzinnego lotu samolotem z tymi słuchawkami na uszach.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podobne odczucia do Ciebie marek_m. Myślałem że to tylko moje odczucie że ten bas trochę wybijał się na przód. Myślałem że po prostu po przesiadce z CH700 których słuchałem najpierw jest takie uczucie, ale widzę, że to norma. 

 

Redukcja hałasu faktycznie fajnie działa. Ale w sumie nie wiem czy potrzebuję aż takiej żeby wyciszyć większość dzwięków nawet z wyłączoną muzyką. Hmm raczej kupię je po to aby słuchać muzyki.. 

 

Chciałbym odsłuchać tych 900N ale widzę, że po to, będę sie musiał udać do Wrocławia do Sony Center bo gdzie indziej to raczej słabe szanse. O QC35 już nie wspomnę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja będę po drugiej stronie barykady. Jak dla mnie xm3 to najlepsze bezprzewodowe słuchawki z jakimi miałem do czynienia. Zresztą bez podziału na przewodowe i bezprzewodowe też uważam je za jedne z lepszych. W żadnym wypadku nie są to dla mnie słuchawki basowe. Może to kwestia wykorzystanego kodeka. Ja używam tylko LDAC. Bo źródło w przypadku BT nie powinno mieć najmniejszego znaczenia. Ostatnio miałem do czynienia z PM3 i z Audeze Sine. Jeśli bylaby wersja z BT to wybrałbym Sine ale że takowej nie ma to biorąc pod uwagę wszystkie czynniki wybieram XM3.

Wysłane z mojego SM-N960F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja teraz będę na barykadzie :)

 

A konkretnie, przed chwilą wróciłem z Mediamarkt, gdzie przez kwadrans testowałem back-to-back XM3 oraz 900N i wnioski mam następujące:

  • basu w MX3 jest za dużo, ale tę "wadę" można przynajmniej w jakimś stopniu wyeliminować przez korektor, natomiast
  • w kategorii ANC oraz wygoda MX3 demoluje 900N i tego się w żaden sposób nie zmieni.

Nie bez powodu jedne słuchawki kosztują ponad dwa razy więcej od drugich (1576 vs 714 na Amazon.co.uk).

 

Wniosek dla mnie jest natomiast taki, że żadnych nie kupię: WH-900N bo nie chcę, a na WH-1000MX3 mnie nie stać :(

Edytowane przez marek_m
  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok więc jakie alternatywy w takim razie? Lepiej sobie odpiścić zakupy? Jak w tej całej karuzeli wypadają 1000xm2? Bo są czasami okazje kupna za 750/800zł takowych i nie wiem czy iść w tym kierunku czy co poradzić. 1000xm3 to na pewno nie towar dla mnie. Nie jestem w stanie wydać 1,5k za słuchawki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawa opcja. Mało popularna przynajmniej ja się z nimi spotykam chyba 2 raz. Pytanie czy jest gdzieś możliwość odsłuchu? I jeśli byłoby je porównać do Sony to bliżej im dzwiękowo do którego modelu?

 

Na uszach miałem 1000x, zx770, 1000xm3, ch700, no i kilka niższych modeli. Przyznam że poziom dzwięku w ch700 był miły, nie wybitny ale miły i jak dla mnie wystarczajacy. Jakby miały lepsze tłumienie to bym je wziął. 1000xm3 to tak jak pisałem dla mnie trochę za drogo ten dźwięk na BT jak i materiałach promocyjnych po kablu był taki dziwny. Bardzo mocno zaciągał dołem. Może w elektronice i w jakiejś rozrywkowej muzyce jest spoko, ale klasyki i rocka nie słuchałbym tak... 

 

Nie mam porównania do 2 modeli które mnie najbardziej interesują. 1000xm2 do wyrwania bez akcesoriów (bez kabli podrowca kartona) same słuchawki za 730 zl albo H900N w dobrych okazjach za około 650zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, cross099 napisał:

Ciekawa opcja. Mało popularna przynajmniej ja się z nimi spotykam chyba 2 raz. Pytanie czy jest gdzieś możliwość odsłuchu? I jeśli byłoby je porównać do Sony to bliżej im dzwiękowo do którego modelu?

 

Na uszach miałem 1000x, zx770, 1000xm3, ch700, no i kilka niższych modeli. Przyznam że poziom dzwięku w ch700 był miły, nie wybitny ale miły i jak dla mnie wystarczajacy. Jakby miały lepsze tłumienie to bym je wziął. 1000xm3 to tak jak pisałem dla mnie trochę za drogo ten dźwięk na BT jak i materiałach promocyjnych po kablu był taki dziwny. Bardzo mocno zaciągał dołem. Może w elektronice i w jakiejś rozrywkowej muzyce jest spoko, ale klasyki i rocka nie słuchałbym tak... 

 

Nie mam porównania do 2 modeli które mnie najbardziej interesują. 1000xm2 do wyrwania bez akcesoriów (bez kabli podrowca kartona) same słuchawki za 730 zl albo H900N w dobrych okazjach za około 650zł

Na amazon.com za ok 200$ z cłem i VAT dostaniesz Definitive Technology Symphony 1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Jaro54 

 

Teraz w sumie wszedłem i znalazłem. Powie mi ktoś jak wygląda gwaranacja w takim przypadku z amazona? Jest w ogóle jakaś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytaj na dole strony tam masz wszystkie informacje. A DFS 1 to dość porządne granie. Mi się udało posłuchać w salonie w Polsce 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda to dobrze na papierze. Obawiam się jednak, że jakby przyszło skorzystać z gwarancji to będzie problem. I dziwne Amazon podaje info 3 lata na elektronikę i 5 na poszycia itp a na stronie polskiej info już o 2 latach gwarancji w serwisie od sklepu. W dokumencie na amazonie też nie widzę adresów punktów serwisowych.. Czy to znaczy, że serwis jest USA lub UK tak jak podają na stronie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepsze dźwiękowo według mnie są WH-H900n, lepsze od WH-1000XM1i2 (3 nie słuchałem, ale Karmazynowy pisał, że 900-ki najlepsze). Jeśli chodzi o porównanie DT Symphony 1 do WH-H900n i 1000-czek, to zupełnie odmienna szkoła, Sony grają blisko, gęsto, ciepło, natomiast w DTS 1 dźwięk jest oddalony, mniej nasycony, grają v-ką,

mniej angażują, są trochę sztuczne na średnicy.

Edytowane przez neonlight
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, neonlight napisał:

Najlepsze dźwiękowo według mnie są WH-H900n, lepsze od WH-1000XM1i2 (3 nie słuchałem, ale Karmazynowy pisał, że 900-ki najlepsze). Jeśli chodzi o porównanie DT Symphony 1 do WH-H900n i 1000-czek, to zupełnie odmienna szkoła, Sony grają blisko, gęsto, ciepło, natomiast w DTS 1 dźwięk jest oddalony, mniej nasycony, grają v-ką,

mniej angażują, są trochę sztuczne na średnicy.

 

Generalnie to wszystkie z opisywanych słuchawek można by określić jako sztuczne na średnicy. Niezależnie od szkoły grania, praktycznie we wszystkich tych konstrukcjach, mniej lub bardziej, słychać intensywne działanie układów DSP. Słuchawki bezprzewodowe na BT już tak mają. Jeszcze nie trafiłem na takie, które byłyby wolne od tej przypadłości. ale faktem jest, że mózg do tego dość szybko się przyzwyczaja i to akceptuje. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, cross099 napisał:

Wygląda to dobrze na papierze. Obawiam się jednak, że jakby przyszło skorzystać z gwarancji to będzie problem. I dziwne Amazon podaje info 3 lata na elektronikę i 5 na poszycia itp a na stronie polskiej info już o 2 latach gwarancji w serwisie od sklepu. W dokumencie na amazonie też nie widzę adresów punktów serwisowych.. Czy to znaczy, że serwis jest USA lub UK tak jak podają na stronie?

Zależy czy dany przedmiot jest sprzedawany bezpośrednio przez amazon czy przez jakiegoś innego sprzedawcę. 

Z gwarancji Amazon korzystałem w sumie tylko raz, w praktyce wyglądało to następująco: opis problemu na czasie, wysyłają na maila dane z etykietą na paczkę. Paczkę zanoszę na pocztę. Pojechała do jakiegoś polskiego magazynu amazona. Amazon wysyła nowe słuchawki lub zwraca kasę. 

 

Tutaj są za 216 EUR. https://www.amazon.es/dp/B00YSQDX3I

Edytowane przez Damix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby są też tutaj https://www.amazon.de/gp/offer-listing/B00YSQDX3I/ref=sr_1_1_olp?ie=UTF8&qid=1546543088&sr=8-1&keywords=Definitive+Technology+Symphony+1&condition=used w idelanym stanie sprzedawane na amazonie niemieckim.

 

 

I teraz mam problem granie Sony z wersji 1000x i 1000xm3 znam. Te słuchawki są dla mnie nowością. Konwersują jeszcze w sprawie 1000xm2 w cenie 800zł za zestaw który zakupiony był podobno w lipcu 2018 więc gwarancja jeszcze jest. Ktoś wie jak to jest z tymi Sony i z pękaniem ich? Część mówi o tym, że pękały tylko 1000x w początkowych wersjach. A na community od Sony piszą ludzie którym i wersje 1000xm2 pękają. Też macie takie problemy?

 

 

Edit. Ok widzę te z .de nie mogą przyjechac do polski. W sumie problem żaden bo te z .com koszują tyle samo z dostawą szybką i vatami tyle ze ta gwarancja. USA... Słabo trochę.

Edytowane przez cross099
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności