Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Test FiiO FA7


maciux

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 25.01.2019 o 09:09, maciux napisał:

To prawda, ergonomia porażka :( Zdecydowanie za szerokie i za długie tulejki, słuchawki nie wypełniają małżowiny usznej, a sterczą poza nią, mimo że konstrukcja OTE sugeruje co innego. Narzekałem na kanciaste Andromedy/Polarisy, które są jednak znacznie wygodniejsze od Solarisów. FiiO FA7 to przy tym cud techniki :)

 

Edit: Dorwałem kabelki LC-2.5C i LC-4.4C. Niedługo sprawdzę z FA7 i FH5. Ładnie wyglądają i fajnie splecione - na płasko.

 

Edit2: Założyłem temat o FA1: 

 

Jak tam kabelki LC-2.5C i LC-4.4C? Udało się posłuchać z FA& i FH5?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 31.01.2019 o 09:51, maciux napisał:

@czervip Tak, ale głównie z FA7 - rezultaty bdb, ewidentnie lepsze zgranie w porównaniu do standardowego kabla. Szczegóły będą za jakiś czas :)

A jaka jest różnica w porównaniu do kabla oriveti? Warto rozważać dopłatę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Nehero napisał:

A jaka jest różnica w porównaniu do kabla oriveti? Warto rozważać dopłatę?

 

Oriveti Affinity ma to do siebie, że nadal brzmi dość gładko - nie wyostrza tak, jak zazwyczaj posrebrzane plecionki. Stąd moim zdaniem nie warto dopłacać do Affinity, bardziej klarowny przekaz LC-C sprzyja FA7.

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Interesujme mnie temat Fiio A7 i H5:

jakiej dlugosci są kable z serii LC ? rozumiem iz jest to 120cm(łącznie z wtyczka jack) ... ???

Irytujace potwtornie jest brak przejsciowki z balansu 2.5 na single ended 3.5

czy ktos znalazl jakas przejsciowke nieliczac tej od mee audio:

https://www.meeaudio.com/BalancedAdapters/

 

A co z kablami z poprzedniej serii:

RC-MMCXB ten kosztuje 100pln mniej czyli 199pln

 

jezeli kabel jest dluzszy niz 120 to zawsze mozna skrocic i zamemu zrobic, jezeli tylko 120 to moze byc ciut malo.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Irytujace potwtornie jest brak przejsciowki z balansu 2.5 na single ended 3.5
czy ktos znalazl jakas przejsciowke nieliczac tej od mee audio:
https://www.meeaudio.com/BalancedAdapters/
 


iBasso CA01
http://ibasso.com/cp_xq_dy.php?id=6027


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, kuman napisał:

Widziałem te ibasso, maja ich kilka wersji. Szukałem czegoś bezkablowego w sensie wtyk-wtyk

 

Jest co najmniej kilka takich rozwiązań:

 

https://www.aliexpress.com/store/product/Dunu-DC-12-DC-16-DC-11-Plug-Adapter-3-5mm-Male-to-2-5mm-Female/3088116_32956096778.html

 

https://www.lear-eshop.com/products/lear-p3a-2to3-adapter

Edytowane przez Methuselah
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Naprawdę fajne słuchawki ale jeszcze nigdy nie miałem takiego problemu z dobraniem odpowiednich tipsów. W FH5 nie miałem problemu najmniejszego. W FA7 przerobiłem już wszystkie stockowe, spinfit, Sony, mandarin i nadal nie ma pełnego sukcesu. Co ciekawe problem występuje tylko z jednym uchem. Coś muszą być dziwne te kanały u mnie:) Najgorsze jest to, że nawet jeśli wydaje mi się że jest OK to jeden ruch głowy, pochylenie, otwarcie ust powoduje zaburzenie balansu. Brzmieniowo bardzo mi pasują te słuchawki więc zaczynam się zastanawiać nad custom tipami. Powoli tracę nadzieję na znalezienie innego 100% rozwiązania.

Wysłane z mojego SM-N960F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, gentillo napisał:

Naprawdę fajne słuchawki ale jeszcze nigdy nie miałem takiego problemu z dobraniem odpowiednich tipsów. W FH5 nie miałem problemu najmniejszego. W FA7 przerobiłem już wszystkie stockowe, spinfit, Sony, mandarin i nadal nie ma pełnego sukcesu. Co ciekawe problem występuje tylko z jednym uchem. Coś muszą być dziwne te kanały u mnie:) Najgorsze jest to, że nawet jeśli wydaje mi się że jest OK to jeden ruch głowy, pochylenie, otwarcie ust powoduje zaburzenie balansu. Brzmieniowo bardzo mi pasują te słuchawki więc zaczynam się zastanawiać nad custom tipami. Powoli tracę nadzieję na znalezienie innego 100% rozwiązania.

Wysłane z mojego SM-N960F przy użyciu Tapatalka
 

 

A myślałem, że kształt będzie pasował każdemu :(

 

Sprawdzałeś różne rozmiary? Czasami okazuje się, że lepiej sprawdzają się nakładki mniejsze niż zazwyczaj używane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, gentillo napisał:

Naprawdę fajne słuchawki ale jeszcze nigdy nie miałem takiego problemu z dobraniem odpowiednich tipsów. W FH5 nie miałem problemu najmniejszego. W FA7 przerobiłem już wszystkie stockowe, spinfit, Sony, mandarin i nadal nie ma pełnego sukcesu. Co ciekawe problem występuje tylko z jednym uchem. Coś muszą być dziwne te kanały u mnie:) Najgorsze jest to, że nawet jeśli wydaje mi się że jest OK to jeden ruch głowy, pochylenie, otwarcie ust powoduje zaburzenie balansu. Brzmieniowo bardzo mi pasują te słuchawki więc zaczynam się zastanawiać nad custom tipami. Powoli tracę nadzieję na znalezienie innego 100% rozwiązania.

Wysłane z mojego SM-N960F przy użyciu Tapatalka
 

W kwestii custom tipsów to podobno te od Custom Art są spoko. Sam się nad nimi zastanawiam 

https://thecustomart.com/shop/silicone-products/custom-iem-tips/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kwestii custom tipsów to podobno te od Custom Art są spoko. Sam się nad nimi zastanawiam 
https://thecustomart.com/shop/silicone-products/custom-iem-tips/
Potwierdzam, robiłem u nich. Różnica kolosalna.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
A myślałem, że kształt będzie pasował każdemu
 
Sprawdzałeś różne rozmiary? Czasami okazuje się, że lepiej sprawdzają się nakładki mniejsze niż zazwyczaj używane.
Sprawdziłem wszystkie z zestawu. Najlepiej że stockowych sprawdzają się choinki. Co do jednego masz rację. Faktycznie, inaczej niż zwykle, mniejsze dają lepszy efekt. Niestety nie trzymają mi się w uszach podczas ruchu.

Wysłane z mojego SM-N960F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem wszystkie z zestawu. Najlepiej że stockowych sprawdzają się choinki. Co do jednego masz rację. Faktycznie, inaczej niż zwykle, mniejsze dają lepszy efekt. Niestety nie trzymają mi się w uszach podczas ruchu.

Wysłane z mojego SM-N960F przy użyciu Tapatalka

No a po ci Ci ten ruch? Strasznie jest przereklamowany.
Siedź spokojnie :)
  • Haha 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Nicodem napisał:

Zaczynasz od tego
Mówisz jaki model a to oni Ci mówią czy dadzą radę zrobić czy nie.

Jaki czas realizacji? Nigdy nie miałem do czynienia z Custom Art więc pytam jak wygląda proces zamawiania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, kordal napisał:

Jaki czas realizacji? Nigdy nie miałem do czynienia z Custom Art więc pytam jak wygląda proces zamawiania

Trzeba przysłać wyciski pocztą albo ich skan 3D mailem. Czas realizacji to +/- 3 tygodnie od czasu otrzymania wycisków.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.02.2019 o 21:20, kuman napisał:

Interesujme mnie temat Fiio A7 i H5:

jakiej dlugosci są kable z serii LC ? rozumiem iz jest to 120cm(łącznie z wtyczka jack) ... ???

Irytujace potwtornie jest brak przejsciowki z balansu 2.5 na single ended 3.5

czy ktos znalazl jakas przejsciowke nieliczac tej od mee audio:

https://www.meeaudio.com/BalancedAdapters/

 

A co z kablami z poprzedniej serii:

RC-MMCXB ten kosztuje 100pln mniej czyli 199pln

 

jezeli kabel jest dluzszy niz 120 to zawsze mozna skrocic i zamemu zrobic, jezeli tylko 120 to moze byc ciut malo.

 

 

Nie mogłem odpowiedzieć na to pytanie odnośnie LC-C od kilku dni. Forum wyświetlało mi "Error 500", pomogło wyczyszczenie cookies, ale tylko na moment. Za chwilę błąd znowu się pojawił... Ciekawe czy ktoś jeszcze z tym walczy.

 

Kabelki LC-C mierzą po 120 cm od wtyczki 2,5/3,5/4,4 mm do wtyczek MMCX, łącznie z zausznicami. Czyli prościej rzecz ujmując mają łącznie 120 cm bez mierzenia wtyczek. Natomiast bez uwzględniania zausznic i wtyczek mają 110 cm.

Edytowane przez maciux
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności