Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Test FiiO FA7


maciux

Rekomendowane odpowiedzi

10 godzin temu, roger987 napisał:

Tak z ciekawości, bo na hedfaju już marudzą że są zmulone i ciemne: czy z nimi jest taka sama historia jak z Massdropami, że jak się im poda wyjście powyżej 1 ohm to sie zamieniają w ciemną bułę? 

 

Na stockowym kablu grają miękko, gładko i dość łagodnie - ciepło i spokojnie. Po zmianie kabelka słuchawki grają znacznie lepiej, rozjaśniają się i zarysowują, ten LC-B to pudło do nich. Nadal nie ma tragedii, ale można uzyskać znacznie lepsze efekty.

 

Za jakiś czas sprawdzę FA7 i FH5 z kablami LC-C od FiiO. Sami przyznali, że chcieli uzyskać jak najniższą cenę, dlatego w FA7 jest LC-B, który niekoniecznie do nich pasuje.

Edytowane przez maciux
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, maciux napisał:

 

Na stockowym kablu grają miękko, gładko i dość łagodnie - ciepło i spokojnie. Po zmianie kabelka słuchawki grają znacznie lepiej, rozjaśniają się i zarysowują, ten LC-B to pudło do nich. Nadal nie ma tragedii, ale można uzyskać znacznie lepsze efekty.

 

Za jakiś czas sprawdzę FA7 i FH5 z kablami LC-C od FiiO. Sami przyznali, że chcieli uzyskać jak najniższą cenę, dlatego w FA7 jest LC-B, który niekoniecznie do nich pasuje.

Raczej chodziło mi o impedancje wyjściową źródła. Massdropy zaczynały rozłazić  się przy większej niż 1 ohm, podobno dużo konstrukcji wieloarmaturowych ma tą przypadłość. Niektórzy narzekają na mocno przyciemniony, duszny charakter FA7, może to jest przyczyna? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, maciux napisał:

 

Na stockowym kablu grają miękko, gładko i dość łagodnie - ciepło i spokojnie. Po zmianie kabelka słuchawki grają znacznie lepiej, rozjaśniają się i zarysowują, ten LC-B to pudło do nich. Nadal nie ma tragedii, ale można uzyskać znacznie lepsze efekty.

 

Za jakiś czas sprawdzę FA7 i FH5 z kablami LC-C od FiiO. Sami przyznali, że chcieli uzyskać jak najniższą cenę, dlatego w FA7 jest LC-B, który niekoniecznie do nich pasuje.

 

A znasz jakieś słuchawki które nie poprawiają się po zmianie kabelka na znacznie lepszy? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Spawn napisał:

 

A znasz jakieś słuchawki które nie poprawiają się po zmianie kabelka na znacznie lepszy? :)

 

Słuchawki dzielą się na te, które trochę poprawiają się po zmianie kabelka na lepszy oraz te, które "o jasna cholera, zupełnie inne słuchawki" ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, maciux napisał:

 

Słuchawki dzielą się na te, które trochę poprawiają się po zmianie kabelka na lepszy oraz te, które "o jasna cholera, zupełnie inne słuchawki" ;)

 

Bo albo producent odrobił zadanie albo poleciał w kulki z kablem i na dzień dobry trzeba wydać drugie tyle co słuchawki kosztowały. Deczko zabija to opłacalność. Tuning i upgrejd to jedno ale naprawianie z własnej kieszeni pomyłek producenta to co innego.

Edytowane przez Spawn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Spawn napisał:

 

Bo albo producent odrobił zadanie albo poleciał w kulki z kablem i na dzień dobry trzeba wydać drugie tyle co słuchawki kosztowały. Deczko zabija to opłacalność. Tuning i upgrejd to jedno ale naprawianie z własnej kieszeni pomyłek producenta to co innego.

Cięcie kosztów to nie pomyłka :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, misiekkb napisał:

 

@mykupyku ciekaw jestem z jakiej strony mają podobne granie do Andromed?

 

bierzemy prawie pięć armatur, ocieplamy tracąc tym samym blask na górze oraz rozdzielczość, a zyskując dociążenie dołu i wokale bez techniczności, no ja wiem że "prawie" robi różnice :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem okazję dziś porównać FA7 do FH5 oraz do Andromed. Wg mnie blisko nie jest. Bliżej FA7 do FH5 niż do Andromed. Ale ja słuchałem tylko przez kilka minut.

Natomiast są mega wygodne, sporo płytsze w uchu niż FH5. 

Także miałem wrażenie, że z basem przesadzili.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My tu o FA7, a tu FiiO z nowym modelem wyskakuje - FA1. Bardziej budżetowa propozycja, z jedną armaturą Knowlesa. Obudowy również z druku 3D jak w FA7. Cena ~100 USD, w sprzedaży podobno pod koniec stycznia.

@maciux masz jakieś info czy będą u Ciebie na testach? :)

Bardzo ciekaw jestem, jak wypadną na tle F9/F9 Pro zważywszy na podobną cenę.

 

FB_IMG_1548065427322.jpg

FB_IMG_1548065495927.jpg

Edytowane przez kordal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, maciux napisał:

Świetnie, że FA1 są również z wydruku 3D, ale ciekawe czy materiał obudów jest ten sam.

No właśnie też mnie to zastanawia, bo FA7 są wykonane z żywicy z tego co pamiętam.

Zobaczymy, pewnie na dniach będzie więcej info to się przekonamy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to, że jutro będą u mnie. Trochę jednak potrwa zanim się nimi zajmę, Solarisy wciągnęły mnie do cna... i niczego innego nie mogę teraz słuchać.
Solarisy faktycznie zupełnie inne niż Andromedy?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Nicodem napisał:
18 minut temu, maciux napisał:
Wygląda na to, że jutro będą u mnie. Trochę jednak potrwa zanim się nimi zajmę, Solarisy wciągnęły mnie do cna... i niczego innego nie mogę teraz słuchać.

Solarisy faktycznie zupełnie inne niż Andromedy?

 

Tak. Z Atlasami też mało wspólnego. Początek był ogólnie trudny, ale już sporo pograły, znalazłem im synergię i jest szał. To odwrotność FA7. FiiO gładkie, ciepłe, łagodne i miękkie - ostrożne w wyższej średnicy i górze pasma. Za to Solarisy mniej uwypuklone w średnim basie i niskiej średnicy, konkretne w subbasie wyższej/średnicy i górze. Mega bezpośrednie granie, poziom zdecydowanie wyżej od FA7, FH5, a według mnie także Andromed i Atlasów. Przy nich FA7 robią się mgliste, a Andromedy płytkie w basie.

 

Gorzej, że ergonomia słabiutka przy takich FA7... W uszach są właściwie jedynie tulejki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, maciux napisał:

 

Tak. Z Atlasami też mało wspólnego. Początek był ogólnie trudny, ale już sporo pograły, znalazłem im synergię i jest szał. To odwrotność FA7. FiiO gładkie, ciepłe, łagodne i miękkie - ostrożne w wyższej średnicy i górze pasma. Za to Solarisy mniej uwypuklone w średnim basie i niskiej średnicy, konkretne w subbasie wyższej/średnicy i górze. Mega bezpośrednie granie, poziom zdecydowanie wyżej od FA7, FH5, a według mnie także Andromed i Atlasów. Przy nich FA7 robią się mgliste, a Andromedy płytkie w basie.

 

Gorzej, że ergonomia słabiutka przy takich FA7... W uszach są właściwie jedynie tulejki.

 

najpierw z Solarisami walczyłem z ergonomią, tipsami.

wreszcie zagrały. ba, nawet na bogato.

po jakimś tygodniu te szybsze wygaszanie midbasu a wolniejsze subbasu zaczęło mnie irytować, a ich bezpośredniość - męczyć.

po dwóch tygodniach bez żalu wróciłem do Andromedy doceniając prostotę, przestrzeń, relaks choć z pazurem. 

Solarisy wydały mi się przekombinowane i szpanerskie. choć technicznie to granie wysokiej klasy i jak się spodoba, to może być "szał". niestety ergonomia jest słaba i nie każdemu wejdzie ten kloc, nawet nie tyle w kanał, co w małżowinę :)

 

w sumie to się zdziwiłem, że mi nie podeszły. mi się podoba wiele sygnatur. liczyłem, że zastąpią albo dołączą do andromedy.

 

ale jedno bym z solarisów pożyczył - kabelek.  

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To prawda, ergonomia porażka :( Zdecydowanie za szerokie i za długie tulejki, słuchawki nie wypełniają małżowiny usznej, a sterczą poza nią, mimo że konstrukcja OTE sugeruje co innego. Narzekałem na kanciaste Andromedy/Polarisy, które są jednak znacznie wygodniejsze od Solarisów. FiiO FA7 to przy tym cud techniki :)

 

Edit: Dorwałem kabelki LC-2.5C i LC-4.4C. Niedługo sprawdzę z FA7 i FH5. Ładnie wyglądają i fajnie splecione - na płasko.

 

Edit2: Założyłem temat o FA1: 

 

Edytowane przez maciux
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności