Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Test FiiO FA7


maciux

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie skończyłem czytać :)

Uważam, że FA7 to absolutnie najładniejsze słuchawki od FiiO (choć to kwestia gustu oczywiście). Szkoda, że nie dorzucili kabla zbalansowanego, tym bardziej jeżeli twoim zdaniem jest on bardziej potrzebny niż przy FH5.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, misiekkb napisał:

Jak zawsze fajnie się czytało. I bardzo dobrze że Fiio dało trochę inną sygnaturę dźwiękową, teraz każdy ma wybór pod swoje gusta nie wydając przy tym majątku na IEMy.

Szkoda tylko ze nie powiedzieli ze bedzie jakis wybor tylko tak kapią co chwile wypuszczajac konkurencyjne dla siebie modele :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj masz rację @Spawn, ale wiesz jacy są producenci że nie mówią co będzie wydane, np, spójrz na Stax 009s, po 2 miesiącach od wydania ich premiery, pojawiły się w wersji czarnej, a w dniu premiery nikt nie mówił że będą w wersji czarnej też.


Mnie akurat FA7 nie interesują, gdyż mam już iemy, a właściwe CIEMy, które mi bardzo dobrze pasują, a gdybym nie miał to z uniwersali bym kupował Andromedy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tempo to mają, prawda. Rzeczywiście konkurują sami ze sobą. Do tego wprowadzają znaczące poprawki w kolejnych urządzeniach serii, także tańszych. Dochodzi do sytuacji, że niższy model jest lepiej wyposażony i później muszą odświeżać te wyższe. Np. tańszy adapter BT FiiO uBTR ma USB C i NFC, których nie było w BTR1. Stąd wydali BTR1K, który ma już jednak układ audio inspirowany BTR3. To samo FiiO M6, który jest ciekawszy od M7 - ma Wi-Fi.

 

W kwestii doków w planach jeszcze true wireless i customy, z tego co pamiętam. Istniejące serie hybrydowe i armaturowe też pewnie szybko rozbudują, więc strach się na cokolwiek zdecydować :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ooo, to czekam, będzie disco puszczane...

 

łyżka dziegciu:

 

powinni dawać kabel 2.5mm z przelotką na 3.5mm tak jak iBasso w it01s - do tego kabel iBasso ergonomicznie i sonicznie lepszy

 

odnośnie rekablowania i zbliżania się do "świętej" andromedy - to warto zauważyć, że andromedy też można rekablować

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, kordal napisał:

Właśnie skończyłem czytać :)

Uważam, że FA7 to absolutnie najładniejsze słuchawki od FiiO (choć to kwestia gustu oczywiście). Szkoda, że nie dorzucili kabla zbalansowanego, tym bardziej jeżeli twoim zdaniem jest on bardziej potrzebny niż przy FH5.

 

Nie tyle chodzi o balans, co lepszy jakościowo przewodnik - słuchawki lubią "sreberka" :) Tylko to pokryte miedzią od FiiO coś nie pasuje.

 

14 godzin temu, Methuselah napisał:

@maciux

 Masz możliwość porównania z nieco droższymi jak iBasso IT04 czy DUNU DK-3001?

 

Niestety nie. Liczyłem na test IT04, ale się nie udało. Może kiedyś.

 

14 godzin temu, LuQi napisał:

 

@Spawn to by było ciekawe posunięcie :)

 

@maciux bardzo dobra recenzja. Czy ten gładki materiał kopułek nie będzie mocno podatny na zarysowania?

 

Materiał nie wygląda na delikatny, a producent obiecuje wyjątkową trwałość. Powierzchnia obudów jest bardzo śliska i gładka, w dotyku sprawia wrażenie wypolerowanego minerału, ale jest ciepła. Jak zazwyczaj wolę metalowe dokanałówki zamiast wykonanych z tworzyw, to FA7 są wyjątkiem.

 

10 godzin temu, mykupyku napisał:

ooo, to czekam, będzie disco puszczane...

 

łyżka dziegciu:

 

powinni dawać kabel 2.5mm z przelotką na 3.5mm tak jak iBasso w it01s - do tego kabel iBasso ergonomicznie i sonicznie lepszy

 

odnośnie rekablowania i zbliżania się do "świętej" andromedy - to warto zauważyć, że andromedy też można rekablować

 

Przelotka to dobry pomysł, pewnie lepszy niż oddzielny kabel 2,5 mm, bo tak oba by się marnowały :P

 

Andromedy i rekabling - prawda. Tylko, że standardowy kabelek Andromed to już nie byle co, a cenowo jest przepaść pomiędzy modelami.

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, mykupyku napisał:

bardzo dobre słuchawki - ergonomia i dźwięk super, naprawdę podobne granie do Andromedy

 

Testowałeś na DX150/AMP8?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i mam zagwozdkę. Kasa być się znalazła, mam nawet w miarę dobry kabel zbalansowany. Ale mam i też FH5. W sumie z opisu wynika że sonicznie FH5 powinny pasować mi bardziej, tylko że kusi mocno. Wrrrr Mogłoby fiio trochę przystopować z wydawaniem takich fajnych nowości.

 

Wysłane z mojego SM-N960F przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 hours ago, gentillo said:

No i mam zagwozdkę. Kasa być się znalazła, mam nawet w miarę dobry kabel zbalansowany. Ale mam i też FH5. W sumie z opisu wynika że sonicznie FH5 powinny pasować mi bardziej, tylko że kusi mocno. Wrrrr Mogłoby fiio trochę przystopować z wydawaniem takich fajnych nowości.

 

Wysłane z mojego SM-N960F przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

A już zapowiadają kolejne :)

Mam idealnie tak samo - zapisałem się na preorder ale mam FH5 i jak przyjadą to po 2-3 dniach będę się którychś pozbywał. Z FH5 jestem bardzo zadowolony więc wymagania wobec FA7 rosną :). Ale jak nie podejdą to w cenie preorderowej pewnie ktoś innych chętnie weźmie.

Pełnej ceny w ciemno bym nie zapłacił.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A już zapowiadają kolejne
Mam idealnie tak samo - zapisałem się na preorder ale mam FH5 i jak przyjadą to po 2-3 dniach będę się którychś pozbywał. Z FH5 jestem bardzo zadowolony więc wymagania wobec FA7 rosną :). Ale jak nie podejdą to w cenie preorderowej pewnie ktoś innych chętnie weźmie.
Pełnej ceny w ciemno bym nie zapłacił.
 
Też się ostatecznie złamałem i zamówiłem:) Echh ta audionervosa.

Wysłane z mojego SM-N960F przy użyciu Tapatalka

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności