Skocz do zawartości
  • 0

Słuchawki do CS 1.6 1500pln


Gantom

Pytanie

Witam poszukuję zestawu słuchawki+DAC głównie do grania w grę cs 1.6. Zależy mi w głównej mierze na pozycjonowaniu. Słuchawki mają również służyć do słuchania muzyki ze Spotify. Nie mam jakiegoś konkretnego gatunku, ale raczej preferuję spokojnie utwory. Chciałbym, aby słuchawki grały w miarę naturalnie, żeby góra nie kaleczyła, oraz aby bas się nie wylewał. Cenę jaką jestem w stanie wydać to maksymalnie 1500zł. Zależy mi na jak najlepszym stosunku cena/jakość. W tej cenie biorę również pod uwagę zakup odpowiedniego DACa do tychże słuchawek.

Słuchawki nie muszą mieć mikrofonu, za to mogę mieć odpinany kabel. Preferuję otwarte lub półotwarte.

Może by się coś tutaj znalazło, bo całkiem fajne promocje:

https://promo.mp3store.pl/

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Ze słuchawek które sprawdzałem i mogę polecić do pozycjonowania to na pewno HD580, HD600, T70. 

Tutaj możesz trochę poczytać https://www.head-fi.org/threads/mad-lust-envys-headphone-gaming-guide-10-25-2018-creative-aurvana-trio-added.534479/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

 

3 godziny temu, Damix napisał:

Ze słuchawek które sprawdzałem i mogę polecić do pozycjonowania to na pewno HD580, HD600, T70. 

 

2 godziny temu, Karmazynowy napisał:

HD58x Jubilee za ok. 800 zł, za resztę lekko ocieplone combo DAC/AMP.

 

Godzinę temu, whero napisał:

hd600 z forum (za 600 stoją) + aune x1s

 

Zastrzelcie mnie jeżeli się mylę, ale Sennheisery HD600 nie słyną z wielkiej sceny, a na dodatek mają bliski pierwszy plan (co moim zdaniem jest niepożądane w grach). Do grania zdecydowanie najlepszym wyborem ze względu na właściwości sceniczne w tym budżecie będą AKG K702 i ATH-AD700X, ze wskazaniem na te pierwsze. Są dużo poniżej budżetu, więc pozostały budżet radzę przeznaczyć na jakąś integrę która ma dobrą głębię. Wyraźnie lepsze pod względem scenicznym (a więc do grania) od nich są już chyba tylko wyłącznie HD800, a wiadomo, że to już zupełnie inny budżet, nie wspominając o torze który jest im potrzebny.

 

Akurat temat kminię bardzo dobrze, bo swego czasu byłem bardzo dobrym graczem (i nie w odniesieniu do fragowania noobów, tylko scenę competitive) Quake'a oraz W:ET :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ale jak dla mnie w grach FPS mało istotna jest wielkość sceny a ważne jest dobre pozycjonowanie na 1 planie właśnie. Właśnie im bliżej dźwięki są tym lepiej, bo są wyraźniejsze i łatwiejsze do zlokalizowania niż w słuchawkach o rozbudowanej scenie jak np. 701. HD800 mimo dużej sceny byłyby dobre bo one pozycjonują bardzo dobrze ale to nie ten budżet. Takie jest moje zdanie, kiedyś sporo grałem w CS source  GO.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

K701 i podobne mają owszem dużą scenę, ale pierwszy plan jest w nich mocno odsunięty, w przeciwieństwie np do HD800 w których mimo dużej sceny pierwszy plan jest blisko.

Ja bym się zastanowił nad DT880/DT990, bo one mają większa scenę niż HD600, ale jednocześnie nie degradują planów jak K701.

Edytowane przez Perul
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Z autopsji powiem, że K702 > DT990 > DT880 > HD600. I nie biorę tutaj pod uwagę przyjemności ze słuchania, tylko samo "gaming performance". DT990 jest baaardzo blisko K702, jak ktoś woli DT990 to proszę bardzo, nie mam z tym żadnego problemu. Ale HD600 w porównaniu do tych dwóch w grach wypada już zdecydowanie gorzej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
2 godziny temu, Dzingi napisał:

 

 

 

 

Zastrzelcie mnie jeżeli się mylę, ale Sennheisery HD600 nie słyną z wielkiej sceny, a na dodatek mają bliski pierwszy plan (co moim zdaniem jest niepożądane w grach). Do grania zdecydowanie najlepszym wyborem ze względu na właściwości sceniczne w tym budżecie będą AKG K702 i ATH-AD700X, ze wskazaniem na te pierwsze. Są dużo poniżej budżetu, więc pozostały budżet radzę przeznaczyć na jakąś integrę która ma dobrą głębię. Wyraźnie lepsze pod względem scenicznym (a więc do grania) od nich są już chyba tylko wyłącznie HD800, a wiadomo, że to już zupełnie inny budżet, nie wspominając o torze który jest im potrzebny.

 

Akurat temat kminię bardzo dobrze, bo swego czasu byłem bardzo dobrym graczem (i nie w odniesieniu do fragowania noobów, tylko scenę competitive) Quake'a oraz W:ET :) 

Miałem K702, K612, K7xx i niestety w grach nie pozycjonują najlepiej, zwłaszcza góra-dół  względem konkurencji. W muzyce genialne pod tym względem, ale nie w grach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
10 minut temu, Damix napisał:

Miałem K702, K612, K7xx i niestety w grach nie pozycjonują najlepiej, zwłaszcza góra-dół  względem konkurencji. W muzyce genialne pod tym względem, ale nie w grach. 

 

Moje doświadczenia sięgają wiele lat wstecz gdy posiadałem kartę dźwiękową Asus Xonar DX. W sterownikach tej karty dźwiękowej była funkcja "Dolby Headphone" (tak mi się wydaje, że to się tak nazywało) której używałem. Jeżeli używasz słuchawek czysto stereofonicznie, bez żadnej emulacji dźwięku ze strony sterowników, to różnice pomiędzy słuchawkami są niewielkie. Natomiast gdy wchodzi w grę taka emulacja, to wszelkie różnice ogromnie się uwydatniają. Ta funkcja bardzo pozytywnie wpływała na moją umiejętność pozycjonowania przeciwników w grze. W tamtym okresie posiadałem Sennheisery HD555 , ale na LAN-ie było mi dane przetestować kilka innych modeli, w tym m.in. K701 lub K702, ATH-AD700 (bez x),  Sennheiser HD650. O ile Sennheisery HD555, były naprawdę dobre, o tyle K701/K702 i te AT dosłownie niszczyły system. Nie wiem w jaki sposób użytkowałeś K702, ale skoro uważasz, że w grach jest słabo, to chyba inaczej niż ja :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

O ile wiele rzeczy "dla graczy" to zwykły (a na dodatek wyjątkowo nieudolny) marketing, to karty dźwiękowe robiły robotę. Tak na marginesie, to Asus Xonar nigdy nie był reklamowany jako produkt dla graczy i takowym nie był. Ja teraz ze swoim torem i słuchawkami wielokrotnie droższymi niż kiedyś słyszę mniej w grach niż z dawnym set up-em. W temacie HiFiMan napisałeś, że po latach się przekonałeś do EQ. Może w innych dziedzinach też należałoby mieć nieco bardziej otwarty umysł, a nie tylko hurr durr dla graczy bueee ;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Witam serdecznie. Osobiście używam kombo AKG K712 PRO z Aune X1S(wcześniej właśnie AKG K701). Chociaż w CS'a nie gram już od roku a w inne gry już raczej sporadycznie to jeszcze rok temu naprawdę sporo czasu spędzałem nad CS'em i w/w słuchawki(obie pary) się świetnie sprawdzały w tych grach. Co ciekawe oś góra/dół zawsze była dość dziwnie eksponowana(ale właśnie tylko w grach), dopiero kupno źródła jakim jest Aune X1S dało bardzo dobrą robotę. Testowałem jeszcze AD700X i też bardzo dobrze, ale 800zł za słuchawki które jakościowo wyglądają jakby je składało chińskie małe dziecko... cóż trochę za drogo. 

 

Co ciekawe w CS też bardzo dobrze sprawdzały mi się ATH MSR7. Świetnie wychwytują ciche dźwięki i chociaż scena jest dość bliska(bardziej w głowie) to kierunkowość źródeł jest bardzo dobra.

 

Ostatnią sprawą jest to że specjalnie pod CS'a szkoda się pchać w tak drogie słuchawki. 

Edytowane przez FreeQ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności