Skocz do zawartości
  • 0

DAC do AQ NightOwl


Gracjan

Pytanie

Witam. 

Tj. widać w tytule, jestem posiadaczem słuchawek Audioquest NightOwl. Mam też do nich dedykowany DAC też od Audioquesta, a mianowicie DFR. Takie połączenie gra mi bardzo dobrze, ale co chciałbym zmienić w brzmieniu: 

- mam wrażenie, że DFR zbyt dziwacznie prowadzi bas - zbyt bardzo spłyca subbas. Nie chodzi o to, żeby bas przytłoczył mnie ilością, a po prostu wyrobił się z częstotliwością (przykładem może być utwór Lorde - Royals, gdzie wyraźnie to słychać) 

- do średnicy właściwie nie mam zastrzeżeń

- mam wrażenie, że DFR przesadza z ilościa wysokich tonów i dotyczy to praktycznie wszystkich słuchawek, jakich na nim słuchałem. W każdej parze, nawet w NightHawk Carbon zdarzyły się minimum 2-3 momenty, gdzie góry było za dużo

 

Kiedyś miałem iFi iDSD Nano LE (raczej nie szukam brzmienia w tym kierunku) oraz SMSL M3 (który jak pamiętam miał i uderzenie basu i świetny timing i względem DFR był na pewno ciemniejszy i cieplejszy) 

Nie chodzi o zmulenie tych słuchawek, a o nadanie im większej muzykalności. A wiem, że nawet do 500 zł kupiłbym DACa, który lepiej by mi się zgrał niż DragonFly :) 

Jeśli chodzi o kwotę, jaką chcę wydać na DACa, to max. 1500zł, ale jestem otwarty na propozycje nawet za 500zł. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0
7 minut temu, Gracjan napisał:

Witam. 

Tj. widać w tytule, jestem posiadaczem słuchawek Audioquest NightOwl. Mam też do nich dedykowany DAC też od Audioquesta, a mianowicie DFR. Takie połączenie gra mi bardzo dobrze, ale co chciałbym zmienić w brzmieniu: 

- mam wrażenie, że DFR zbyt dziwacznie prowadzi bas - zbyt bardzo spłyca subbas. Nie chodzi o to, żeby bas przytłoczył mnie ilością, a po prostu wyrobił się z częstotliwością (przykładem może być utwór Lorde - Royals, gdzie wyraźnie to słychać) 

- do średnicy właściwie nie mam zastrzeżeń

- mam wrażenie, że DFR przesadza z ilościa wysokich tonów i dotyczy to praktycznie wszystkich słuchawek, jakich na nim słuchałem. W każdej parze, nawet w NightHawk Carbon zdarzyły się minimum 2-3 momenty, gdzie góry było za dużo

 

Kiedyś miałem iFi iDSD Nano LE (raczej nie szukam brzmienia w tym kierunku) oraz SMSL M3 (który jak pamiętam miał i uderzenie basu i świetny timing i względem DFR był na pewno ciemniejszy i cieplejszy) 

Nie chodzi o zmulenie tych słuchawek, a o nadanie im większej muzykalności. A wiem, że nawet do 500 zł kupiłbym DACa, który lepiej by mi się zgrał niż DragonFly :) 

Jeśli chodzi o kwotę, jaką chcę wydać na DACa, to max. 1500zł, ale jestem otwarty na propozycje nawet za 500zł. 

Mojo dobrze zgrywa się z Howkami, używane powinieneś w tej cenie upolować.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Czy Mojo da znaczącą poprawę względem DFR? Bo nie ukrywam, że najbardziej liczy się stosunek jakości do ceny 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

image.png

 

https://promo.mp3store.pl/

 

22 minuty temu, Gracjan napisał:

Czy Mojo da znaczącą poprawę względem DFR? Bo nie ukrywam, że najbardziej liczy się stosunek jakości do ceny 

 

Mojo to inna klasa sprzętu względem DFR. Jednak czy dla Ciebie to będzie "znaczna poprawa" spełniająca Twoje oczekiwania to musisz sam ocenić, najlepiej gdzieś odsłuc**jąc tego sprzętu w połączeniu z Twoimi Owlami.

Edytowane przez LuQi
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

 

34 minuty temu, LuQi napisał:

image.png

 

https://promo.mp3store.pl/

 

 

Mojo to inna klasa sprzętu względem DFR. Jednak czy dla Ciebie to będzie "znaczna poprawa" spełniająca Twoje oczekiwania to musisz sam ocenić, najlepiej gdzieś odsłuc**jąc tego sprzętu w połączeniu z Twoimi Owlami.

Dzięki wielkie, obczaję sobie to Mojo. 

Gdzieś w internecie wyczytałem też o połączeniach tych słuchawek z Aune S6 i Pioneerem XDP-100R (tutaj bym się najbardziej obawiał o brak mocy - chociaż AQNO są bardzo głośne, na DFR słuchając FLAC'ów nie wychodzę ponad 20% skali). Znasz może te sprzęty lub słuchałeś? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Pioneer XDP-100R z Howkami gra u mnie, synergiczne połączenie, mocy nie brakuje. Z Mojo wiele osób też chwaliło taką konfigurację i cena w promce rewelacyjna.

Edytowane przez jd1210
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
16 minut temu, Gracjan napisał:

 

Dzięki wielkie, obczaję sobie to Mojo. 

Gdzieś w internecie wyczytałem też o połączeniach tych słuchawek z Aune S6 i Pioneerem XDP-100R (tutaj bym się najbardziej obawiał o brak mocy - chociaż AQNO są bardzo głośne, na DFR słuchając FLAC'ów nie wychodzę ponad 20% skali). Znasz może te sprzęty lub słuchałeś? 

 

S6 nie znam, a z Pioneerem słuchałem i Hawków i Owli. W obu przypadkach było bardzo dobrze i o brak mocy bym się nie obawiał. Owle nie potrzebują mocnego źródła i Pioneer pod tym względem spokojnie daje radę. Inna kwestia, że nie posiada funkcji USB DAC, a nie wiem na ile jest Ci ona potrzebna, bo pytałeś typowo o DAC'a.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
10 minut temu, jd1210 napisał:

Pioneer XDP-100R z Howkami gra u mnie, synergiczne połączenie, mocy nie brakuje. Z Mojo wiele osób też chwaliło taką konfigurację i cena w promce rewelacyjna.

No to już 2 sprzęty na celowniku 😎 

A powiedz jeszcze czy XDP-100R nie ma problemów z subbasem na Twoich NHC? 

1 minutę temu, LuQi napisał:

 

S6 nie znam, a z Pioneerem słuchałem i Hawków i Owli. W obu przypadkach było bardzo dobrze i o brak mocy bym się nie obawiał. Owle nie potrzebują mocnego źródła i Pioneer pod tym względem spokojnie daje radę. Inna kwestia, że nie posiada funkcji USB DAC, a nie wiem na ile jest Ci ona potrzebna, bo pytałeś typowo o DAC'a.

No niestety jest potrzebna ta funkcja, ale wydaje mi się, że gdyby Pioneer odwdzięczył mi się bardzo dobrym brzmieniem to nie miałbym raczej z tym problemu. 

Ale to jeszcze się zobaczy, bardziej raczej i tak jestem zainteresowany Chordem Mojo, ale Pionnka też wezmę pod uwagę :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
6 minut temu, Gracjan napisał:

No to już 2 sprzęty na celowniku 😎 

A powiedz jeszcze czy XDP-100R nie ma problemów z subbasem na Twoich NHC? 

Subbas w Howkach jest trochę przysłonięty przez ten wyższy bas, ale po wygrzaniu Howków na Pionku jest Ok. Fakt że subbas jest miękki w Howkach więc trzeba trochę głośniej słuchać niż na innych słuchawkach.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

A mógłby ktoś skrobnąć jak OWLe grają z ibasso dx150 wlasnie tez w kwestii basu/subbasu?
Gdyby Shanling m5s miał streaming to dzisiaj pewnie bym go zamówił a tak to chyba pod kątem fun’u je... łupnięcia + streaming to tylko dx150 zostaje tylko ciekawi mnie połączenie z OWL’ami.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
4 minuty temu, disaster3 napisał:

A mógłby ktoś skrobnąć jak OWLe grają z ibasso dx150 wlasnie tez w kwestii basu/subbasu?
Gdyby Shanling m5s miał streaming to dzisiaj pewnie bym go zamówił a tak to chyba pod kątem fun’u je... łupnięcia + streaming to tylko dx150 zostaje tylko ciekawi mnie połączenie z OWL’ami.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

chico99 porównywał DX150 i Pionka, ten drugi lepiej zgrywał się z Howkami.

Edytowane przez jd1210
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ja bym po taniości sprawdził jeszcze Dragonfly Black, bo gra łagodniej na górze od reda i daje fajne wypełnienie na dole. Może przypasuje, a dużo kasy zostanie w kieszeni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Godzinę temu, disaster3 napisał:

A mógłby ktoś skrobnąć jak OWLe grają z ibasso dx150 wlasnie tez w kwestii basu/subbasu?
Gdyby Shanling m5s miał streaming to dzisiaj pewnie bym go zamówił a tak to chyba pod kątem fun’u je... łupnięcia + streaming to tylko dx150 zostaje tylko ciekawi mnie połączenie z OWL’ami.

Nie wiem o jakie łupnięcie ci dokładnie chodzi, takie że aż czujesz membranę słuchawki to tego w tym połączeniu aż tak bardzo nie ma, jest tak np. w połączeniu ibasso z Meze 99 Neo. 

Ale tu synergia jest wybitna, Owle ożywają w ty połączeniu, lekko się odmulają (poprzednio podłczałem je do colorlflaya c10) bas jest głęboki i ma świetną fakturę, wokal czysty, ogromna rozdzielcza scena, dla mnie 'end game' na długi czas, jeszcze tylko zbalansowany kabelek tu dam, bo skoro może być jeszcze lepiej to co by nie skorzystał :)

Edytowane przez atr3yu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
3 hours ago, Gracjan said:

No to już 2 sprzęty na celowniku 😎 

A powiedz jeszcze czy XDP-100R nie ma problemów z subbasem na Twoich NHC? 

No niestety jest potrzebna ta funkcja, ale wydaje mi się, że gdyby Pioneer odwdzięczył mi się bardzo dobrym brzmieniem to nie miałbym raczej z tym problemu. 

Ale to jeszcze się zobaczy, bardziej raczej i tak jestem zainteresowany Chordem Mojo, ale Pionnka też wezmę pod uwagę :)

Z mojo szału nie ma, xdp to co innego.

Subas jest powiedziałbym dyskretny w tych słuchawkach, nie ma w ogóle akcentu..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ale tu synergia jest wybitna, Owle ożywają w ty połączeniu, lekko się odmulają ...... bas jest głęboki i ma świetną fakturę, wokal czysty, ogromna rozdzielcza scena, dla mnie 'end game' na długi czas, jeszcze tylko zbalansowany kabelek tu dam, bo skoro może być jeszcze lepiej to co by nie skorzystał 

Przepraszam za moje niezrozumienie, piszesz o połączeniu ibasso dx150 z OWLami?



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
5 minut temu, hibi napisał:

Z mojo szału nie ma, xdp to co innego.

Subas jest powiedziałbym dyskretny w tych słuchawkach, nie ma w ogóle akcentu..

Czyli XDP to pewniak pod Howki. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Powoli ta rozbieżność w opiniach zaczyna mi mieszać w głowie :D Ale to chyba dobrze, czym więcej opinii tym lepiej ;) 

@hibi  co jest nie tak w połączeniu Owli z Mojo? W czym przeważa nad Mojo ten XDP? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
1 godzinę temu, hibi napisał:

Subas jest powiedziałbym dyskretny w tych słuchawkach, nie ma w ogóle akcentu..

Starzejesz się i skraje pasma Ci mówią papa:D.

Mój głos zdecydowanie na mojo!!!

Kolega chce zmienić trochę granie, a Wy znowu pakujecie go w objęcia sabra. Dobry saber nie jest zły, ale mojo to inna filozofia dżwięku i jest super (holografia, barwy, naturalność).

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
28 minutes ago, Gracjan said:

Powoli ta rozbieżność w opiniach zaczyna mi mieszać w głowie :D Ale to chyba dobrze, czym więcej opinii tym lepiej ;) 

@hibi  co jest nie tak w połączeniu Owli z Mojo? W czym przeważa nad Mojo ten XDP? 

Powiedziałbym tak, nh z xdp się uzupełniają z mojo IMO jest za gładko, xdp dodaje trochę nerwowości do NH o ile mogę tak to określić.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Więc wniosek taki, że lepiej wyjdę na tym, jeśli odsłucham tych modeli na spokojnie w sklepie, bo niby patrząc na opinie o Mojo myślę sobie "może być ładne wypełnienie na basie, jeszcze lepsza średnica, ale z kolei martwi mnie to, że może być za gładko. A z kolei myśląc o Pioneerze wiem, że będzie lepiej niż na DFR, ale trochę obawiam się tego, że będzie jednak zbyt podobnie do Dragona. Najlepiej będzie jak po prostu odsłucham oba sprzęty w sklepie :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Mojo polecam, bo to super sprzet ale nie do audioquestow, po prostu robi się jak dla mni za dużo dobrego, jest przesyt gładkości, te sprzęty powielają swoje cechy.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Godzinę temu, audionanik napisał:

Starzejesz się i skraje pasma Ci mówią papa:D.

Mój głos zdecydowanie na mojo!!!

Kolega chce zmienić trochę granie, a Wy znowu pakujecie go w objęcia sabra. Dobry saber nie jest zły, ale mojo to inna filozofia dżwięku i jest super (holografia, barwy, naturalność).

IMO Sabre z DX200 + Amp4 / 8 ma lepsze barwy i więcej naturalności od Mojo.

Qutest i Hugo2 mają więcej od DX200 ale są ciut droższe od Mojo.

Edytowane przez konrad_a
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

@konrad_a dx200 poznałem, jest super, ale tani to on nie jest;).

@Karmazynowy nie zgodzę się, że mojo+nh to zbyt gładko.

Porownywalem bezpośrednio mojo z dfr i innymi sabrami również stacjonarnymi. Chord stawia na analogowość, naturalność i trójwymiarowość, sabre na szczegółowość i rozdzielczość przede wszystkim góry. Im droższy koń tym lepiej obu stajniom wychodzi, ale na końcu wygrywa chord. Sabre jest zbyt płaski i sztuczny, to obraz na kartce czasem mistrza na płótnie; chord to trójwymiarowa kreacja łatwa do pomylenia z rzeczywistością. Dfr to namiastka jednej szkoły, mojo pierwsza klasa drugiej. Przy czym jak o dfr wie się wszystko po pierwszych odsłuchach, tak mojo trzeba posmakować dłużej.

Edytowane przez audionanik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Tak by the way, porównywałem sobie wczoraj Owle ze sporo tańszymi HP151 i CAL po recablingu i po AQNO to była krew z uszu. Z lepszym DACzkiem będzie sztos :) 

 

Edytowane przez Gracjan
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności