Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

SanDisk Clip Sport - karta 32GB nieobsługiwany format pliku


Diterus

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry.

Proszę o pomoc w opisie poniższego problemu:

kilka lat posiadam w/w sprzęt, którego pamięć wewnętrzna 8GB właśnie się wyczerpała. Więc kupiłem jakąś tanią kartę 32GB za 21,90 zł. Pliki mp3 wrzucam poprzez laptop. Karta 32GB jest wykrywana, ale już gdy założę jakiś folder np Metal, to wgrywane pliki są częściowo wgrywane, i częśc z nich jest odtwarzana, a na pozostałych wyskakuje komunikat: ,,nieobsługiwany format pliku" i odtwarzacz się zawiesza czekając na pierwszy lepszy aktywny plik, który potrafi odczytać. Założonych folderów nie sposób usunąć, po prostu muszę robić formata karty. Po czym sytuacja sie powtarza. Przy czym pamięć wewnętrzna takimi komunikatami nie sypie, wszystkie pliki dźwiękowe czyta. Co może być powodem takiego zachowania karty? Będę wdzięczny za każdą uwagę. Dziekuję i pozdrawiam. Diterus

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuję za krótką odpowiedź. Może i ja przyczyniłem się do jej usterki? Po włożeniu jej nie sformatowałem, tylko tak jak w pamięci sprzętowej pliki mp3 władowałem do istniejącego już folderu Playlista. Część plików czytał, część ignorował komunikatem ,, nieobsługiwany...".

 

1) CZY po włożeniu karty microsd muszę ją sformatować, czy też mogę wgrywać pliki do stworzonych przez siebie folderów gatunków muzycznych?

2) Może lepiej kupić kartę 16GB? Może te 32 to przesada - choć w specyfikacji sprzętu pisze, że obsługuje karty do 32GB?

 

Jak widzicie dylematów mam sporo. Proszę o rozwianie wszystkich. Czekam na Wasze pomocne rady.... Dziękuję.

Pozdrawiam.

DIterus

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karta domyślnie ustawiona jest na Fat32 i niestety 3 format niewiele zmienił. Dwa foldery zapisał i odtwarza, pozostałe dwa kropki, nie odtwarza  i niemożliwość ich odinstalowania.... Oprócz Fat32 są jeszcze dostępne exfat i Ntfs.

czy przed rozpoczęciem wgrywania mp3 koniecznie należy sformatować kartę??? Napiszcie proszę. Wygląda na to, że karta jest uszkodzona.....

 

jESTEM PO KOLEJNYCH 2 GODZINACH EKSPERYMENTÓW. Wygląda na to, że coś tam zapisuje, ale od pewnej granicy niestety nie daje rady.....

 

Czy przed rozpoczęciem wgrywania na nową kartę mp3 koniecznie należy sformatować kartę???

Edytowane przez Diterus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tymi kropkami chodzi o to, że po odłączeniu kabla od odtwarzacza i jego uruchomieniu w konkretnym folderze, zamiast wcześniej obecnych utworów wykonawców pojawiają się kropki. Takiego pliku nie sposób uruchomić, a pustego (wcześniej pełnego) folderu nie można usunąć....

 

Dotychczas formatowanie [rzeprowadzałem z poziomu odtwarzacza mp3, zaraz spróbuję z poziomu lapka..... Męczą mnie te eksperymenty.....

 

Napiszcie, czy formatowanie nowej karty microsd to konieczność, czy też niepotrzebna fatyga????

Po włożeniu karty z adapterem do lapka, przy próbie wgrania czegokolwiek wyskakuje komunikat ,,Błąd. Nie mogę zapisać pliku .... Proszę usunąć zabezpieczenie zapisu" Ręce opadają!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo pewnie włączyłeś blokadę zapisu na adapterze 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po włożeniu karty z adapterem do lapka, przy próbie wgrania czegokolwiek wyskakuje komunikat ,,Błąd. Nie mogę zapisać pliku .... Proszę usunąć zabezpieczenie zapisu" Ręce opadają!

 

 

Jaro54, masz rację!!! Przesunąłem, nie wiedzieć dlaczego, tę wajchę na adapterze w dół..... Ale potem ją cofnąłem ....  Da się to jakoś naprawić?

Edytowane przez Diterus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porostu w pozycje odblokowane przestaw 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc tak:

1) w adapterze ułamał się ten haczyk do blokowania, ale znalazłem drugi adapter z kartą 2gb, zamieniłem na 32 gb i odblokowałem;

2) przy pomocy programu Mini Tool Partition Wizard Free sformatowałem obie karty do fat32, przy czym ta większa miała 8MB nie do sformatowania, jakby martwe (unlocced);

3) ponownie na linii laptop - Sandisk wgrałem mp3: na karcie 32gb bez zmian- jeden folder poszedł i się zapełnił, drugi niestety okazał się pusty, choć po przegraniu wskazywał, że jest pełny;

4) to samo powtórzyłem na kartę 2gb: pierwszy poszedł jak wyżej; drugi folder, po resecie, za drugim dopiero wgraniem zapisał zawartość.

 

Z tą 32gb jeszcze poeksperymentuję i zamelduję. Jaro54 dziękuję za rękę na pulsie i wszystkie porady; przydały się!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, zarówno z poziomu adapteru, jak i sandiska to samo. Jutro reklamuję kartę do sprzedawcy.... Jak, mam nadzieję, otrzymam nowa lub kupię nową, zamelduje o postępach. Jaro54, muzy słucham na sandisku+sm e10, ale jakby za mało basu odczuwam.... Jak z mięskiem jest w Twoim  Shanling M0 /M1 - jakbyś mógł podzielić się refleksją.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bas jest tam gdzie powinien, M0/M1 to raczej neutralne granie. Ale jeśli bas jest w utworze to na pewno usłyszysz. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem lat kilkanaście temu Sanse E250. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Odzywam się ponownie. Moja reklamacja została przez sprzedawcę uznana i zwróci mi pieniążki. W międzyczasie zainstalowałem nową kartę 32GB i wszystko hula gula jak należy!!!

Ale to co tak naprawdę mnie ostatnio poruszyło, to podpięcie pod mojego grajka Sandisk Clip Sprt nowych słuchawek z Chin - Sony MDR - EX 650AP, za 26 $-100kilka złotych. Słuchawki te grają pełnym soczystym pasmem, gdzie lekko dominuje bass, ale scena jest bardzo głęboka, instrumenty słyszalne, z doskonałym ich odseparowaniem stereo i słyszalnymi talerzami.... Wreszcie wszystko spsaowane do moich słuchów. Porównywałem do SM e10 - magiki grają ciszej i bardzo płasko w stosunku do soniaków. Ale kabel mają znacznie lepszy. Ten od sony, to jakieś nieporozumienie. Tak, że wszystkich Sandiskowców zapraszam do kupna w/w soniaków. Pozdrawiam. Temat do zamknięcia.

Edytowane przez Diterus
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Diterus napisał:

Tak, że wszystkich Sandiskowców zapraszam do kupna w/w soniaków.

 

Ale moje Remaxy też bardzo ładnie grają z Sandisk Clip Sport - pasuje do Twojego opisu :) Z drugiej strony te Sony chyba łatwiejsze do dostania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności