Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Telewizor bym kupił sobie


elemeledudek

Rekomendowane odpowiedzi

Ok, polazłem sę z nudów dziś do sklepu i wybór padła na Panasonic TX-55FX780E.

Podłączłem do tego swoje USB z filmam i byłem zauroczony. Był jeszcze OLED ale o 3 tyś droższy wieć odpuściłem jednak. To co widziałem to i tak opad szczęki w porównaniu do tego co mam teraz.

I tylko w jaki sposób do teho wzmacniacz podłaczyć? Aktualnie mam na zwykłych "czinczach".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, elemeledudek napisał:

Ok, polazłem sę z nudów dziś do sklepu i wybór padła na Panasonic TX-55FX780E.

Podłączłem do tego swoje USB z filmam i byłem zauroczony. Był jeszcze OLED ale o 3 tyś droższy wieć odpuściłem jednak. To co widziałem to i tak opad szczęki w porównaniu do tego co mam teraz.

I tylko w jaki sposób do teho wzmacniacz podłaczyć? Aktualnie mam na zwykłych "czinczach".

Pewnie tylko wyjście jest po optyku i słuchawkowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HDMI jeśli amplituner ma takie wejścia, wzmacniacze raczej nie mają. Do wzmaka najlepiej będzie jakiś DAC, lub pozostanie tylko słuchawkowe mini jack \ 2 x RCA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh sam siedzę w temacie telewizorów, bo miałem kupić w tym roku, ale środki rozeszły się na audio itd. :P 

@neonlight 

"...skoro w rocznym LCD Panasonic za 9kzł (65"), widzę przekłamania kolorów, szarą czerń i cyfrowy obraz, na dodatek z dobrego odtwarzacza, jakim jest Oppo, no to wybacz, żebym miał inne zdanie na temat LCD."
Moim zdaniem obecnie nie istnieje dobry telewizor poza tymi od Sony i Szajsunga, bo szczególnie że za warunek stawiam matrycę VA lub ewentualnie tą nową hybrydę Sony., więc się nie dziwię że Panasonic nie podszedł ;) . Nie ciągnę już dalej tego wątku,  bo po prostu chciałem to dodać.

Szkoda, że najlepsze technologie jak IPS z kosmicznym kontrastem lub microledy są nadal tylko na wystawach lub w drodze na rynek profesjonalny w cenach większych niż mieszkanie.

Edytowane przez music hunter
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, music hunter napisał:

Heh sam siedzę w temacie telewizorów, bo miałem kupić w tym roku, ale środki rozeszły się na audio itd. :P 

@neonlight 

"...skoro w rocznym LCD Panasonic za 9kzł (65"), widzę przekłamania kolorów, szarą czerń i cyfrowy obraz, na dodatek z dobrego odtwarzacza, jakim jest Oppo, no to wybacz, żebym miał inne zdanie na temat LCD."
Moim zdaniem obecnie nie istnieje dobry telewizor poza tymi od Sony i Szajsunga, bo szczególnie że za warunek stawiam matrycę VA lub ewentualnie tą nową hybrydę Sony., więc się nie dziwię że Panasonic nie podszedł ;) . Nie ciągnę już dalej tego wątku,  bo po prostu chciałem to dodać.

Szkoda, że najlepsze technologie jak IPS z kosmicznym kontrastem lub microledy są nadal tylko na wystawach lub w drodze na rynek profesjonalny w cenach większych niż mieszkanie.

przecież philipsy też mają w dużej części matrycę VA? Tak samo inne marki mają modele gdzie jest matryca VA?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Oskar2905 napisał:

przecież philipsy też mają w dużej części matrycę VA? Tak samo inne marki mają modele gdzie jest matryca VA?

Tegoroczne modele w większości ich nie mają.
Najwyższy model Panasonica FX780, ma VA dopiero w 75 calach. 
Philips  pus8303 jest na IPS, PUS7503 i 7303 są na IPS lub ponoć czasem też na VA zależnie od wielkości,  ale ciężko znaleźć informacje które.
Samsung ma chyba parę modeli poniżej NU80XX które są na VA, ale już nie są godne uwagi.
Sony poniżej XF9005, ma ~2 modele które są na matrycy Va zależnie od wielkości, które jeszcze można zaliczyć do lepszych, poziom ~NU8002.
LG ma praktycznie wszystko na IPS, ale przyznam że nie zagłebiałem się, bo stwierdziłem że dla mnie nie ma tam żadnych ciekawych modeli, bo cała para poszła w OLED.

Ogólnie w wyścigu o najlepszy telewizor LCD zostali tylko Sony i Samsung. 
Panasonic ma asa w rękawie,  IPS z wysokim kontrastem który na razie będzie dostępny tylko na rynku profesjonalnym jak np. medycyna. 
Ambilight nie jest dla mnie żadną zaletą, bo mogę sobie kupić pasek ledów i dać za TV, a mam wrażenie że tylko to jest zaletą w Philipsach; chociaż rok temu mieli fajny model 65 calowy, który niszczył w kategorii cena/jakość.

Edytowane przez music hunter
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie bardziej niż TV to potrzebuję normalnego monitora bo ten szajsung co teraz mam to gów... niesamowite. Nie sądziłem że da się wykonać taki do niczego monitor nawet :P . Męczę się już z nim i męczę ale powoli zaczynam mieć dosyć. Kąty widzenia są masakryczne. Zastanawiam się po prostu nad jakimś tanim używanym LCD-kiem starszym. 4k ani 2k mi nie potrzebne bo karta mi tego nie pociągnie i tak ;) (gtx1050) . Może ma ktoś jakieś propozycje TV w małym rozmiarze (24-32") które można tanio dostać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

A może ja się podczepię do tematu.
Za ile można kupić używane TV jakościowo koło monitora iiyama xb2483HSU (dobre VA w swoim budżecie, kiedyś kosztował ~900 zł), najlepiej jeszcze z opóźnieniem maks ~40ms? 
Wiem, że taki Sony w755c z ~2015 roku powinien załatwić sprawę, ale szukam czegoś możliwie tanio.
Do swoich planów mógłbym kupić monitor, gdyby miał z ~3 HDMI, wyjście optyczne i USB od biedy :P .

Samsunga H6400 można czasem tanio wyrwać <700 zł, ale chyba miał problem z kurzem?

Edytowane przez music hunter
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Witajcie ponownie.

 

Tym razem problem z innej beczki.

Zakupiłem odtwarzacz BLU-RAY i podłaczyłem sobie pięknie do telewizorka, ale.......

Mam wrażenie że jakośc obrazu mam lepszą oglądając trailer filmu na YOUTUBE bezpośrednio w telewizorze niż oglądając tenże film z płyty z odtwarzacza.

Gdzie może leżeć problem? W kablu HDMI? W ustawieniach odtwarzacza lub telewizora?

 

A swoja drogą, czy Wy ogladając filmy w wysokiej rozdzielczości też macie wrażenie , jak ja to nazywam, "teatru telewizji"??

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie ponownie.
 
Tym razem problem z innej beczki.
Zakupiłem odtwarzacz BLU-RAY i podłaczyłem sobie pięknie do telewizorka, ale.......
Mam wrażenie że jakośc obrazu mam lepszą oglądając trailer filmu na YOUTUBE bezpośrednio w telewizorze niż oglądając tenże film z płyty z odtwarzacza.
Gdzie może leżeć problem? W kablu HDMI? W ustawieniach odtwarzacza lub telewizora?
 
A swoja drogą, czy Wy ogladając filmy w wysokiej rozdzielczości też macie wrażenie , jak ja to nazywam, "teatru telewizji"??
 
 
 
 
Wyłącz upłynniacze, teatr zniknie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, all999 napisał:

Wyłącz upłynniacze, teatr zniknie.

 

Mógłbyś rozwinąć? Jakie opcje działają jako te upłynniacze?

Choć z drugiej strony nie wiem czy chcę aby ten efekt znikał. Nawet mi to pasuje najczęściej i dlatego też wydaje mi sie że ta jakoś z płyty jest słabsza bo tam "teatru" nie mam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, elemeledudek napisał:

......

Mam wrażenie że jakośc obrazu mam lepszą oglądając trailer filmu na YOUTUBE bezpośrednio w telewizorze niż oglądając tenże film z płyty z odtwarzacza.

Gdzie może leżeć problem? W kablu HDMI? W ustawieniach odtwarzacza lub telewizora?

 

A swoja drogą, czy Wy ogladając filmy w wysokiej rozdzielczości też macie wrażenie , jak ja to nazywam, "teatru telewizji"??

 

1. W ustawieniach TV, np. tzw. poziom czerni HDMI.

2. Włączone układy kompensacji ruchu, zawsze można wyłączyć, albo ustawić na słabsze działanie.

Edytowane przez SlawekR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, elemeledudek napisał:

Witajcie ponownie.

 

Tym razem problem z innej beczki.

Zakupiłem odtwarzacz BLU-RAY i podłaczyłem sobie pięknie do telewizorka, ale.......

Mam wrażenie że jakośc obrazu mam lepszą oglądając trailer filmu na YOUTUBE bezpośrednio w telewizorze niż oglądając tenże film z płyty z odtwarzacza.

Gdzie może leżeć problem? W kablu HDMI? W ustawieniach odtwarzacza lub telewizora?

 

A swoja drogą, czy Wy ogladając filmy w wysokiej rozdzielczości też macie wrażenie , jak ja to nazywam, "teatru telewizji"??

 

 

 

 

Jaki masz tv? 

W moim LG ustawienia obrazu mogę mieć inne do każdego hdmi i serwisów wbudowanych typu YouTube czy Netflix.

To może być przyczyna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności