Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Telewizor bym kupił sobie


elemeledudek

Rekomendowane odpowiedzi

4 hours ago, yotomeczek said:

Dokładnie - w dobie OLEDów plazma to już niestety przeżytek.

Ok, tylko co z tego, skoro za OLED-a trzeba dać 8kzł, żeby przegonił plazmę?! :D

 

4 hours ago, yotomeczek said:

Plazma ma problemy z jasnością - rozciągnijcie sobie okienko w windach i zobaczycie jak szarzeje.

Są "mrówki" na jednorodnym tle, czcionki nie wyglądają super...

Problemy z jasnością, nie zauważyłem, a druga sprawa, TV raczej służy do oglądania telewizji, a nie jako monitor do PC ;).

4 hours ago, yotomeczek said:

Tanie plazmy mają słabe powłoki i przez to słabą czerń (w dzień ekran jest szary)

O poborze prądu nie warto wspominać - 50" plazma ciągnęła 220-350W (latem niezły piekarniczek się robił), 60" LCD 70-120W

Tanie, może i tak, ale już wyższy model posiadał filtr antyrefleksyjny i ekran w dzień jest czarny. Co do poboru prądu to się zgodzę, ale porównywalny pobór mają OLED-y,

więc tutaj jest remis :).

4 hours ago, Oskar2905 said:

Sugeruje że można znaleźć dzisiaj niegorszego TV lcd od starej plazmy.

Dlatego poprosiłem Cię o wskazanie modelu, chętnie to sprawdzę. ;)

Edytowane przez neonlight
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minutes ago, Jaro54 said:

Nie lepsze czy gorsze. Seria YL 863 i wyższe miały matryce robione przez Toshibe. Jakość obrazu nie jest gorsza od plazmy. 

Jaro54, mam jedno pytanie, dlaczego plazmy Panasonic-a i Pioneer-a, były używane i jako pierwsze zaakceptowane w studiach realizatorskich, tuż po CRT?

Nie słyszałem natomiast, żeby przeszli na jakikolwiek monitor LCD i czy nie jest to wystarczający dowód na to, że technologia plazmowa jest lepsza, jeśli

chodzi o wierne odwzorowanie naturalnych kolorów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, neonlight napisał:

Ok, tylko co z tego, skoro za OLED-a trzeba dać 10kzł, żeby przegonił plazmę?! :D

 

Problemy z jasnością, nie zauważyłem, a druga sprawa, TV raczej służy do oglądania telewizji, a nie jako monitor do PC ;).

Tanie, może i tak, ale już wyższy model posiadał filtr antyrefleksyjny i ekran w dzień jest czarny. Co do poboru prądu to się zgodzę, ale porównywalny pobór mają OLED-y,

więc tutaj jest remis :).

Dlatego poprosiłem Cię o wskazanie modelu, chętnie to sprawdzę. ;)

Zobacz sobie na najwyższe modele z matrycami Va i AMVA z odświeżaniem większym niż 50-60Hz i direct led.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, neonlight napisał:

Jaro54, mam jedno pytanie, dlaczego plazmy Panasonic-a i Pioneer-a, były używane i jako pierwsze zaakceptowane w studiach realizatorskich, tuż po CRT?

Nie słyszałem natomiast, żeby przeszli na jakikolwiek monitor LCD i czy nie jest to wystarczający dowód na to, że technologia plazmowa jest lepsza, jeśli

chodzi o wierne odwzorowanie naturalnych kolorów?

A po co mają przechodzić jeśli plazmy jeszcze działają i nie ma lepszej jakości obrazu z lcd? Zrozum że my nie probujemy ciebie przekonać że lcd jest lepsze tylko że dorównuje i ma swoje niezaprzeczalne zalety.

Teraz, saudio napisał:

OLEDy robią tylko chyba w dwóch fabrykach, jedna to LG i są <10k 55".

Zresztą o ile dobrze czytałem to Panas, Soniacz

itd. i tak mają panele od LG.

Jeśli chodzi o OLED-y to tak. LG nie robi już chyba samo paneli LCD z tego co wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zresztą czy opłaca się kupować jakiś wybitnie drogi telewizor jak to po gwarancji i tak padnie?

Teraz, neonlight napisał:

Nie ma tam problemów z podświetleniem matrycy tak? A czerń jest smoliście czarna i z pełną gradacją szarości? :)

Taki "świr telewizorowy" i tak zawsze coś znajdzie :D . Matryca jest równo podświetlona bo nie ma krawędziowego podświetlenia więc prościej jest zrobić równomierne podświetlenie. W domu mamy najtańszego philipsa jaki był z matrycą VA i matryca jest równo podświetlona (specjalnie zobaczyłem teraz), nie smuży jakoś specjalnie (oglądałem teraz przez kilka minut piłkę nożną dla potwierdzenia) i czarny jak na taki tani TV jest świetny. LG z tymi swoimi matrycami z białym pikselem może mu czyścić buty. Samsungi też no ale matryca VA a IPS swoje robi.

Edytowane przez Oskar2905
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Oskar2905 napisał:

Zresztą czy opłaca się kupować jakiś wybitnie drogi telewizor jak to po gwarancji i tak padnie?

Dokładnie, i tak za pół roku wyjdzie coś lepszego. Tu jest taki przyrost, że nikt za tym nie zdąży. 

Edytowane przez jd1210
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minute ago, Oskar2905 said:

A po co mają przechodzić jeśli plazmy jeszcze działają i nie ma lepszej jakości obrazu z lcd?

Nie zrozumiałeś mnie, oni przeszli dopiero na ostatnie matryce plazmowe, kiedy były już dopracowane, natomiast nigdy nie przeszli na LCD, które do dnia dzisiejszego posiadają wady.

 

3 minutes ago, Oskar2905 said:

 Zrozum że my nie probujemy ciebie przekonać że lcd jest lepsze tylko że dorównuje i ma swoje niezaprzeczalne zalety.

Ale w czym dorównuje i jakie niezaprzeczalne zalety posiada?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minutes ago, Oskar2905 said:

Zresztą czy opłaca się kupować jakiś wybitnie drogi telewizor jak to po gwarancji i tak padnie?

Taki "świr telewizorowy" i tak zawsze coś znajdzie :D .

Mój jest 3 lata po gwarancji i jakoś (odpukać!) działa jak nowy. :)

A żebyś wiedział, że znajdę, bo jestem perfekcjonistą i żaden szczegół mi nie umknie, nawet w sklepie nie widzieli tego, co ja zauważałem :D.

1 minute ago, Oskar2905 said:

Zalety? Większa jasność, brak piekarnika w domu. 

A po co mi większa jasność, jak i tak mi oczy wypala przy 100% (ustawione mam na 85%)? A że się grzeje, tak samo CRT i OLED się grzeje. Żadna zaleta w porównaniu

do wad obrazu, które posiada LCD. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sklepie mialem okazje porownac jak kupowalem tego swojego philipsa kilka innych tv i ten philips byl lepszy od kilku tlc, niskich modeli sonego i od wszystkich lg (do dzisiaj nie moge skumac jak mogli takie gnioty wypuscic). Oczywiscie mowa o niskich modelach i lcd. W kerfie raczej wysokich serii tv bym sie nie spodziewal ale bylo tam kilka wtedy drozszych.

Edytowane przez Oskar2905
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oskar, przede wszystkim w warunkach sklepowych (market), nie da się wszystkiego zobaczyć i ocenić, a po drugie niestety, TV i inne sprzęty należy kupować

z przynajmniej średniej półki, jeżeli oczekujemy dobrej jakości, sam dobrze o tym wiesz, tu nie ma żadnej magii, samo życie. ;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minutes ago, jd1210 said:

Dokładnie, i tak za pół roku wyjdzie coś lepszego. Tu jest taki przyrost, że nikt za tym nie zdąży. 

Janusz, ale właśnie tutaj jest ten szkopuł, że nie wiele się zmienia, jedyne, co się zmienia, to slogany reklamowe i prześciganie na parametry, które i tak nie przekładają się na widoczną poprawę obrazu. Przed plazmą miałem CRT, i pomimo tylu lat "ulepszeń" i zapewnień producentów o lepszym obrazie, dopiero ostatnie plazmy Panasonic-a sprawiły, że pożegnałem kineskop. :) Dzisiaj mam 5-cio letnią plazmę i dopiero szczytowe modele OLED, są w stanie pobić ją pod względem jakości obrazu. W związku z powyższym, po co mam kupować OLED za 6kzł, skoro mam tą samą jakość?! A 10kzł nie mam zamiaru wydawać, bo mnie nie stać i nie widzę potrzeby zmiany, jeszcze nie teraz. ;)

4 minutes ago, yotomeczek said:

Ja śnieżne sceny wolę zdecydowanie bardziej na OLED niż Plazmie :) 

Ciekawe, czy tak samo wolisz czarne sceny z OLED-a, niż z plazmy, w nocy?! :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, jd1210 napisał:

Philips 43PUS6703/12 najlepszy wybór do 2000 zł. Taki sobie na święta kupiłem.

O, I TU JAKIŚ KONKRET. 

A powidz mi, tego Ambilighta można poporstu wyłaczyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, yotomeczek said:

 

A pewnie że tak - masz w plazmie idealną czerń? W OLED masz :) 

No na pewno, idealnie to czarną plamę w OLED masz :D, natomiast gradacja szarości kuleje, dopiero w najwyższych modelach Sony i Panasonic-a jest lepiej, niż w plazmie,

tylko wtedy musimy liczyć 8kzł, a nie 3kzł - i plazma znowu wygrywa, hehe.. :P. Aha i jeszcze jedno, powiedz sympatyczny Kolego, jak sobie radzi OLED z sygnałem

telewizyjnym, bo z tego, co mi wiadomo, to też niespecjalnie w porównaniu do.. przeżytka?! :P

 

Nie no, kupujcie Panowie, co tam sobie chcecie, ja swoje wiem i zdania nie zmienię, a chciałem doradzić autorowi tematu, jak najlepiej i skoro TV ma służyć do wieczornych

"uczt kinomana", a budżet "skromny", to plazma imo rządzi. ;)

Edytowane przez neonlight
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Oskar2905 napisał:

W sklepie mialem okazje porownac jak kupowalem tego swojego philipsa kilka innych tv i ten philips byl lepszy od kilku tlc, niskich modeli sonego

Z którymi modelami Sony porównywałeś? Bo z lepszymi Philipsy wymiękają.

Edytowane przez Melo2573
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, elemeledudek napisał:

O, I TU JAKIŚ KONKRET. 

A powidz mi, tego Ambilighta można poporstu wyłaczyć?

Tak, można wyłączyć. Ma wiele konfiguracji, wieczorami fajna sprawa.

Philips_PUS6262_22-1024x413.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie posiadam i nie bawiłem się nim ale może warto przemyśleć te 55 cali, trochę ponad budżet 3000 pln - https://hdtvpolska.com/samsung-nu8002-nu8042-nu8072-test-telewizor-lcd-ultra-hd-z-hdr-2018-i-systemem-tizen/ . Jeśli chodzi o używaną plazmę to mi się w Panasonicu pojawiła jedna kolumna na szerokość piksela świecąca w jednym kolorze. Nie widać tego zawsze więc da się żyć ale nie kupiłbym nawet za 1500 używki bo jak klęknie to pieniądze wyrzucone w błoto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, elemeledudek napisał:

Matko i córko ratujcie bo warjuje. Tyle opcji, tyle możliwości, tyle niedobrych opinii po necie że lepiej nie zmieniać.

Czas zmienić mojego leciwego 32 calowego LG w HD Ready. NIe chce sie popsuć i troche żal, ale chciałbym cos lepszego.

Celuje w 43 cali. Ma mi to służyć do ogladania filmów wieczorami i czasem coś ze sportu. Telewizji juz od dawna nie mam.

Full HD czy 4k? Ważny zapewnie kontrast i częstotliwoć odświeżania. 

Co Wam tam w domach stoi i z czego jesteście zadowoleni? Ewentualnie co wiecie że warto zakupić?

Z góry dzięki za pomoc.

 

W zależności od budżetu, bo nie napisałeś ile, ale jeśli ma być dobrze to Sony z serii 9005 w 49 calach.

 

EDIT

 

W kolejnym poście zobaczyłem że jest budżet. Ale i tak będę obstawiać przy tym co wyżej, to podobnie jak ze słuchawkami, życie jest za krótkie żeby korzystać z dziadowskich sprzętów i godzić się na kompromisy :)

 

Edytowane przez SlawekR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie małe podsumowanie moich doświadczeń z 2018r. z poszukiwań w segmencie telewizorów 32 calowych:

 

1. Panasonic - bardzo dobry obraz  ale ... tylko  z bliska. Z daleka obraz jest jakby za ciemny.

2. Phillips - głośniki nieco lepsze od Sony ale obraz gorszy; niektórzy narzekają na kłopotliwy serwis.

3. Samsung - barwy mocno podkoloryzowane, nienaturalne.

4. LG - barwy jakieś takie brunatne, mało kolorowe.

5. Sony (od modelu WD750 wzwyż) - obraz bardzo dobry, moim zdaniem najlepszy wybór. Niestety za jakość się płaci...

 

A najlepiej przekonać się co najlepiej działa porównując w sklepie od razu wybrane modele obok siebie. Oczywiście telewizor co najmniej HD.

 

PS. Nie należy kupować u Barbary i Mariana, bo sprzedają sprzęt z jakiś podrzędnych, dawno zapomnianych serii (topowe serie też mają ale nie na sklepie - to nie ten target klienta).

Edytowane przez Melo2573
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stałem przed podobnym dylematem w wakacje. Chciałem kupić 55” ale zostałem namówiony na 65” i nie żałuje tej decyzji a nawet gdybym wiedział to i na 75 może i bym się szarpnął tylko już budżet sporo większy.
Oczywiście skorzystałem z pomocy osób z HDTV Polska forum i nie biorąc w ogóle tej marki na początku pod uwagę kupiłem Philipsa z Ambilight . Miażdży system. Samsungi odpadły na starcie jeszcze na Sony się zastanawiałem ale żeby miał ten sam poziom co mój Philips to conajmniej 1k Pln dopłaty a za swojego i tak zapłaciłem 6999 pln
Model to 65PUS8602 obraz żyleta. Zamieniając swojego starego 52” Samsunga 10 letni to jak przesiadka z Dacii Logan na Lexusa GS

aaad34086c33ba77f44f59c3dc92eaf0.jpg

W trakcie montażu jeszcze z naklejkami na ekranie.... Dobra rada brać wszystkie marki pod uwagę i nie skreślać niektórych na starcie tak jak ja to zrobiłem w przypadku Philipsa. ;)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności