Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Telewizor bym kupił sobie


elemeledudek

Rekomendowane odpowiedzi

Matko i córko ratujcie bo warjuje. Tyle opcji, tyle możliwości, tyle niedobrych opinii po necie że lepiej nie zmieniać.

Czas zmienić mojego leciwego 32 calowego LG w HD Ready. NIe chce sie popsuć i troche żal, ale chciałbym cos lepszego.

Celuje w 43 cali. Ma mi to służyć do ogladania filmów wieczorami i czasem coś ze sportu. Telewizji juz od dawna nie mam.

Full HD czy 4k? Ważny zapewnie kontrast i częstotliwoć odświeżania. 

Co Wam tam w domach stoi i z czego jesteście zadowoleni? Ewentualnie co wiecie że warto zakupić?

Z góry dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wstawie nic wiekszego bo mi "pół pokoju" zajmie.

Wiem niestety że w tym wielkościach nie ma tlewizorów o super jakości. OLEDy zaczynają sie od 55 cali. 

Dlatego chciałbym kupić możliwie najlepszy telewizor w takiej wielkości. Mogę nawet i dać te 3000 jeśli bedzie warto. Z tego co sie rozgladałem 43 cale to nawet poniżej 2000 można kupić. Pytanie czy warto? Dziś widziełem w sklepie Philipsa 43PUS6523. W warunkach sklepowy wygładało to ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepszy obraz mają najwyższe modele od "Soniego" od modelu (43)WD750 wzwyż. Reszta wymięka (w zeszłym roku wałkowałem temat dla siebie).

 

Tutaj wszystkie modele (im wyżej tym lepszy):

https://www.sony.pl/electronics/tv/t/tv

Edytowane przez Melo2573
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minutes ago, elemeledudek said:

Nie wstawie nic wiekszego bo mi "pół pokoju" zajmie.

Kwestia priorytetów, ja mam 55" w pokoiku 12m2, i jak by mnie było stać, to bym i 75" wstawił :P.

14 minutes ago, elemeledudek said:

 Dziś widziełem w sklepie Philipsa 43PUS6523. W warunkach sklepowych wygładało to ok.

W warunkach sklepowych większość TV odbiera ok, potem w domu jest "zdziwko" i "o co kaman" :P.

 

Oglądałem ostatnio u znajomego, jakiś wyższy model Panasonic-a LCD-LED 65", 4K, kosztował 9000zł, i szczerze powiem - tragedia! Jednak technologia LCD,

to jest najgorszy shit, jaki można było wymyślić. Widziałem też tańszy model Philips-a, który o dziwo trochę lepiej się prezentował, ale do plazm, czy OLED-ów,

nie mają żadnego startu, jeśli chodzi o naturalny, głęboki i nasycony obraz.

 

Sam posiadam plazmę od jakichś 5-ciu lat i złego słowa nie powiem, obraz przepiękny, mimo Full HD, po prostu stabilny i bardzo naturalny, żadnej cyfrowości,

powidoków, szarej czerni, nierównomiernego podświetlenia matrycy, sztucznego przeostrzenia konturów.

 

Jak zależy Ci na najlepszej jakości obrazu, to tylko plazma i OLED. Jest kilka modeli na OLX i Allegro, w większości handlarze, jednego prywatnego sprzedawcę

widziałem, ale 50" lub 55" cali sprzedaje, więc sprawa do przemyślenia. Gdybym miał do wydania +- 3000zł, to wybór byłby tylko jeden - plazma. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

+1 dla plazmy. Nie widziałem jeszcze LCD, który miałby tak dobry obraz jak moja stara plazma Panasonica.

Oled, nie porównywałem, szkoda umoczyć kilka(naście) tysi na coś, co będzie używane sporadycznie, bo TV nie oglądam wcale.

M

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, elemeledudek napisał:

Nie wstawie nic wiekszego bo mi "pół pokoju" zajmie.

Wiem niestety że w tym wielkościach nie ma tlewizorów o super jakości. OLEDy zaczynają sie od 55 cali. 

Dlatego chciałbym kupić możliwie najlepszy telewizor w takiej wielkości. Mogę nawet i dać te 3000 jeśli bedzie warto. Z tego co sie rozgladałem 43 cale to nawet poniżej 2000 można kupić. Pytanie czy warto? Dziś widziełem w sklepie Philipsa 43PUS6523. W warunkach sklepowy wygładało to ok.

Philips 43PUS6703/12 najlepszy wybór do 2000 zł. Taki sobie na święta kupiłem.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, neonlight napisał:

Oglądałem ostatnio u znajomego, jakiś wyższy model Panasonic-a LCD-LED 65", 4K, kosztował 9000zł, i szczerze powiem - tragedia! Jednak technologia LCD,

to jest najgorszy shit, jaki można było wymyślić. Widziałem też tańszy model Philips-a, który o dziwo trochę lepiej się prezentował, ale do plazm, czy OLED-ów,

nie mają żadnego startu, jeśli chodzi o naturalny, głęboki i nasycony obraz.

Bo nie widziałeś dobrego LCD. Ja mam od paru lat Toshibe YL863. Mimo lat i rozdzielczości tylko FHD nie zamienił bym go na plazme. To swojego czasu najlepszy ekran LCD (po za linią ZL ale tam były OLED i kosztowały krocie). Bardzo nie lubię ludzi którzy na podstawie jednego czy dwóch przypadków generalizują. Dużo złego w tv robią sami użytkownicy nie czytając instrukcji. Znam przypadek że telewizor po 2 latach jeszcze chodził na trybie sklepowy. Jak we wszystkim są lepsze i gorsze matrycę. Ja polecił bym LG bo Toshiba już nie robi tv, a te sprzedawane pod marką Toshiba to jakaś spółka która kupiła od Toshiby prawa do nazywania swoich tv nazwą Toshiba. LG wg mnie są lepsze i tańsze przy porównywalnych parametrach. Całkiem niezłe tv robi pod Wrocławiem TLC. Jak chcesz wybrać @elemeledudek to poczytaj trochę w necie i wybierz się do marketu. Niech wyłącza tryb sklepowy i wtedy porównaj jak się sprawują 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 hours ago, Oskar2905 said:

Dla mnie to trochę przesada kupować starą plazmę za 1000-1500zł. jak mozna poczekać na oleda jeszcze chwilę.

Ale co ma do  rzeczy "stara plazma", kupujesz TV dla technologii, czy dla ostatecznego efektu, czyli jakości obrazu? ;) Na dobrego OLED-a trzeba wydać blisko 10000zł,

reszta ma mniejsze lub większe wady, natomiast taka "stara plazma" oprócz tego, że nie ma 4K, nie posiada praktycznie żadnych irytujących wad.

 

Znajdź mi aktualny TV, z choćby porównywalnym obrazem do 8kzł - powodzenia. :)

Edytowane przez neonlight
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Oskar2905 napisał:

Ogólnie philipsy się dobrze prezentują w niskim przedziale cenowym. W domu też mamy philipsa i na tle innych tanich tv to było niebo a ziemia. Przynajmniej równo naświetlona matryca jest (czego o tanich samsungach nie szło powiedzieć).

6703 ma matrycę LCD AV, po za kątami widzenia bardzo dobrze się prezentuje. Ale w tej cenie nie można więcej wymagać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minutes ago, Jaro54 said:

Bo nie widziałeś dobrego LCD. Ja mam od paru lat Toshibe YL863. Mimo lat i rozdzielczości tylko FHD nie zamienił bym go na plazme. To swojego czasu najlepszy ekran LCD (po za linią ZL ale tam były OLED i kosztowały krocie). Bardzo nie lubię ludzi którzy na podstawie jednego czy dwóch przypadków generalizują. Dużo złego w tv robią sami użytkownicy nie czytając instrukcji. Znam przypadek że telewizor po 2 latach jeszcze chodził na trybie sklepowy. Jak we wszystkim są lepsze i gorsze matrycę. Ja polecił bym LG bo Toshiba już nie robi tv, a te sprzedawane pod marką Toshiba to jakaś spółka która kupiła od Toshiby prawa do nazywania swoich tv nazwą Toshiba. LG wg mnie są lepsze i tańsze przy porównywalnych parametrach. Całkiem niezłe tv robi pod Wrocławiem TLC. Jak chcesz wybrać @elemeledudek to poczytaj trochę w necie i wybierz się do marketu. Niech wyłącza tryb sklepowy i wtedy porównaj jak się sprawują 

Jaro54 błagam Cię, telewizorów swego czasu testowałem dziesiątki, miałem pierd..ca na punkcie testowania :). U znajomego w sklepie testowałem od tych tańszych, do tych najdroższych, po kilkanaście tysięcy i żaden choćby trochę, nie zbliżył się do plazm Pioneer-a czy Panasonic-a, w jakości obrazu. A te osławione Toshiba-y i Sharp-y to żadna rewelacja, zresztą, jak każdy LCD innej firmy, posiadały podobne wady. Jak nie szara czerń, to judder, albo inne artefakty cyfrowe.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak napisałem nie widziałeś dobrego LCD 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minutes ago, Oskar2905 said:

@neonlight widziałem obraz z plazmy niejednokrotnie. Jakoś na mnie aż takiego wrażenia nie zrobił. Było ok ale nie aż tyle żebym wydawał 1500-2000zł. na wieloletnią używaną plazmę.

Sugerujesz mi, że są lepsze TV LCD od plazmy? Chętnie taką potestuję, tylko podaj model :).

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Toshibe akurat Polacy robią. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Oskar2905 napisał:

@neonlight widziałem obraz z plazmy niejednokrotnie. Jakoś na mnie aż takiego wrażenia nie zrobił. Było ok ale nie aż tyle żebym wydawał 1500-2000zł. na wieloletnią używaną plazmę.

 

Dokładnie - w dobie OLEDów plazma to już niestety przeżytek.

Miałem plazmę 50" LG i zamieniłem na LCD 60" 

Plazma ma problemy z jasnością - rozciągnijcie sobie okienko w windach i zobaczycie jak szarzeje.

Są "mrówki" na jednorodnym tle, czcionki nie wyglądają super...

Tanie plazmy mają słabe powłoki i przez to słabą czerń (w dzień ekran jest szary)

O poborze prądu nie warto wspominać - 50" plazma ciągnęła 220-350W (latem niezły piekarniczek się robił), 60" LCD 70-120W

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, neonlight napisał:

Sugerujesz mi, że są lepsze TV LCD od plazmy? Chętnie taką potestuję, tylko podaj model :).

Nie lepsze czy gorsze. Seria YL 863 i wyższe miały matryce robione przez Toshibe. Jakość obrazu nie jest gorsza od plazmy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, neonlight napisał:

Sugerujesz mi, że są lepsze TV LCD od plazmy? Chętnie taką potestuję, tylko podaj model :).

Sugeruje że można znaleźć dzisiaj niegorszego TV lcd od starej plazmy.

Teraz, saudio napisał:

Nie robią tylko skręcają.

Ja zgaduje że to idzie od tureckiego vestela wszystko albo od chinoli. W polsce robi się sharpy, blaupunkty i coś tam jeszcze z tego co wiem.

Edytowane przez Oskar2905
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności