Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Anew - fanklub


Methuselah

Rekomendowane odpowiedzi

Dziś wpadły mi w ręce, więc 50 godzin nie minęło, ale i tak zapowiadają się nieźle :)

Ale... Dwie rzeczy mi się nie do końca podobają: po pierwsze filtry wrzucone luzem do małego pudełeczka (solidne, więc nic im się nie stanie, ale po prostu nie wygląda to jakoś fajnie na tle pozostałych akcesoriów), a po drugie rozmiar. Niby wygląd identyczny jak U1, ale wyraźnie napompowane, co wymaga większych kombinacji z tipsami, by złapać odpowiednią izolację.

 

Z rzeczy dobrych: świetny kabel, no i jednak filtry. Na razie, po jakiejś godzinie, tylko czarne nie wpadły w mój gust - jest zbyt bezpośrednio na średnicy, nie rzucają sybilantami, ani nic takiego, po prostu wszystko jest na twarz, trochę dyskotekowo. Basowe niebieskie, po których spodziewałem się misia, to solidne kopnięcie na dole, szczególnie odczuwalne na mid i subbasie, bez nadmiernego ocieplania czy przyciemniania, średnica i góra wyraźne, scena dobrze poukładana i odpowiedni detal, całość z lekkim ciepłem i łatwa w odbiorze. Z kolei czerwony, to wesołe V, grające skrajami i z większą ilością powietrza, ale ciągle zaskakująco bezpieczne i niemęczące.

 

Co będzie się działo po kilkudziesięciu godzinach? Nie mam pojęcia :D Ale trochę dziwię się, że taka o nich cisza 🤔

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj X-One ok. 50 godz., a dynamik pokaże całkiem niezły potencjał mimo stosunkowe małej membrany :) Obudowy są metalowe, więc są dość duże i ciężkie, ale w moich uszach leżą idealnie.

 

Marka Anew nie jest bardzo znana, więc może to wpływa na mniejsze zainteresowanie. Szkoda trochę, bo obok DUNU DK-2001, to chyba najciekawsze all-roundery o nieco bardziej rozrywkowym zacięciu z tego roku w półce ok. 300 USD.

 

PS. Świetnie na kable reagują i jeżeli będziesz miał okazję potestować różne konfiguracje, to taki CM Cable Dark pokazuje, że sporo można z nich wyciągnąć jeszcze lepszym przewodnikiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak drogie kabelki są daleko poza moim budżetem, więc nie sprawdzę :)

 

A mały dynamik dużo potrafi - ten z Empire Ears też duży nie jest, a jaki wariat ;) Tu też kopniak do dole świetny i bez zamulania przy średnicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Post pod postem, ale przed recenzją jeszcze takie info - z Alienem+, to najbardziej kozackie granie w elektronice jakie słyszałem w dokach (takiej bardziej filmowej, a nie łupance). Nie zmieniłbym po prostu nic: jest detal, scena z głębią, świetny subbas, który się nie przewala i nie jest za twardy, odpowiednia ilość blasku na górze, ale bez niepotrzebnego rozjaśniania i ładnie poprowadzona średnica. Właśnie mi mija kolejna godzina pod tytułem "tylko sprawdzę jeden kawałek"...

Z DX160 i Shanlingiem M6 też fajnie, ale nie aż tak jak z Shozy. Kto go ma, to polecam sprawdzić to połączenie.

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

No i wczoraj w moje ręce wpadły dzięki first @Inszyand last but not least @lukekaczmarek i nie udało mi się powstrzymać, żeby pierwsze wrażenie i zajawkę w nieco żartobliwym, acz chyba jednak werystycznym i komparatywnym tonie popełnić...

https://muzostajnia.wordpress.com/2021/03/16/anew-x-one-ksw-czy-ufc-cabaret-sportif/

 

Edytowane przez manuelvetro
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

j

W dniu 17.03.2021 o 08:27, manuelvetro napisał:

No i wczoraj w moje ręce wpadły dzięki first @Inszyand last but not least @lukekaczmarek i nie udało mi się powstrzymać, żeby pierwsze wrażenie i zajawkę w nieco żartobliwym, acz chyba jednak werystycznym i komparatywnym tonie popełnić...

https://muzostajnia.wordpress.com/2021/03/16/anew-x-one-ksw-czy-ufc-cabaret-sportif/

 

 

jaką mają prezentację dzwięku? - tzn. grają "w głowę" tak jak FH3?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, zOrg napisał:

to super 😀

 

jak tam u nich z ergonomię, bo ponoć duże

Wielkość to nie problem, seal tak i wpływ gumek na dźwięk.

Inszy doradzał spinfity.

I spinfity pasowały, ale kilkuletnie były i po jakimś czasie seal puszczał.

To spróbowałem od meeaudio:

choinek najdłuższych - seal jak ta lala, ale sybilanci wystąpili 

grzybków z kapeluszem (drugie pod względem wielkości) - było dobrze z sealem, sybilanci zginęli, ale basu kapkę za mało zrobiłosie względem gustu, bo od tych słuchawek basu wymagam, wiadomo.

Zatem spinfity biflangle zakupiłem byłem:

Dwa dni w nich spędziłem i byłem zadowolony, seal był, uwag dźwiękowych brak, niczego nie kaszaniły.

Podkusiło coś sprawdzić węgierskie gumki symbio W peel - i do dziś w nich jestem.

Pewniaki: 1. spinfity 2. symbio W peel

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, manuelvetro napisał:

Wielkość to nie problem, seal tak i wpływ gumek na dźwięk.

Inszy doradzał spinfity.

I spinfity pasowały, ale kilkuletnie były i po jakimś czasie seal puszczał.

To spróbowałem od meeaudio:

choinek najdłuższych - seal jak ta lala, ale sybilanci wystąpili 

grzybków z kapeluszem (drugie pod względem wielkości) - było dobrze z sealem, sybilanci zginęli, ale basu kapkę za mało zrobiłosie względem gustu, bo od tych słuchawek basu wymagam, wiadomo.

Zatem spinfity biflangle zakupiłem byłem:

Dwa dni w nich spędziłem i byłem zadowolony, seal był, uwag dźwiękowych brak, niczego nie kaszaniły.

Podkusiło coś sprawdzić węgierskie gumki symbio W peel - i do dziś w nich jestem.

Pewniaki: 1. spinfity 2. symbio W peel

 

no i super! dzięki! 😄

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, manuelvetro napisał:

@zOrgbierz zwykłe spinfity - wygodniejsze w użyciu od biflangle, a jako backup symbio W peel

 

biflange to napewno nie, spróbowałem i nie są dla mnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W każdym razie X-1 są warte poszukiwań, dopieszczenia itd, bo są dźwiękowo... chyba wybitne. Pojedynkują się u mnie w balansie konfekcjonowane griffinem z Ibasso AM05 na srebrnej meduzie, która kosztuje tyle, co AM05... Pojedynek odbywa się z EarMan Sparrow.  Obie pary uwielbiam, nie wiem, którą bardziej. Jeden dzień słucham X1, drugi AM05. Nie brak mi niczego :D Obie pary uważam za wybitne i - dopieszczone - kończą  moje poszukiwania IEM, jak dt1990pro z kablem Audeos 7n i k701 FAW  skończyły w słuchawkach. Czyżby jakość dźwięku podobna i zdolności techniczne? Ano :D 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.04.2021 o 14:39, manuelvetro napisał:

Wielkość to nie problem, seal tak i wpływ gumek na dźwięk.

Inszy doradzał spinfity.

I spinfity pasowały, ale kilkuletnie były i po jakimś czasie seal puszczał.

To spróbowałem od meeaudio:

choinek najdłuższych - seal jak ta lala, ale sybilanci wystąpili 

grzybków z kapeluszem (drugie pod względem wielkości) - było dobrze z sealem, sybilanci zginęli, ale basu kapkę za mało zrobiłosie względem gustu, bo od tych słuchawek basu wymagam, wiadomo.

Zatem spinfity biflangle zakupiłem byłem:

Dwa dni w nich spędziłem i byłem zadowolony, seal był, uwag dźwiękowych brak, niczego nie kaszaniły.

Podkusiło coś sprawdzić węgierskie gumki symbio W peel - i do dziś w nich jestem.

Pewniaki: 1. spinfity 2. symbio W peel

 


które Spinfity dokładnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, zOrg napisał:


które Spinfity dokładnie?

A ja mam te prawdopodobnie - wnioskuje po kolorystyce, bo spinfity mam gdzieś z 2015r - CP-100Z, ale kupię jeszcze te co Inszy ma, bo teraz słucham na symbio W peel

Edytowane przez manuelvetro
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Właśnie lecę przez Blade Runner (ten pierwszy). 1X grają z kulturą, dużą. Jadę na tipsach, które były założone firmowo (zgaduję, że zOrg, zostawił te, które były fabrycznie zapodane), mnie pasują doskonale, filtry sprzętowe zostawiłem tak jak były założone ( znaczy czarne )...

Wiecie co ? Te doki nie grają w głowie. Mam je w uszach, a jednocześnie nie czuję, że mam dźwięk w uszach ... Przestrzeń to jest coś dla czego warto nabyć 1X.

I ergonomia, dla moich uszu (anatomia) to jest coś mega, przerzuciłem się na Al Di Meolę, płyta "Cielo e Terra", dźwięki sobie spływają swobodnie, płyną wokół mojej głowy...

Pod tym względem FLC8s nie mają podejścia, żadnego... Rozdzielczość, pozycjonowanie to jak rozchodzą się dźwięki ... Te doki to perełki w kwocie do 1K.

Metalu i cięższych brzmień nie słucham, więc tutaj nie mogę się wypowiedzieć, ale pode mnie ( Vollenweider, Tangerine Dream, wczesny, Jarre), jazz, soundtracki, muzyka akustyczna ... to jest strzał w 10-ę. A bo z tej ekscytacji zupełnie zapomniałem... Grają z Sony A-55 z softem zhakowanym na Sony DMP-Z1.

I jeszcze raz powtórzę : ergonomicznie tak mi siadły, że nawet nie wiedziałem, że doki mogą tak człowiekowi spasować.

Zaraz zapodam sobie bardziej wymagające kawałki. W sumie to chyba mam nockę z głowy ...

 

  • Like 2
  • Thanks 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję bardzo dobrego zakupu :) Jeśli kiedyś będziesz miał okazję sprawdź również Moondrop Blessing 2, genialna holografia i szczegółowość jeszcze większa niż w Anew, one również zostawiają w tyle FLC8S (które uwielbiam, ale jednak Chi-Fi rozwija się w przerażającym tempie) :D 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, paratykus napisał:

Właśnie lecę przez Blade Runner (ten pierwszy). 1X grają z kulturą, dużą. Jadę na tipsach, które były założone firmowo (zgaduję, że zOrg, zostawił te, które były fabrycznie zapodane), mnie pasują doskonale, filtry sprzętowe zostawiłem tak jak były założone ( znaczy czarne )...

Wiecie co ? Te doki nie grają w głowie. Mam je w uszach, a jednocześnie nie czuję, że mam dźwięk w uszach ... Przestrzeń to jest coś dla czego warto nabyć 1X.

I ergonomia, dla moich uszu (anatomia) to jest coś mega, przerzuciłem się na Al Di Meolę, płyta "Cielo e Terra", dźwięki sobie spływają swobodnie, płyną wokół mojej głowy...

Pod tym względem FLC8s nie mają podejścia, żadnego... Rozdzielczość, pozycjonowanie to jak rozchodzą się dźwięki ... Te doki to perełki w kwocie do 1K.

Metalu i cięższych brzmień nie słucham, więc tutaj nie mogę się wypowiedzieć, ale pode mnie ( Vollenweider, Tangerine Dream, wczesny, Jarre), jazz, soundtracki, muzyka akustyczna ... to jest strzał w 10-ę. A bo z tej ekscytacji zupełnie zapomniałem... Grają z Sony A-55 z softem zhakowanym na Sony DMP-Z1.

I jeszcze raz powtórzę : ergonomicznie tak mi siadły, że nawet nie wiedziałem, że doki mogą tak człowiekowi spasować.

Zaraz zapodam sobie bardziej wymagające kawałki. W sumie to chyba mam nockę z głowy ...

 

Mi się czarne filtry podobały najmniej i najmniej na nich słuchałem. Jakby tą przestrzeń zmniejszały. Jechałem na czerwonych, niebieskich i znowu czerwonych. Pobaw się koniecznie :D One w wyższym pułapie cenowym też mieszają. Blessing 2 nie słyszałem, ale są bardziej liniowe, a X-One to rozrywka, ale z jaką klasą i techniką!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, MrSheep napisał:

Gratuluję bardzo dobrego zakupu :) Jeśli kiedyś będziesz miał okazję sprawdź również Moondrop Blessing 2, genialna holografia i szczegółowość jeszcze większa niż w Anew, one również zostawiają w tyle FLC8S (które uwielbiam, ale jednak Chi-Fi rozwija się w przerażającym tempie) :D 

Wiesz Panie Owco ? Właśnie zarzuciłem bardzo wymagający pod względem dźwiękowym album P.Gabriela, znaczy soundtrack "Passion" i nie mogę wyjść z podziwu co te 1X  z nim wyrabiają. Nawet nie chcę myśleć co będzie jak założę zamówione właśnie spinfity.

1 minutę temu, manuelvetro napisał:

Mi się czarne filtry podobały najmniej i najmniej na nich słuchałem. Jakby tą przestrzeń zmniejszały. Jechałem na czerwonych, niebieskich i znowu czerwonych. Pobaw się koniecznie :D One w wyższym pułapie cenowym też mieszają. Blessing 2 nie słyszałem, ale są bardziej liniowe, a X-One to rozrywka, ale z jaką klasą i techniką!

To jutro zrobię. Na razie jadę na czarnych 😉

Nie mogę się nadziwić, że te doki tak jakoś bez echa przeszły ...

Przecież w kwocie do 1k dosłownie zamiatają :-)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, paratykus napisał:

Wiesz Panie Owco ? Właśnie zarzuciłem bardzo wymagający pod względem dźwiękowym album P.Gabriela, znaczy soundtrack "Passion" i nie mogę wyjść z podziwu co te 1X  z nim wyrabiają. Nawet nie chcę myśleć co będzie jak założę zamówione właśnie spinfity.

To jutro zrobię. Na razie jadę na czarnych 😉

Nie mogę się nadziwić, że te doki tak jakoś bez echa przeszły ...

Przecież w kwocie do 1k dosłownie zamiatają 🙂


Genialna płyta, obok soundtracków Morricone do filmów Sergio Leone prawdopodobnie najlepsza ścieżka dźwiękowa w historii, również używam czasami do testowania sprzętu ;) 

 

Prawda jest taka, że w obecnych czasach za kwoty znacznie mniejsze niż ceny niegdysiejszych flagowców można mieć słuchawki wręcz deklasujące je dźwiękowo, czego przykładem mogą być właśnie Anew czy Moondropy. What a time to be alive :) 

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Baryton Gregory Portera na płycie Liquit Spirit, konkretnie utwór "Hey Laura" 

po prostu mnie obezwładnił. Leżę i kwiczę.

I tak sobie myślę: po cholerę mi te duże słuchawki i tory.

Pewnie mi ta fascynacja przejdzie, ale na ten moment jest ******ście.

No i muszę koniecznie posmakować wyżej wspomnianych Blessingów 😉

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności