Skocz do zawartości

Anew - fanklub


Methuselah

Rekomendowane odpowiedzi

Anew (pojawia się również stylizowana nazwa "A NEW") to młoda marka z Państwa Środka, która przygotowała zaskakująco udany model U1 z przetwornikiem z CNT (carbon nanotubes). Za produkcję słuchawek - co zauważono na Head-Fi - odpowiada chińska firma Dongguan Shengqun Electroacoustic Technology Co. Do niedawna sprzedawane były głównie w Japonii, gdzie ich dystrybucją zajmuje się TSH Corporation, które rozprowadza tam również sprzęt marek jak Aune, Fidue, LZ-HiFi, Venture Electronics, EARNiNE czy Tanchjim.

 

Szczerze napiszę, że nie miałem pojęcia o istnieniu Anew U1 dopóki nie pojawiły się w zapowiedziach sklepu Penon Audio, który promuje Anew U1 globalnie. Później okazało się, że produkt jest na tyle dobry, że w Hongkongu jego sprzedażą postanowił zająć się Sammy z Rhapsodio, czyli butiku specjalizującego się w słuchawkach i kablach z półki premium (Infinity z 20BA za prawie 3000 zł czy kabel Wizard za ponad 2000 USD ;)

1799136173_AnewU1.jpg.f23f52edc11248af4e8d09a5ae26d898.jpg

Już pierwsze odsłuchy U1 potwierdziły, że naprawdę warto zainteresować się słuchawkami Anew. Przetwornik 10 mm z membraną z CNT gwarantuje szybki jak na dynamika bas, który schodzi nisko i jest bardzo kształtny. Niskie tony nie są jednak przesadzone, a główny nacisk położono na przekazywaniu faktury i dobrze wyczuwalne uderzenie, a nie masywnym podbiciu tego zakresu. Środek prezentuje się nieźle. Jest całkiem równy, klarowny z dobrze prezentowanymi wokalami, ale bez ich nachalnego wypychania do przodu. Góra jest całkiem energiczna, ale nieagresywna, a przy tym przyzwoicie rozciągnięta. U1 mają też całkiem niezłą scenę, ale nad jej wielkość stawiają poprawne pozycjonowanie źródeł pozornych. Więcej wrażeń dodam nieco później.

 

Teraz napiszę, ze to zskakująco dobre granie, a uwagę zwraca również więcej niż przyzwoita jakość wykonania, chociaż kopułki zrobiono z błyszczącego tworzywa (standardowo w kolorze białym, ale pojawiła się też limitowana wersja czarna, która jakimś cudem trafiła w moje ręce). Złącze MMCX jest solidnie przymocowane, a wyprofilowana obudowa dobrze układa się w małżowinie. Niezłe wrażenie robi dodawany kabel z posrebrzanej miedzi, zapleciony z czterech dość grubych żył. Firma nie oferuje etui, ale są za to dwa komplety wygodnych silikonowych tipsów, zapewniających poprawną izolację.

 

Anew mogę być jednym z hitów do 1000 zł, a warto dodać, że mają kosztować 499 zł (wkrótce mają pojawić się w ofercie sklepu AudioHeaven). Wspomnę też, że Anew ma też w ofercie wyższe modele jak C1 (1DD+2BA) i M1 (1DD+4BA), które znane są również jako Classic One i Maru 7 (m.in. w Japonii) i oferowane w wersji CIEM, ale póki co nie udało mi się uzyskać informacji na temat ich globalnej dostępności. Niemniej jednak, poczynania Anew warto śledzić.

Edytowane przez Methuselah
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie się porobili cwaniaki,że nawet etui nie dodają ? A kiedyś chińskie doki były znane z full wyposażenia za niską cenę.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Lord Rayden napisał:

Takie się porobili cwaniaki,że nawet etui nie dodają ? A kiedyś chińskie doki były znane z full wyposażenia za niską cenę.

 

Nigdy nie było i nie będzie nic od producenta gratis. Wszystkie elementy wyposażenia to długa i bardzo szczegółowa kalkulacja, gdzie za każdy element płaci kupujący. Nawet najdrobniejszy element w wyposażeniu ma swoją cenę. W przypadku Anew kupujący płaci zatem w 100% za słuchawki a nie za dodatki.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Lord Rayden napisał:

Aby potem kupić jeszcze, jedyne słuszne etui od Mee M6 Pro ;-). Jak dotąd lepszego nie spotkałem...

 

Te od mee faktycznie są niezłe, ale np. od TFZ B2M stawiam dwie półki wyżej jeżeli chodzi a takie konstrukcje. Z zamykanych metalowych to te puszki od FLC też są ciekawe lub te ala skrzyneczki plastikowe świetnie się sprawdzają:

 

5d680cb24648a8234cd3d3f5be9b

 

Edytowane przez bigmaras
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, bigmaras napisał:

 

Te od mee faktycznie są niezłe, ale np. od TFZ B2M stawiam dwie półki wyżej jeżeli chodzi a takie konstrukcje. Z zamykanych metalowych to te puszki od FLC też są ciekawe lub te ala skrzyneczki plastikowe świetnie się sprawdzają:

 

5d680cb24648a8234cd3d3f5be9b

 

Idzie taka plastikowa skrzynka do mnie, niby wodoszczelna, aż z chęcią sprawdzę 😏😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, matdru napisał:

Idzie taka plastikowa skrzynka do mnie, niby wodoszczelna, aż z chęcią sprawdzę 😏😉

Nie zapomnij wsadzic do srodka swojej ulubionej pary dokow zeby miec absolutna pewność że jest wodoszczelna :D

Edytowane przez Adamesq
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt, brak etui w komplecie dla kogoś, kto liczy każdą złotówkę, to może być ból. Niemniej na rynku jest sporo opcji, z których można skorzystać, żeby tę niedogodność zniwelować

 

Pozostając jednak w temacie słuchawek. IMO mega ciekawa propozycja. Moje mają dokładnie 49h przebiegu i rośnie. Póki co mogę powiedzieć, że są wygodne, choć wystają z uszu bardziej, niż Ikko OH1, Oriolus Finschi, czy Whizzer HE03 Kylin. Za to kabel jest naprawdę super, pleciony i całkiem gruby jak na 4 żyły. Dźwiękowo za to, dla mnie przynajmniej i na tę chwilę, po prostu bajka. W przedziale do tysiaka robi się naprawdę tłok i wszystko co teraz mam na testy w tym budżecie (sztuk 6) jest naprawdę super :) Nic więcej nie powiem, bo detale zachowam na recenzję 😜

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.12.2018 o 11:44, Vaiet napisał:

Nic więcej nie powiem, bo detale zachowam na recenzję 

😜

 

e tam, to recki są ogólne - coś o pyle muzycznym wzbijającym się w obłoku eufonii

 

to na forum latają szczegóły, w których diabeł jest pogrzebany... oraz gupoty dla równowagi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 5 tygodni później...
W dniu 12.01.2019 o 09:55, fusserg napisał:

A tu skrajnie odmienna opinia Oluva 🤣

https://www.youtube.com/watch?v=gkrOkLowqLE

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, wiatrak napisał:

A tu skrajnie odmienna opinia Oluva 🤣

https://www.youtube.com/watch?v=gkrOkLowqLE

 

Jak zwykle 😋

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dawno się tu nic nie wydarzyło, a Anew ma nowy model (po CIEM-ach na Azję jak C1 i M1 oraz globalnie dostępnych U1) o nazwie X-One lub X1. Zapomniałem wcześniej o nim wrzucić, to czas to nadrobić.

 

X1 to hybrydowe słuchawki z dynamikiem i 4 armaturami (jak M1) - DD z membraną 6 mm oraz BA przygotowane na zamówienie. Całość w obudowie ze stopu aluminium ze specjalną powłoką. Białe kopułki wyglądają całkiem stylowo (mi się bardzo podobają). Najważniejszą cechą są jednak modułu (element wyciągany razem z logotypami), które zmieniają brzmienie - niebieskie (bass), czarne (środek i góra), czerwone (góra). Z tego co wiem od firmy, kabel z posrebrzanej miedzi, ale ma być grubszy niż w U1. Zapowiada się interesująco.

 

ANEW X-One IEMs-700x700.jpg

ANEW-XOneIEMsa-700x700.jpg

ANEW X-Onef-700x700.jpg

 

Jakiś czas temu pojawiły się na Penon Audio w cenie 310 USD (zdjęcia od nich powyżej).

 

Niebawem mają z kolei do sprzedaży oficjalnej w Polsce wejść, a cena to podobno 1199 zł (zaskakująco niska). Powinny trafić do mnie dość szybko, to dam znać.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na penonaudio Anew pisze:

 

Biały szum - 10 godzin

Różowy szum - 24 godziny

Wygrzewanie - do 200 godzin.

 

Ło Matko, bez kija nie podchodź.

Zanim to przeczytałem to się fest napaliłem, bo spodobały mi się te trzy wtykacze.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Inszy grają spoko, z czerwonymi modułami - energicznie i klarownie, ale całkiem gładko. Kabelek wyraźnie lepszy od tego z AM05, jakościowo porównania nie ma. Sporo grubszy, lepszy splot, lepsza izolacja i lepszy przewodnik.

 

Na żywo prezentują się świetnie.

 

Anew X1 #2.jpg

Anew X1 #1.jpg

 

@paratykus możesz po prostu słuchać i nie przejmować się tym procesem wygrzewania. Dynamik i crossover po czasie osiągną właściwy stan :D

Edytowane przez Methuselah
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Methuselah napisał:

 

@paratykus możesz po prostu słuchać i nie przejmować się tym procesem wygrzewania. Dynamik i crossover po czasie osiągną właściwy stan :D

 

Procesem się nie przejmuję. Przejmuję się "szamaństwem" szumu biało-różowego

Jak dla mnie to Anew ma trochę rozdwojenie jaźni :

 

-wchodzi z czymś nowym (technologicznie) w dokach

-jednocześnie leci na rozstaje o północy zarzynać czarnego koguta.

 

Mnie to zniechęca po prostu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Methuselah napisał:

@paratykus dla mnie raczej ważny jest produkt, a nie jego opis, ale rozumiem punkt widzenia :D

Dla mnie też, ale skoro tak napisali to ich target rozminął się ze mną ( ale ja pewnie będę w tym jednostkowy, więc mała strata)

Czytając takie rzeczy muszę racjonalnie zastanowić się nad tym, że skoro jest taka rekomendacja to wygrzewanie szumami jest równie ważne jak "wtykacze".

To mi te wtykacze na wejściu deprecjonuje.

Co nie znaczy, że sobie wątku nie dam do "obserwowanych", bo ciekawość jest we mnie duża.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@paratykus jasne, wiem o co chodziło. Tyle, że to pewnie trzeba zadać pytanie Penonowi, a nie producentowi :D Gdy rozmawiałem z Anew, to wspomnieli, że warto dać im pograć te 50 godz. zanim się finalnie ułożą, bez jakiejś magicznej procedury wygrzewania. Ktoś z Penona miał pewnie jakiegoś starego gotowca odnośnie wygrzewania i wkleili do opisu.

Edytowane przez Methuselah
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności