Skocz do zawartości

Whizzer Audio - Fanklub


Methuselah

Rekomendowane odpowiedzi

Whizzer Audio (początkowo stosowano nazwę Whizzer Technology) to chińska marka założona w marcu 2017 roku. Część użytkowników może znać już jej pierwsze modele A15 i Haydn A15 Pro (zapisywane również jako Haydn A15Pro), które dostępne są w Polsce. Oba wyróżniają się nieźle przygotowanymi konstrukcjami oraz kompozytowymi przetwornikami z powłoką berylową. Cec**je je dość mocno spolaryzowane brzmienie - tańsze, srebrne A15 to typowo basowe doki (nie wycięto w nich jednak góry i wyższej średnicy), a Haydn to spokojniejsze, jaśniejsze granie z neutralnym basem (bez mocnego uderzenia) nastawione na wokale (bardzo je lubię mimo, że nie są najbardziej uniwersalną opcją, o czym wspominałem w recenzji)

1033376654_WhizzerKylinA-HE031.thumb.jpg.ab1e9ddcfa74bc8fde8ed46c769de91f.jpg

Wang Wei z Whizzera już w pierwszej połowie 2018 roku zapowiedział mi, że kolejnym etapem marki ma być linia Kylin (po chińsku "Kirin"). Pierwsze słuchawki z nowej serii, czyli Kylin A-HE03, trafiły niedawno do sprzedaży i również są już dostępne na naszym rynku. Od razu mogę dodać, że to obiecujący produkt. Zestaw jest rewelacyjnie zapakowany, kopułki świetnie wykonane, a do tego firma dodała niezły hybrydowy kabelek (5N OFC SPC). A-HE03 również mają kompozytowy przetwornik (PEK), ale jest on wspierany przez armatury Knowlesa (model 30017).

1501041535_WhizzerKylinA-HE033.thumb.jpg.3b69ff7c9fa41b83c0bc7cc2e1cae5ad.jpg

Brzmienie jest bardziej "mainstreamowe", ale w dobrym znaczeniu tego słowa. Kylin to V-ka oparta na masywnym, dość naturalnie wygasającym basie, z pełnym środkiem, klarownymi, wygładzonymi wokalami i obecną górą, która nie jest agresywna. Bas początkowo był zbyt masywny na mój gustu, ale wyraźnie uspokoił się po wygrzaniu (producent zaleca ok. 100 godz.). Mam je już od pewnego czasu i to bardzo atrakcyjna opcja w przedziale do 1000 zł. Szczególnie dla osób gustujących w pełniejszym brzmieniu, ale A-HE03 pozostają całkiem uniwersalną opcją.

 

Dodam, że w ramach linii Kylin wprowadzono również ciekawy kabel Bluetooth (wersja 5.0) z aptX i AAC, który wytrzymać ma do 12 godz. grania. Wyróżnikiem W2-AM1 jest neckband oraz dostępność w opcji na złącza MMCX i 2pin. Na tym jednak się nie skończy.

1660978371_WhizzerW2-AM1.thumb.jpg.e229b7331bedaa5d1797bb6298993019.jpg

Miałem ostatnio okazję porozmawiać z Wang Weiem, które wspomniał, że firma testuje m.in. prototyp modelu, który może być wyposażony w 6 przetworników armaturowych (przygotowane przez chińskiego dostawcę, zapewne ten sam, który dostarcza BA firmom BGVP czy Shozy), a do tego pracuje nad nowym modelem z pojedynczym dynamikiem, w którym wykorzystana może być powłoka DLC (Diamond like carbon). Wspominał jeszcze o kilku ciekawych eksperymentach, ale póki co nie mogę niestety zdradzić zbyt wiele na ich temat. Niemniej, Whizzer to marka, której poczynania warto śledzić.

 

Na koniec dodam, że Chińczycy przygotowali również niedrogie słuchawki bezprzewodowe Whizzer AM1e oraz tani basowy model Diamond OM1, który sprzedawany jest pod marką Opera Factory Audio (do niedawna nazwa sklepu Whizzera na platformie AliExpress). Wygląd i wykonanie naprawdę zaskakują za te pieniądze.

Whizzer Kylin A-HE03 2.jpg

Edytowane przez Methuselah
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę się podpisać pod wszystkim, co napisano powyżej odnośnie Kylin'ów. Początkowo faktycznie dźwiękowo szału nie ma. Jest gęsto, masywnie, trochę ciemno i tłusto. Wystarczy jednak niespełna 50h, żeby nastąpił prawdziwy przełom w ich barwie i to na zdecydowany plus. Nadal dźwięk jest raczej po tej cieplejszej, bardziej gęstej formie, ale bas nabiera twardości i konturu, zdecydowanie zyskuje na kontroli oraz szybkości, a do tego średnica nabiera klarowności. Jakość wykonania to odpał w tej kategorii cenowej, a do tego są lekkie i wygodne.

 

Kabelek w tym wypadku to hybryda miedzi i posrebrzanej miedzi, tak nawiasem. O ile jednak pamiętam, jest to mieszanka 5N, co jest nawet na wtyku kabelka, ale muszę to sprawdzić i najwyżej to poprawię, hehe ;)

Jedna sprawa. Zapakowane są lepiej, niż niejeden produkt dwa razy od nich droższy, a skórkowe etui robi świetne wrażenie wizualne i "macalne" :D

 

P. S. Moje są niebieskie i uwielbiam je w tym kolorze. Najbliżej im do tzw. "Navy Blue" I

 wyglądają o niebo lepiej, niż na zdjęciach :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, 5N. Dzięki, już zmieniłem. Preferuję czerwone jednak, ale niebieskie też zwracają uwagę :P Szkoda tylko, że przez obawę o dużo wyższy koszt produkcji nie udało się przygotować wariantów z dopasowanymi kolorystycznie metalowymi osłonami splittera i jacka w niebieskim i czerwonym wariancie. Etui jest genialne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję @Methuselah za tą recnezję. https://zolyniak.gadzetomania.pl/60200,whizzer-haydn-a15-pro-test-recenzja

Dzięki niej raczej ich nie kupię - napisałeś o słabszej izolacji. Czyli tramwaj odpada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, Lord Rayden napisał:

Dziękuję @Methuselah za tą recnezję. https://zolyniak.gadzetomania.pl/60200,whizzer-haydn-a15-pro-test-recenzja

Dzięki niej raczej ich nie kupię - napisałeś o słabszej izolacji. Czyli tramwaj odpada.

 

Na firmowych silikonowych tipsach (obu parach) izolacja jest przeciętna mimo dobrego seala. Sytuację poprawiają nieco SpinFity (CP-145), które dodatkowo dodają nieco basu, co A15 Pro bardzo dobrze robi. Czy w parze ze SpinFitami wystarczającą izolację zapewnią do tramwaju? Cóż, zależy jak głośno słuchasz. Ja niespecjalnie, więc odgłosy z otoczenia dochodziły do mnie. Niemniej jednak, komfortowo mogę w nich poruszać się po mieście. Czekam na nowe Symbio W peel i też sprawdzę jak się sprawują w parze z Haydn A15 Pro. W Kylinach A-HE03 izolacja wyraźnie lepsza.

Edytowane przez Methuselah
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
13 minut temu, adorian napisał:

A jakie tipsy polecacie do Kylinów, które jeszcze poprawią izolację jednocześnie nie dodając basu, którego jest wystarczająco?

P.

 

SpinFit CP-145 poprawiają izolację, a przy tym subbas ma lepsze wypełnienie i poprawia się jakościowo.

MandarineS Symbio W (hybrydowe) lub Symbio W peel - również poprawiają izolację, a przy tym poprawiają scenę i temperują bas

Final type E - również poprawiają nieco izolację względem standardowych, łagodzą bas i górę nieco

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności