Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

ikko - Fanklub


Methuselah

Rekomendowane odpowiedzi

Nie znam tego telefonu, ani laptopa, ale jak widzę, że komuś Radsone gra jak Qudelix, to bardzo zazdroszczę - jakże różne granie, a ktoś nie słyszy różnicy. Cóż za oszczędność na grajkach (to nie ironia)! Jedna dziurka i wystarczy póki działa.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, greg_jg napisał:

Czytałem, że z FH5 są problemy z dopasowaniem. FA1 dobrze "siedzi".

 

A ciężar OH10 nie przeszkadza? Podobno są, jak na IEM bardzo ciężkie (z uwagi na użyte materiały).

 

Odnośnie BTR5 czy Qudelix-5K, to widzę, że opinie są mocno podzielone. Nawet powyżej @f1f1 pisał, że nie czuje różnicy. W innym miejscu na forum też czytałem podobne wypowiedzi.

 

FH5 mają dość krótką tulejkę, ale wszystko zależy od ucha danej osoby. Może się zdarzyć, że u ciebie będą pasować lepiej niż FA1 z akrylową obudową "semi-custom".

 

To samo z OH10. Są ciężkie i na pewno nie są to doki do biegania. To czy będą pewnie spoczywać w małżowinie (dość dobrze się w niej chowają) zależy już od budowy ucha.

 

Słyszę różnicę i to wyraźną (tak 2,5 mm, jak i 3,5 mm). Jeżeli ktoś jej nie słyszy, to może tak być. Najlepiej to samemu sprawdzić.

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Gdyby ktoś szukał doków do metalu, bez wydawania tysięcy złotych, to w sumie po ikko OH10 można zamknąć temat.

Nie pamiętam kiedy ostatnio trafiłem na słuchawki, że po pierwszych sekundach wiedziałem co mi najlepiej zagrają, a tu od razu - kilka dźwięków i wszystko jasne. Wykop na dole, ale bez mulenia, wesoła góra, która nie męczy, wyraźne wokale i masa energii.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Inszy napisał:

Gdyby ktoś szukał doków do metalu, bez wydawania tysięcy złotych, to w sumie po ikko OH10 można zamknąć temat.

Nie pamiętam kiedy ostatnio trafiłem na słuchawki, że po pierwszych sekundach wiedziałem co mi najlepiej zagrają, a tu od razu - kilka dźwięków i wszystko jasne. Wykop na dole, ale bez mulenia, wesoła góra, która nie męczy, wyraźne wokale i masa energii.

Czym to pędzisz? Bo synergia chyba też ma znaczenie?

Edytowane przez Jot R
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I z Samsunga S10e i z iBasso DX160 miałem takie same wrażenia. Ale faktycznie - unikałbym źródeł, które mocno eksponują górę, bo na gorzej zrealizowanych talerzach może być za gorąco.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To by mogło potwierdzać, że QC jest na takim poziomie, że każda para może grać inaczej. Moje grały podobnie jak na tym wykresie, przynajmniej tak bym obstawiał...dużo basu, średnica schowana, dużo góry...jednym słowem Vka. Oh1 które również miałem wcześniej uważam za dużo bardziej udane, mimo chudych męskich wokali nie miały tak przewalonego basu. Ale nie twierdzę, że nie ma amatorów takiego grania, ostatnio ktoś pisał, że mu mało basu w Sony serii XB

 

OH10.jpg

Edytowane przez Palpatine
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niekoniecznie kwestia kontroli jakości, tylko choćby dopasowania do ucha. Podejrzewam, że zakładając do nich np. hybrydy Symbio, albo jakieś choinki, by zmaksymalizować izolację, mógłbym otrzymać podobne wrażenia.
Ale na oryginalnych tipsach basu (u mnie) jest zdecydowanie mniej niż na załączonym wykresie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Palpatine napisał:

To by mogło potwierdzać, że QC jest na takim poziomie, że każda para może grać inaczej. Moje grały podobnie jak na tym wykresie, przynajmniej tak bym obstawiał...dużo basu, średnica schowana, dużo góry...jednym słowem Vka. Oh1 które również miałem wcześniej uważam za dużo bardziej udane, mimo chudych męskich wokali nie miały tak przewalonego basu. Ale nie twierdzę, że nie ma amatorów takiego grania, ostatnio ktoś pisał, że mu mało basu w Sony serii XB

 

OH10.jpg

 

Twoja wypowiedź pokazuje tylko, że nie masz pojęcia o interpretacji wykresów. Na załączonym wyraźnie widać, że podbity jest tylko subbass i niższy bas w okolicach 100-150 kHz, a potem bas systematycznie jest temperowanmy - oznacza to, że jest ciepło, ale nie ma zalewania wszystkiego wyższy basem, a jedynie dopełnienie instrumentów. Góra jest łagodna (peak przy 8 kHz to artefakt pomiarowy, skoro to wykres crinacle'a). Podbita jest wyższa średnica (3-4 kHz) i mniej zakres prezencji (ok. 5 kHz). Jest to V-ka, ale wyższa część średnicy i wyższa średnica łagodniejsze niż przy DF z Etymotików, a góra dość łagodna (może być wyostrzona, gdy źródła sztucznie podbija okolic 5 kHz, by więcej detali próbować wepchać w twarz). Jeżeli nie wiesz jak czytać te wykresy, to nie powołuj się na nie i nie wprowadzaj innych użytkowników w błąd.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja wypowiedź odnosi się do tego jak słyszę dany model. Nigdzie nie pisałem że bas wszystko zalewa ani nie wprowadzałem rozróżnienia na subbas, niski bas i wyższy. Po prostu napisałem ogólnie, że basu jest bardzo dużo. Peak 8k oczywiście jest to artefakt pomiarowy według Ciebie, wg mnie góry było na tyle dużo że miałem skojarzenia z teslami. Więc artefakty artefaktami a słuch słuchem. Wykres wrzuciłem poglądowo, aby scharakteryzować że mówimy o Vce i to chyba nie podlega większej dyskusji. 

Edytowane przez Palpatine
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Było pisane na headfi w wielu wątkach już ,że aparatura pomiarowa crina podbija właśnie 8k. Nie jest to wyrocznia ,ale faktycznie przeglądając wykresy wielu iemow na jego stronie można odnieść wrażenie ,że tak właśnie jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie neguję tego, ale podkreślę jeszcze raz że OH10 to dla mnie agresywna Vka, gdzie basu jest bardzo dużo, a wysokich nie mniej. Po tym jak bardzo podobały mi się OH1 które kupiłem tuż po premierze to OH10 kupiłem praktycznie w ciemno. Niestety nie dla mnie. Ktoś kto lubi takie granie się odnajdzie, szczególnie że słuchawki mają fajną scenę są solidnie wykonane, ale dość ciężkie. Pojawiają się głosy że ten sam model różnie potrafi grać, więc myślę że trzeba uważać.

Co do wykresów to są też pomiary mniej znanych recenzentów, które pewnie są jeszcze mniej dokładne i wszystkie pokazują że słuchawki grają Vką

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Może ma ktoś doświadczenie i pomoże mi. Chodzi o 2 kwestie

 

1. Zorientowałem się, czytając, że Ikko OH10 gra na sposób V i to mi odpowiada. Natomiast, czy są to lepsze technicznie słuchawki (technikalia) od Aune e1?

2. Czy OH10 zagra dobrze z ipoda touch 7?

 

Będę wdzięczny za każde podzielenie się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności