Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

ikko - Fanklub


Methuselah

Rekomendowane odpowiedzi

Andro akurat też w tym wypadku nie są niczym szczególnym i niczym wiecej też nie zaskakują na lepszym źródle, ale nie byłem ich wlascicielem, takie potoczne spostrzeżenie z paru otarć się o nie. 

@Palpatine

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Palpatine napisał:

@requal mi się ich góra podobała. Bardzo szczegółowa z dużą ilością powietrza, potęgująca scenę. Więcej zastrzeżeń miałem do wyższej średnicy, w zasadzie to moje jedyne zastrzeżenie do Andro.

Sample Andro, patrz tutaj na 6khz. 

 

https://crinacle.com/graphs/campfire-andromeda/

 

Andromeda-S2-768x379.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Palpatine napisał:

Wykres wykresowi nierówny...

Andromeda-FR.png
free image hosting

Albo ich QC leży i kwiczy, o Bellsingu nie wspomnę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Jest mi ktoś w stanie napisać, do jakich innych słuchawek można porównać komfort/to jak leżą w uszach OH10? Bo wyglądają na całkiem przyjazne dla ucha.

Na tą chwilę Shozy Form 1.1 mi najlepiej leżą i ciekaw jestem czy jest szansa że OH10 są lepsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, kordal napisał:

Jest mi ktoś w stanie napisać, do jakich innych słuchawek można porównać komfort/to jak leżą w uszach OH10? Bo wyglądają na całkiem przyjazne dla ucha.

Na tą chwilę Shozy Form 1.1 mi najlepiej leżą i ciekaw jestem czy jest szansa że OH10 są lepsze.

Miałem akurat OH1 od @Palpatine. Są one lżejsze od OH10. 

Mam małe i płytkie małżowiny i wąskie wejścia do kanałów. OH1 to jedyne jak do tej pory OTE, które nie wyglądały komicznie w moich uszach, jak wystające talerze satelitarne. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem akurat OH1 od [mention=63840]Palpatine[/mention]. Są one lżejsze od OH10. 
Mam małe i płytkie małżowiny i wąskie wejścia do kanałów. OH1 to jedyne jak do tej pory OTE, które nie wyglądały komicznie w moich uszach, jak wystające talerze satelitarne. 
O widzisz, właśnie ja też mam małe małżowiny i denerwuje mnie jak za mocno mi odstają. Tu wspominałem o Form 1.1 bo leżą mi w uchu wręcz na zero ^^
Spring1 musiałem sprzedać z bólem serca, bo był komfortowy dramat ;/
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 4 miesiące temu...

Dawno się nic tu nie działo, a ikko wprowadza właśnie model OH7 Musikv:

 

ikko OH7 #0.jpg

 

To już dość drogi model - 949 USD. Ma być flagowcem firmy z pojedynczym przetwornikiem dynamicznym, który zwraca uwagę wzornictwem. To ekskluzywny produkt - coś na wzór beyerdynamic Xelento (lekkie nawiązania widać też po kształcie tulejki czy tipsach).

 

Złote kopułki z mosiądzu, które mają specjalny wzór (podobno dość długo nad nim pracowali), który ma odnosić się do zdobień z sali koncertowej Wiener Musikverein. Do tego dwa kable i adapter z 4,4 mm na 2,5 mm, które mają dopasowane kolorystycznie elementy. Nie wiem czy to wzornictwo mnie przekonuje (szkoda, że nie mogę pokazać jak miały pierwotnie wyglądać :/)

 

To co budzi ciekawość, to bez dwóch zdań przetwornik dynamiczny 10 mm z membraną z CNT. Podobno wysokiej jakości przetwornik z impedancją na poziomie 90 omów, nad którym zespół ikko miał pracować od dawna. Z pewnością będę chciał posłuchać, co potrafi. Szczególnie, w starciu z Xelento, DUNU Luna czy Rhapsodio Eden.

 

Pojawiła się też już recka po chińsku/tajwańsku (?) - https://www.audionet.com.tw/thread-12390-1-1.html

 

Poniżej jeszcze kilka fotek, w tym zestawu:

ikko OH7 #1.jpg

ikko OH7 #2.jpg

ikko OH7 #3.jpg

Edytowane przez Methuselah
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Wygląd wyglądem, ale muszę przyznać, że po wygrzaniu grają naprawdę nieźle. Muszę jeszcze posłuchać, by ocenić czy są warte 1000 USD, ale gdyby ten driver trafił do obudowy OH10 z ceną 500 USD, to byłby to genialny produkt (dla mnie).

 

Gdy się już napatrzyłem na kopułki, to zaczynam myśleć, że może coś w tym wzornictwie jest - czytaj: nie są szkaradne :D

 

OH7.jpg

Edytowane przez Methuselah
  • Like 2
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
24 minuty temu, greg_jg napisał:

W jednej z recenzji na Amazon.com, ktoś opisał sytuację, w której obudowa w modelu OH10 zaczęła się "łuszczyć". Któryś z forumowych użytkowników spotkał się z podobnym problemem?

 

Foto z Amazon.com poniżej:

 

Jak w coś uderzył, to oczywista sprawa, że powłoka uległa naruszeniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności