Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

ikko - Fanklub


Methuselah

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Nie posłuchałem tyle ile bym chciał, ale coś już napisać mogę. OH10 to jednocześnie upgrade względem OH1, ale i pewien skok w bok:

- dół cały czas oparty na mocno zaznaczonym subbasie, ale teraz doszło odpowiednie wypełnienie. Pojawiło się więcej środkowego basu, ale jest on też lepszy jakościowo (lepsza faktura, wyższa szczegółowość);

- dźwięk jest wyraźnie pełniejszy, bardziej naturalny i jeszcze bardziej spójny, ale jednocześnie czystszy i lepiej kontrolowany (nowa komora akustyczna daje radę);

- brzmienie nie jest skupione tak mocno na wokalach i wyższej średnicy, ale wokaliści wciąż jednak są w centrum show, a do tego męskie wokale są nieco bardziej naturalne (żeńskie wciąż oddają świetnie emocje i są żywe, ale są mniej bezpośrednie;

- góra gładsza nieco, ale lepiej zdefiniowana i odrobinę lepiej rozciągnięta. Scena na szerokość nieco szersza, ale różnicy nie ma dużej. Można jednak odnieść wrażenie, że pokrywają wyraźnie większą przestrzeń;

- robiąc szybkie porównanie granie najbardziej w uszy rzuca się to, że Obsidiany na tle Meteorów grają po prostu dźwiękiem "potężnym". Całość jest jeszcze lepiej poukładana i na wyższym poziomie techniczny.

 

Meteory to bardziej przejrzysta i zwiewna prezentacja. Pojawienie się OH10 nie sprawia, że są mniej atrakcyjną opcją w swoim przedziale cenowym. Obsidiany to jednak to, co sam chciałbym w OH1 zmienić, a nawet więcej. Zaryzykuję stwierdzenie, że to najlepsze hybrydy do 1000 zł (o ile będą kosztować mniej), jakie słyszałem.

 

PS. Etui jest słabe :D Potem zdjęcie wrzucę.

Edytowane przez Methuselah
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
24 minuty temu, zibra napisał:

Bede mial zaniedlugo Dunu 3001. Jak wypadaja Ikko OH10 w porownaniu, bo mialem OH1 i ergonomia byla dla mnie bardzo duzym plusem, a jak ze dzwiekiem?

 

ikko OH10 mają tak samo wyprofilowane kopułki, ale są nieco cięższe. Komfort powinien być podobny, czyli wyraźnie wyższy niż w DK-3001 (wersja Pro jest znacznie poprawiona pod tym kątem). Dźwiękowo, to DK-3001 to IMHO to wciąż jest wyraźnie wyższy poziom technicznie (separacja, oddanie planów, szczegółowość, rozciągnięcie pasma to część przewag DUNU), ale skądś różnica w cenie się wzięła :D Tonalnie, co komu pasuje, obie pary są bardzo dobrze zestrojone. OH10 będą bardziej basowe, z pełniejszymi wokalami i nieco ciemniejsze.

Edytowane przez Methuselah
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 3 tygodnie później...
W dniu 23.09.2019 o 16:12, marcelmtbmx napisał:

Ale ładne te oh10, słuchał ktoś ich? Na zagranicznych stronach spotykałem się z opiniami, że są lepsze od fh5, porównywał ktoś je bezpośrednio?

Ja się nimi dopiero zaczynam cieszyć, są lepsze od FH5 i jest to też upgrade względem Oh1. Trzeba dać im kilka godzin.

 

Póki co najlepiej mi grają z piankami InAirs, ładnie temperują ostrą górę.

Który rozmiar Dekoni będzie dla nich lepszy? 3 czy 4,9 mm?

Niedługo mają się pojawić pianki ikko i-planet oraz dac pod lighting i usbc

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Palpatine napisał:

Ja się nimi dopiero zaczynam cieszyć, są lepsze od FH5 i jest to też upgrade względem Oh1. Trzeba dać im kilka godzin.

 

Póki co najlepiej mi grają z piankami InAirs, ładnie temperują ostrą górę.

Który rozmiar Dekoni będzie dla nich lepszy? 3 czy 4,9 mm?

Niedługo mają się pojawić pianki ikko i-planet oraz dac pod lighting i usbc

Jak piszesz "ostra góra" to powracam myślą do zakupu Shanling ME500.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@LuQi tulejka jest węższa i dłuższa co sprawia ze aplikacja jest dużo łatwiejsza, a sam kształt kopułki sprawia, ze słuchawki leżą w uchu idealnie. Ergonomia to 9/10. Punkcik można odjąć za wagę, która jest wyraźnie większa niż FH5, FH7, z pamięci wydaje mi się, ze są cięższe nawet od Andromed. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obie słuchawki są nastawione na to aby sprawiać fun ze słuchania. Noga sama chodzi w rytm muzyki.

Co do porównania to tylko z pamięci. FH5 słuchałem z Q5, a Ikko z Redem więc wpływ źródła może mieć znaczenie na odbiór słuchawek.

Obie pary mają bardzo dużo subasu, w Ikko midbasu jest ciut mniej i jest bardziej miękki i o lepszej kontroli. Średnica krok do tyłu względem Fh5, ale w Ikko jest ona cieplejsza w barwie. Więcej wysokich w Ikko, mocniej rozciągnięte. Scena na szerokość szersza w Ikko, świetna głębia. Scena, holografia i plany to najmocniejsza strona Oh10 wg mnie.

 

 

  • Like 2
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Palpatine napisał:

No ba...wcześniej mówił, że DM6 są lepsze od Andro :D

Bo górę mają lepsza i na klasowym sprzęcie na poziomie sp1000 grają rownie dobrze całościowo - no chyba, ze qc nawali i dostaniesz grajace ostro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności