Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

ikko - Fanklub


Methuselah

Rekomendowane odpowiedzi

Z czym dobrze będzie sparować Ikko OH1?Dopiero do mnie przyszły i chciałbym im jakoś pomóc podpinając coś pomiędzy nimi a Galaxy S9+ :) Głównie będą grały w oparciu o platformy streamingowe. Z góry dziękuję za pomoc. Oczywiście prośba o propozycje nie zabijające portfela :) Czy taki Shanling M0 będzie zauważalnym krokiem? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Martin Valdez napisał:

Z czym dobrze będzie sparować Ikko OH1?Dopiero do mnie przyszły i chciałbym im jakoś pomóc podpinając coś pomiędzy nimi a Galaxy S9+ :) Głównie będą grały w oparciu o platformy streamingowe. Z góry dziękuję za pomoc. Oczywiście prośba o propozycje nie zabijające portfela :) Czy taki Shanling M0 będzie zauważalnym krokiem? 

Fiio BTR-3, Radsone ES100 jeżeli zależy Ci na Bluetooth.

Jak nie jesteś bardzo wymagający to sama dziurka z szajsunga też ok. Ikko bardzo wymagające nie są 😊

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Martin Valdez napisał:

Z czym dobrze będzie sparować Ikko OH1?Dopiero do mnie przyszły i chciałbym im jakoś pomóc podpinając coś pomiędzy nimi a Galaxy S9+ :) Głównie będą grały w oparciu o platformy streamingowe. Z góry dziękuję za pomoc. Oczywiście prośba o propozycje nie zabijające portfela :) Czy taki Shanling M0 będzie zauważalnym krokiem? 

Jak to w recenzji stało, do której lektury mimo wszystko odsyłam, to zmianą źródła bardziej wpłyniesz na barwę OH1, niż ich techniczne możliwości. Co za tym idzie, ja osobiście darowałbym sobie inwestycje, które niewiele zmienią i został z tym, z czym jest czyli telefonem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Vaiet napisał:

zmianą źródła bardziej wpłyniesz na barwę OH1, niż ich techniczne możliwości

To prawda i zależy czy autor ma na celu zmianę tonalności słuchawek czy polepszenie technicznych możliwości ;) Jeżeli autorowi pytania zależy na zmianie barwy, to polecam ES100 z uwagi na fantastyczny equalizer.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Martin Valdez napisał:

Czyli taki telefon nie wpływa kompletnie na ich dynamikę czy samą scenę? 

Wpływa, jasne. Dla mnie Samsungi są delikatnie zmulone jeżeli chodzi o sygnaturę - tzn. jest fajna podstawa basowa i przyjemny detal, ale trochę wąskie i ma braki w dynamice właśnie. Taki M0 czy ES100 zagra lepiej z tymi dokami, których ja używam, niestety nie słyszałem Ikko. Mam wrażenie, że Vaiet miał bardziej na myśli zwrot z inwestycji w źródło - tzn. będzie poprawa, ale nie zrobisz z Ikko nagle słuchawek o dwie klasy lepszych. Scenicznie natomiast wg mnie poprawa względem Samsunga będzie znaczącą na korzyść ES100, ale mówię to tylko z doświadczenia z innymi dokami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, Martin Valdez napisał:

@Najner

Dzięki za wypowiedź. Zatem pytanie do posiadaczy Ikko, czego użyć aby zniwelować "szkodliwe" działanie telefonu default_smile.png

 

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

A jakie masz szkodliwe działanie telefonu w tym połączeniu, które Ci przeszkadza? Czy po prostu szukasz dziury w całym? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Najner napisał:

Martin, najlepiej chyba jakbyś podszedł do mp3store i sprawdził Ikko z innym źródłem, chyba musisz spróbować samemu. Vaiet zna dobrze te słuchawki i jak mówi, że nie zagrają dużo lepiej z bardziej klasowego źródła, to widocznie tak jest ;)

Lepiej zagrają, bo jednak jak to zostało napisane wcześniej, Samsungi nie są specjalnie przestrzennie grającymi źródłami i właśnie po przesiadce z Galaxy S/Note na coś z wyższej półki w pierwszej kolejności w uszy rzuca się holografia i przestrzeń. Niemniej Ikko tonalnie świetnie się zgrywają z Samsungami, więc żeby wyciągnąć z nich coś więcej, to należałoby już szukać źródła klasowo sporo lepszego, o ciepłej charakterystyce i lepszym wypełnieniu zwłaszcza w niskim paśmie. Jak gra Radsone niestety nie wiem, ale mam nadzieję niebawem się przekonać, żeby też mieć jakieś odniesienie, czy taki upgrade do telefonu coś wnosi w temacie doków z niższej półki jak Aune E1, Ikko OH1, czy Oriolus Finschi.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki za wszystkie wypowiedzi. W teorii patrząc na charakterystykę to chyba Shanling M0 miałby szansę coś wnieść dobrego ;) Generalnie na tą chwilę zastanawiam się czy same słuchawki były dobrym wyborem. Oczywiście to może być pozakupowy kac/melancholia ;) dodatkowo jestem ciekaw ile wygrzanie wniesie w ich brzmienie.

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Martin Valdez napisał:

Generalnie na tą chwilę zastanawiam się czy same słuchawki były dobrym wyborem.

Na początek tak w ogóle to by się przydało, żebyś napisał co nie do końca Ci w nich gra i wtedy dopiero można się zastanawiać czy zmiana źródła jest w stanie w ogóle poprawić sytuację ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm a to będzie ciężkie;) chyba oczekiwałem, że mnie dźwięk wytarga ;) jest fajnie ale sam nie wiem :) Próbowałem na obu rodzajach silikonow i te nastawione na wokal wydawały mi się fajniejsze ale chyba za bardzo traciły inne pasma i scena. Generalnie szukam chyba utwierdzenia, że dokonałem dobrego wyboru ;) Czego można się spodziewać po wygrzaniu?

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka
 

Edytowane przez Martin Valdez
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, wiatrak napisał:

@Methuselah @Vaiet czy silikonowa oponka na gnieździe 2-pin utrudni dowolny wybór kabla czy trzeba szukać jakichś wynalazków z dłuższymi pinami ?

Nie utrudnia. Ona po prostu bardziej zapobiega obijaniu obudowy w przypadku stosowania kabla z wtykami, które mają metalowe obudowy.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ up

to złe wieści dla mnie bo zakupiłem takowy sprzęt. 

 

@wiatrak

czy możesz swoje zdanie wypowiedzieć w tym temacie również, bo widzę, że posiadasz tego DACa :)

 

@all

jaki kabel zbalansowany i gdzie nabyć do Ikko, aby nie zrujnowało to portfela? Cena u Dragona przygasił mój entuzjazm i na pewno nie kupiłbym kabla za 70% wartości słuchawek. Na Aliexpress znowu większość kabli ma dwa piny na 0.75 zamiast 0.78 :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Palpatine napisał:

Do Ikko Radsone ES100 nie polecam. Traci się wygar na subbasie i mocno podbija mid bas i ogranicza scenę.

Próbowałeś ES100 z innymi słuchawkami? Jestem ciekawy, bo uważam tego grajka za zupełne przeciwieństwo Twoich słów, więc ciekaw jestem czy to cecha akurat braku synergii z Ikko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Palpatine napisał:

Do Ikko Radsone ES100 nie polecam. Traci się wygar na subbasie i mocno podbija mid bas i ogranicza scenę. Na Iphone X grały znacznie lepiej niż na Radsone. Radzę szukać, czegoś innego chyba że właśnie na takich cechach nam zależy.

 

Brak synergii z Ikko, może tylko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Najner napisał:

Próbowałeś ES100 z innymi słuchawkami? Jestem ciekawy, bo uważam tego grajka za zupełne przeciwieństwo Twoich słów, więc ciekaw jestem czy to cecha akurat braku synergii z Ikko.

Kupiłem je z myślą o Ikko i tylko ich słuchałem z Radsone. Szybko go sprzedałem ponieważ uznałem ze zabija najlepsze cechy tych słuchawek czyli świetny subbas i dobrze poukładana scenę o całkiem niezłej szerokości i głębokości. Poza tym Ikko maja podbity przełom średnicy z wysokimi a na samych wysokich delikatny roll off który Radson jeszcze spotęgował. W gruncie rzeczy zostałem ze słuchawkami bez subbasu z wywalonym w kosmos midbasem, o uciętej gorze i jeszcze ograniczonej scenie. To wszystko pisze względem IPhone. Chciałem dobrać im sprzęt aby rozwinęły skrzydła a skończyło się jak wyżej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Palpatine napisał:

Kupiłem je z myślą o Ikko i tylko ich słuchałem z Radsone.

Ciekawa sprawa. Źródłem był iPhone? Tak się zastanawiam, że może to wina kodeku, ja z androida przesyłam dane po LDAC i jest miód ze wszystkimi dokami, które próbowałem z ES100.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj do mnie dojechał ES100 i ja osobiście na tą chwilę prawie nie widzę różnicy pomiędzy dziurką w Galaxy S9+ a dziurką w ES100 - słuchane na Tidalu jakość Master i HiFi. I mam teraz zagwozdkę. Czy oddać w ramach 14 dni czy jednak zostawić i poczekać aż dojdzie zamówiony kabel zbalansowany, bo podobno tutaj najlepiej widać różnicę. Jeśli dalej nie będzie szału to sprzedać ze stratą ES100.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To by oznaczało, ze Smasungi tez grają ciepło. Dla Ikko najlepsze co można zrobić to podać im neutralny charakter grania tak aby nic w nich nie zmieniać. One swietnie grają z dobrego telefonu nie skaluja się jakoś specjalnie. Są tak łatwe w napędzeniu, ze nie ma powodu wydawania kolejnych pieniędzy na dapy czy inne odbiorniki BT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja każdego dnia coraz bardziej przekonuję się do tych słuchawek :) Jeśli chodzi o ES100 to jeszcze nie podjąłem decyzji. Gdybym miał jakiś smartfon bez dziurki lub słabą dziurką to pewnie bym się nie zastanawiał.

Czy ktoś generalnie sprawdzał Ikko na balansie? Rzeczywiście robi się spora różnica jak to można wyczytać w necie?

Edytowane przez Martin Valdez
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności