Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

ikko - Fanklub


Methuselah

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz, Adamesq napisał:

Rowniez uzywam tej jakze wysublimowanej strategii na wygrzewanie, jaka niewatpliwie jest zamkniecie w szafie. Normalni ludzie trzymaja tam ubrania... 

Ale Czesi trzymają też umrzyków (film - trup w każdej szafie https://www.filmweb.pl/film/Trup+w+każdej+szafie-1970-127078)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ikko wyszły z szafy, wpiąłem w DX150, puściłem "Sułtanów Słingu" i chce mi się śmiać. Klarowność, przejrzystość i dynamika przekazu to jest kosmos. Do tego wszystko brzmi bardzo naturalnie. Nie neutralnie, nie płasko, a właśnie naturalnie, angażująco i cholernie przyjemnie. Naprawdę, na tym etapie nie widzę w tych słuchawkach, w tym budżecie, żadnych negatywów. Po prostu diabelnie dobry produkt.

 

Po puszczeniu "Gojira - Low Lands" podtrzymuję to zdanie. Tutaj już tylko czysto osobiste preferencje mogą zaważyć na końcowej ocenie, ale IMO jest to świetny produkt i rzecz warta polecenia sama z siebie, nawet bez bezpośredniego porównania z konkurencją w tym pułapie cenowym.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Vaiet napisał:

Klarowność, przejrzystość i dynamika przekazu to jest kosmos. Do tego wszystko brzmi bardzo naturalnie. Nie neutralnie, nie płasko, a właśnie naturalnie, angażująco i cholernie przyjemnie.

 

To właśnie lubię w muzyce 👍

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po paru nocach i dniach spedzonych z Ikko nie pozostaje mi nic innego jak potwierdzic opinie kolegow z watku. To cholernie dobre, grajace subbassem all roundery ktore stawiaja na szali sens posiadania FH5. FiiO graja bardziej masywnie ale maja ucieta gore, Ikko z kolei maja nizszej jakosci bas ale wszystko brzmi bardziej naturalnie, a moge pozwolic sobie tylko na posiadanie jednej pary naraz.

Edytowane przez Adamesq
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mayster ( i inni też mile widziani) skoro cena podobna to pytanie: Aune E1 czy Ikko OH1 ?

Priorytety i preferencje:

1. Wygoda i łatwość aplikacji - wąskie kanały słuchowe i dość płytkie. Tłumienie nie musi być doskonałe.

2. Długie sesje odsłuchowe (i dość wysoki poziom głośności) - czyli najlepiej bez zwalania się powolnego basu na średnicę i szczególnie bez męczącej średnicy i góry - ogólnie lekko ocieplona neutralność😁.

3. Repertuar w kolejności:  muzyka filmowa, wokale, symfoniczna, jazz, klasyka, starszy rock.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, wiatrak napisał:

@Mayster ( i inni też mile widziani) skoro cena podobna to pytanie: Aune E1 czy Ikko OH1 ?

Priorytety i preferencje:

1. Wygoda i łatwość aplikacji - wąskie kanały słuchowe i dość płytkie. Tłumienie nie musi być doskonałe.

2. Długie sesje odsłuchowe (i dość wysoki poziom głośności) - czyli najlepiej bez zwalania się powolnego basu na średnicę i szczególnie bez męczącej średnicy i góry - ogólnie lekko ocieplona neutralność😁.

3. Repertuar w kolejności:  muzyka filmowa, wokale, symfoniczna, jazz, klasyka, starszy rock.

 

E1

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Methuselah Wspominałeś wcześniej pare postów wyżej o prototypie kolejnego modelu sluchawek ze stajni Ikko. Ja ostatecznie nie wróżę sobie długiej przyszłości z obecnymi fiio przez sporadyczne, aczkolwiek skuteczne ataki audionervosy. Czy wiesz może więcej szczegółów na temat daty premiery albo chociaż sygnatury którą będą oferować? Nie ukrywam że OH1 są naprawdę dobre i jeśli manufaktura utrzyma obecne nastawienie to ich kolejny model może okazać się strzałem w 10. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Adamesq napisał:

@Methuselah Wspominałeś wcześniej pare postów wyżej o prototypie kolejnego modelu sluchawek ze stajni Ikko. Ja ostatecznie nie wróżę sobie długiej przyszłości z obecnymi fiio przez sporadyczne, aczkolwiek skuteczne ataki audionervosy. Czy wiesz może więcej szczegółów na temat daty premiery albo chociaż sygnatury którą będą oferować? Nie ukrywam że OH1 są naprawdę dobre i jeśli manufaktura utrzyma obecne nastawienie to ich kolejny model może okazać się strzałem w 10. 

 

OH1 Black będą wyglądały podobnie, ale mają obudowę z miedzi w kolorze Piano Black. Sygnatura: pełniejsze wokale i mocniejszy bas według przedstawicieli ikko. Nie mogę na razie mówić na temat daty premiery.

Edytowane przez Methuselah
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
14 minut temu, Palpatine napisał:

Jaki kabel 2,5 mm bal warto do nich kupić? (im krótszy tym lepszy do Radsone ES100)

Ja będę właśnie zamawiał od venture electronics. Spróbuję Junkosha. Chyba 20 dolców. W standardzie najkrótszy to 60cm, ale poproszę o 40cm.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
34 minuty temu, Mayster napisał:

6,4 ;)

Ok, dzieki.

Myslalem ze T400 jest tozsame z 4mm, ale to byloby faktycznie bez sensu , bo przeciez Comply T100 nie moglyby miec tylko 1mm :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Palpatine napisał:

Świetne słuchawki, pięknie wyglądające, bardzo wygodne. U mnie wygrały o cała długość z Aune E1 czy FiiO FH5

I tu spytam - wygrały bardziej muzycznie czy wygodą ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E1 są równie wygodne, choć to inny sposób noszenia. Fh5 to mało dopracowany produkt pod względem ergonomii. Liczę ze nadchodzące FH7 będą pod tym względem lepsze. Jednak Oh1 są wg mnie lepsze pod względem samej jakości dźwięku ponad te dwie w/w pary. Trochę mnie dziwi, ze słuchawki są tak mało znane, ale widocznie to jeszcze młoda firma i brak profesjonalnych recenzji jak było w przypadku Aune.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Kilka zdań ode mnie. Bardzo wygodne, nawet w tipsach silikonowych, których zazwyczaj nie znoszę. W tym wypadku wolę "vocal" z szerokim otworem od "balanced". Wg mnie sygnatura V. Bardzo dobry subbas. Świetna scena. Wysokie (jak zwykle dla mnie) trochę za mocno zaznaczone. Spróbuję z piankami Inairs.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 21.03.2019 o 10:56, StAc napisał:

Czy połączenie OH1 z xduoo x20 ma sens pod względem synergii?

Niestety Xduoo X20 nie słuchałem, ale Ikko na pewno zyskują przy parowaniu z odtwarzaczami o cieplejszej charakterystyce. Szczególnie podoba mi się ich połączenie ze wszystkim tym, co gra cieplejszym, gęstszym środkiem, bo o ile nie są mocno wrażliwe na zmianę kabla, tak zmiana źródła wpływa na ich brzmienie dość mocno pod kątem ogólnej charakterystyki. Mogą więc zagrać albo bardzo dobrze albo rewelacyjnie, choć z jaśniejszymi odtwarzaczami brzmienie będzie bliższe neutralności.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności