Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

ikko - Fanklub


Methuselah

Rekomendowane odpowiedzi

ikko Audio Technology to bardzo młoda marka z Państwa Środka, której debiutanckim produktem są słuchawki OH1 (pełna nazwa to Meteor OH1). Sama firma wywodzi się jednak z dużego chińskiego ODM-a (original design manufacturer), który przez lata tworzył rozwiązania dla wielu znanych marek. Przedstawiciele ikko nie zdradzają szczegółów na temat klientów, ale potwierdzili, że jednym z nich jest Colorfly, który w Chinach wprowadził ostatnio do sprzedaży model CH1 bazujący na konstrukcji modelu ikko OH1 (zmodyfikowany faceplate i inny tuning).

 

1849775947_ikkooh1.thumb.jpg.e1dfe47aa95c8f5775e8576672aa6bd5.jpg

 

Same Meteor OH1 wyróżniają się konstrukcją wykonaną z aluminium, która poddana jest wycinaniu CNC pod wieloma kątami, co umożliwiło przygotowanie nietypowego wzoru. Mają okazję korzystać z nich od 2-3 tygodni muszę przyznać, że obudowa prezentuje się solidnie i nieźle leży w uszach. OH1 są hybrydowym rozwiązaniem, które złożone jest z kompozytowego przetwornika dynamicznego z membraną powleczoną tytanem i zbalansowanego przetwornika armaturowego firmy Knowles (model 33518). Podobną konfiguracja mają FiiO FH1, ale w produkcie ikko wyciągnięto z niej jeszcze więcej. To lepsze techniczne, bardziej zbalansowane brzmienie z niezłym subbasem i dobrze zaakcentowanymi wokalami. Już teraz mogę dodać, że to jedna z najciekawszych hybryd do 1000 zł.

 

O fanklubie ikko pomyślałem jednak nie tylko ze względu na OH1, ale i kolejne produkty firmy. Zapowiadają się naprawdę nieźle, więc o firmie może być w przyszłości głośno. Chińczycy już teraz pracują nad OH1 Black, czyli inną wersję Meteorów - słuchawki mają mieć identyczną konstrukcję, ale zostanie ona wykonana z czystej miedzi, a nie aluminium. Do tego będzie cała czarna (błyszczący wariant Piano Black). Zmodyfikowane ma być również strojenie, co nie powinno zaskakiwać. Cena ma być wyższa niż standardowego OH1.

884664422_ikkooh12.thumb.jpg.815b08f88da08533b3d4b04350d60448.jpg

 

ikko Audio Technology pracuje obecnie również nad flagowym produktem, który nie ma jeszcze nazwy finalnej. Wyceniony ma być na 800-900 USD i zostanie w całości wykonany z metalu - obudowa poddana ma być trzem różnym procesom i widnieć ma na niej wzór nawiązujący do tego ze sklepienia sali koncertowej Wiener Musikverein. Nie mogę podzielić się zdjęciami, które otrzymałem, więc napiszę jedynie, że wygląda to rewelacyjnie i cholernie zwraca uwagę. Firma nie zdecydowała jeszcze o finalnej konfiguracji przetworników - może być to jej nowy dynamik lub opcja z dołożoną pojedynczą lub podwójną armaturą.

 

ikko myśli również o kablu (2-pin) Bluetooth z AAC i aptX, który będzie dodatkowo obsługiwał aktywną redukcję szumów z otoczenia (ANC), oraz rozwiązaniu DAC/AMP w formie etui na smartfony. Projekt przygotowywany z myślą o iPhone'ach. Młoda marka, którą warto się zainteresować.

 

Edytowane przez Methuselah
  • Like 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja sztuka jeszcze się grzeje, powoli ale systematycznie. Niemniej od pierwszych minut, już prosto z pudełka, to cholernie obiecujący produkt. Jestem bardzo mile zaskoczony tak strojeniem, jak i samą jakością dźwięku :) Za to wrażenia z unboxingu, które są naprawdę super, lepsze już tylko w przypadku Oriolus Finschi i Whizzer Kylin :) Od oceny brzmienia samych słuchawek jak i porównań do konkurencji póki co się wstrzymam. Przynajmniej do chwili, aż będą miały te 150-200h przebiegu, czyli gdzieś po nowym roku.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super opis samej firmy, jak i zapowiadanych modeli - czekamy na recenzje 😲💪

 

Akurat przed kilkoma dniami dotarła mi dostawa, więc model jest już dostępny od ręki w kraju, w oficjalnej dystrybucji :) Dla forumowiczów mam małą promocję na start, więc w razie czego zapraszam na PW.

 

https://audeos.pl/pl/p/Ikko-OH1-hybryda-dynamik-armatura%2C-kabel-MMCX/883

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Mayster napisał:

Super opis samej firmy, jak i zapowiadanych modeli - czekamy na recenzje 😲💪

 

Akurat przed kilkoma dniami dotarła mi dostawa, więc model jest już dostępny od ręki w kraju, w oficjalnej dystrybucji :) Dla forumowiczów mam małą promocję na start, więc w razie czego zapraszam na PW.

 

https://audeos.pl/pl/p/Ikko-OH1-hybryda-dynamik-armatura%2C-kabel-MMCX/883

@Maysterbłąd w opisie nie mmcx tylko 2-pin 0,78 mm kabel 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Methuselah - jednak FH1 (szczególnie teraz w promce MP3store) są korzystniejsze cenowo. Poza tym jak z izolacją i ułożeniem w uchu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Lord Rayden napisał:

@Methuselah - jednak FH1 (szczególnie teraz w promce MP3store) są korzystniejsze cenowo. Poza tym jak z izolacją i ułożeniem w uchu ?

 

ikko OH1 to wyższy poziom niż FH1 pod każdym względem. Lepiej układają się w uszach, lepiej izolują, mają lepszą jakość wykonania i wreszcie gwarantują lepszą jakość dźwięku. FH1 to wciąż bardzo dobre słuchawki, ale dopłacając do ikko OH1 dostaje się jeszcze lepszy sprzęt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.12.2018 o 23:03, zibra napisał:

Jak wypadaja vs dunu falcon i fh5, bo te juz slyszalem? Kanas Moondrop Pro nie miales okazji slyszec?

 

Nie, Moondrop Kanas Pro nie, ale liczę, że wkrótce się to zmieni, bo cała masa pozytywnych opinii na ich temat się pojawia. W ogóle, to lubię te z węglowymi driverami.

 

ikko OH1 nie są aż tak dobre technicznie jak Falcon-C czy FH5, chociaż wciąż wybijają się w swojej półce. Subbas mają zaznaczony podobnie do Falcon-C, czyli jest go mniej niż w FH5. DUNU mają najszybszy bas i najbardziej kształtny. Ilość środkowego basu zależy od dobranych tipsów, ale w żadnej parze nie wjeżdża wyraźnie na średnicę. Falcon-C mają najrówniejszy środek, ale najmocniej odsunięty. OH1 nieco pełniejszy niższy środek i mocniej wypchniętą wyższą średnicę. FH5 grają ogólnie bliżej, przed samą twarzą. Góra najmocniej rozciągnięta w DUNU, najbardziej błyszcząca i momentami agresywna. OH1 mają nieco mocniej uwidocznione wysokie tony niż FH5, ale są rozciągnięte podobnie. Scena najszersza w Falcon-C, potem ikko i FH5, a najlepszą głębię mają FH5, potem Falcon-C i OH1. Dopłacając do Falcon-C i FH5 dostajesz lepsze słuchawki technicznie, ale niekoniecznie ich granie musi Ci się spodobać bardziej, a sama różnica w jakości nie jest tak duża jak sugerować może np. prawie dwukrotnie wyższa cena FH5. Wiele od preferencji zależy.

Edytowane przez Methuselah
  • Like 4
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Są ze mną juz Ikko OH1 i się grzecznie wygrzewają. Poziom komfortu jest wyższy niż w przypadku FH5, są jakby skrojone pod moje uszy i trochę lepiej izoluja. Brzmienie jeszcze musi się wyklarować z czasem, ale scena wydaje się szersza, od Fiio. Ilość midbasu trochę napompowana i gora jest przygaszona. Wypisz wymaluj klasyczne symptomy niewygrzania. Stockowy kabel mnie rozbawil i na pewno pojdzie do wymiany :D

Edytowane przez Adamesq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Adamesq napisał:

Stockowy kabel mnie rozbawil i na pewno pojdzie do wymiany :D

 

Aż taki słaby ;) ?

 

Scena szersza od Fiio, czekam na relację po wygrzaniu :)

Edytowane przez fusserg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Adamesq napisał:

Są ze mną juz Ikko OH1 i się grzecznie wygrzewają. Poziom komfortu jest wyższy niż w przypadku FH5, są jakby skrojone pod moje uszy i trochę lepiej izoluja. Brzmienie jeszcze musi się wyklarować z czasem, ale scena wydaje się szersza, od Fiio. Ilość midbasu trochę napompowana i gora jest przygaszona. Wypisz wymaluj klasyczne symptomy niewygrzania. Stockowy kabel mnie rozbawil i na pewno pojdzie do wymiany :D

 

A co jest nie tak ze stockowym kablem? :o 

 

ikko_oh1_cable.jpg

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po przejsciu z tego zbalansowanego TRN czy stockowego fiio ten wydaje sie byc mega cienki i nietrwaly. Jak sluchawki mi podejda to i zainwestuje w kabelek. Plus za wtyk typu! L. Poki co slucham i z pudelka leza mi lepiej dzwiekowo niz niewygrzane fh5. Dam znać za parę dni. Fiio potrzebowały ostatecznie ok. 70h zeby brzmienie sie wyklarowalo, ciekawe jak będzie z oh1. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Adamesq napisał:

Po przejsciu z tego zbalansowanego TRN czy stockowego fiio ten wydaje sie byc mega cienki i nietrwaly. Jak sluchawki mi podejda to i zainwestuje w kabelek. Plus za wtyk typu! L. Poki co slucham i z pudelka leza mi lepiej dzwiekowo niz niewygrzane fh5. Dam znać za parę dni. Fiio potrzebowały ostatecznie ok. 70h zeby brzmienie sie wyklarowalo, ciekawe jak będzie z oh1. 

 

Kabelek jest akurat bardzo fajny, więc serio nie wiem czy jest sens jego zmiany. Akurat grubość izolacji nie jest dla mnie wyznacznikiem niczego i jedynie wpływa na ergonomię użytkowania. Miękkość to też tylko plus, bo świadczy o odpowiedniej izolacji i/lub większej ilości żył i ich odpowiedniej geometrii, które dzięki temu się nie uszkodzą tak szybko (grubsze żyły = większe ryzyko przełamania itp). 

 

Z midbasem i górą w Ikko nie ma problemów, więc zapewne szybko się to zmieni wraz z wygrzewaniem 💪

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, Mayster napisał:

Z midbasem i górą w Ikko nie ma problemów, więc zapewne szybko się to zmieni wraz z wygrzewaniem 💪


@Mayster testowałeś z M5S ?

Edytowane przez fusserg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się postaram wrzucić co nieco dzisiaj wieczorem, bo Ikko będą już miały 170h na zegarku :)

A co do kabla, to uważam, że jest w porządku. Nie jest najgrubszy na świecie, ale podobnej grubości kabel mają Whizzery Kylin. Ba, Beyery Xelento też nie mają mega cienki kabelek, a jednak jest on wybitnie dobrej jakości 😜

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Adamesq napisał:

Po przejsciu z tego zbalansowanego TRN czy stockowego fiio ten wydaje sie byc mega cienki i nietrwaly. Jak sluchawki mi podejda to i zainwestuje w kabelek. Plus za wtyk typu! L. Poki co slucham i z pudelka leza mi lepiej dzwiekowo niz niewygrzane fh5. Dam znać za parę dni. Fiio potrzebowały ostatecznie ok. 70h zeby brzmienie sie wyklarowalo, ciekawe jak będzie z oh1. 

 

Kabel jest niezłej jakości, więc jego grubością bym się nie sugerował. Mam obie wersje kabli do ikko OH1 i ten nowszy prezentuje się bardzo dobrze. Fajnie, że zadbano też o takie szczegóły jak dopasowanie kolorystyczne osłon.

 

Co do dźwięku, to OH1 grają głównie subbasem i niższym basem, a do tego mają wyraźnie wysunięte wokale/wyższą średnicę. Góra jest przyzwoicie rozciągnięta, ale postawiano na nieagresywny przekaz.

 

Godzinę temu, Adamesq napisał:

@Vaiet jestes w stanie powiedziec czy wygrzane mocno roznia sie dzwiekiem od swiezynek? Warto inwestowac w polaczenie bal w przypadku tych słuchawek? 

Mi sie w kablu najbardziej podoba wtyk L.

 

Nie, nie różnią się mocno od nowych, ale wyraźnie poprawia się kontrola dołu. Nieco mniej środkowego basu, dzięki czemu niższy środek jest też bardziej klarowny. Możesz sprawdzić obie pary tipsów, też dostaniesz małą różnicę w brzmieniu między nimi. Warto dać im te 30-50 godz. co najmniej.

 

2 godziny temu, fusserg napisał:


@Mayster testowałeś z M5S ?

 

Wywołany mogę dwa słowa dodać. Jest nieco cieplej, ale wciąż przejrzyście. Dobra dynamika, potrafią odezwać się z niezłym wykopem, szeroka scena. Dobra kontrola wokali i wyższej średnicy. Dobra para IMHO.

Edytowane przez Methuselah
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Adamesq napisał:

Dzięki za odpowiedzi Koledzy. Uspokoiliscie moje sumienie co do kabelka. Z kazda chwila lubie ikko coraz bardziej. 

Bo ich się nie da nie lubić :D

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, fusserg napisał:

Słuchałeś ikko z DX150 ?

Ikko za chwilę odłączam od WM1A, bo z nim się właśnie wygrzewają w szafie. Krytyczne odsłuchy i odsłuchy w ogóle pewnie pod koniec tygodnia, bo od 120 godzin przebiegu nie miałem ich w uszach. Teraz mieć będą 174h, więc można zacząć się bawić :D

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności