Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

AKG Q701 - bezkompromisowy kabel


naczesany

Rekomendowane odpowiedzi

39 minut temu, hibi napisał:

Jeszcze jedno, kabel to zło konieczne także im go mniej tym lepiej - z każdym cm mniej jakość dźwięku rośnie :) 

Racja. Zapewne z uwagi na niską wartość sygnału przesyłanego.

W przypadku kabli zasilających moim zdaniem im grubszy przewód tym lepsze walory brzmieniowe kabla. Takie są moje wnioski po stosowaniu Furutecha Alpha 3.

Oczywiście jakość materiału (miedzi, jej czystości) również ma znaczenie. W zasilających zaczynałem od Supry Lorad i nie mam o nim dobrej opinii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, naczesany napisał:

Dobrze, że dyskusja się rozwinęła, bo tak już bym był na etapie zamawiania kabla. Teraz dam sobie na wstrzymanie, przemyślę.

Może coś "wystrugam" z Acolinka hybrydowego 7N

Właśnie brak jest jednoznacznej odpowiedzi na pytanie czy Forza poprawi dźwięk w tak dużym stopniu, że warto wydać 1100zł. Gdybym te 1100zł przeznaczył na słuchawki za powiedzmy 2000zł (załóżmy że używane) to jak znam siebie połowę tej kwoty próbował bym wydać na kabelek, który poprawiłby brzmienie tych słuchawek. A na pewno poprawiłby co do tego nie ma wątpliwości. I tak trwa pogoń za króliczkiem.
Żeby nie być gołosłownym:
https://audeos.pl/pl/p/Kabel-wymienny-do-AKG-K702-K702-65th-Q701-K712/285
Na takim słuchałem. 3 metrowy za 370zł
Kupiłem EPC-3
https://viablue.de/com/head_phone_cable_epc.shtml
Skręciłem na dobrych wtykach.
Poprawa na korzyść Viablue była w rozdzielczości, czystości przekazu więc zakup moim zdaniem był trafiony. Charakter brzmienia słuchawek się nie zmienił. Może odrobinę słychać było niedosyt niskich tonów. Ale oczywiście nie było przysłowiowego "opadu szczęki" (dość niefortunnie użyłem na początku tego sformułowania).
Z Waszych wypowiedzi wnioskuję, że jednak nie warto wydawać takiej kasy do słuchawek Q701, które obecnie można kupić za 800zł na znanej aukcji.

 

Viablue jest srebrzony i na tle miedzi wyciągnie skraje. Dla mnie w Q701 to akurat coś, czego sam bym unikał, bo stają się męczące. W Twojej sytuacji można sprawdzić jeszcze hybrydę miedzi + srebra (nie mylić z miedzią posrebrzaną) na wzór tej z kabla FAW. 1 żyła to ~45 zł., więc jeśli sam sobie wydziergasz to możesz stosunkowo tanio taki kabelek stworzyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie poproszę o propozycje kabli.

 

2 godziny temu, Mayster napisał:

Viablue jest srebrzony i na tle miedzi wyciągnie skraje.

To prawda choć z lampowym nie dawało się to za bardzo we znaki.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie powinieneś wypożyczyć za kaucją np. LCD-2 classic albo jakieś Beyerdynamic z przedziału cenowego jaki byś wydał łącznie na Q701 + swoje kable + koszt tego od Forzy, czyli 1100 zł.
Wtedy możesz sobie szczerze odpowiedzieć na pytanie czy warto płacić więcej za kabel niż za słuchawki.

Wysłane z mojego LYA-L29 przy użyciu Tapatalka

  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
W dniu 26.12.2018 o 21:56, Perul napisał:

Z tego co słuchałem Q701, to rzeczywiście fajniej grają od K701. Z tym, że one były bez modu z basportem i na oryginalnym kablu, więc na pewno mniej basowe.

 

To znaczy że Q701 są bardziej basowe od K701?! Zawsze myślałem że odwrotnie. 

Właśnie jaki kabelek oprócz średnicowego/spokojnego  Conducfil Speakfil 8896 bylby dla *701 dobry (zaplot również mile widziany) 

 

Edytowane przez pierotero
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, pierotero napisał:

 

To znaczy że Q701 są bardziej basowe od K701?! Zawsze myślałem że odwrotnie. 

Właśnie jaki kabelek oprócz średnicowego/spokojnego  Conducfil Speakfil 8896 bylby dla *701 dobry (zaplot również mile widziany) 

 

Może nie tyle bardziej basowe, co mają cieplejsze średnie, przez co są trochę łagodniejsze w odbiorze.

Co do kabla, to ja bym spróbował zaplatany 4x po dwie żyły z miedzi Perula, coś podobnego do tego na foto poniżej, tylko oczywiście inna końcówka.

Na zdjęciu jest 4x dwie żyły solid core - dźwiękowo fajny, ale użytkowo sztywny.

IMG_20190312_175853.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm wlasnie, zanim dojdę dźwiękowo geometria itd to czasu i kasy minie. 

Mam zimnego, b. neutralnego klona bcl do którego każde ciepełko na wagę złota, no oczywiście bez utraty np. dołu który jest zawzięcie kontrolowany ale nisko schodzący.

Na domiar złego podobają mi się właśnie 701-ki a nie powiedzmy CALe. 

AKG jeszcze nie mam ale prawie kupuję. Oczywiście po wszelkie mody się zgłoszę :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry kabel przeniesie ci to co daje źródło, a zły kabel obetnie sporo informacji, natomiast sam w sobie nie doda ci informacji.

Nie ma co się pałować k701 i q701 takie są lubisz je spoko, zmień źródło. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spore nadzieje wiążę jeszcze z daci na ak4490 który gra bardzo muzykalnie, wręcz łagodnie. Poskładam, posłucham, obaczy się. Wrazie co się zmieni. Do mojego ampa pewnie hd650 by pasowały albo jeszcze lcd2 :)

Edytowane przez pierotero
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Nooo dobra, trzeba brać się do roboty. Klon rozgrzebany, trzeba polutować potki, kondki wokół opampa i kabelkologie. 

 

K701 też już długo czeka na tuning brzmieniowy. 

Trzeba w nich deczko dopieścić średnicę oraz nie wyostrzyć góry, wręcz złagodzić najwyższe oczywiście na ile to możliwe ;)

 

Sluchajcie czy ta perulowa międz x4 będzie do tego najlepsza czy macie jeszcze coś na uwadze? 

 

Jeszcze jedno, czy kabelki w klonie potek, PCB, gniazdo słuchawkowe też warto pociągnąć tym samym co w słuchawkach czy wystarczy to co mam a właśnie do wewnątrz nabyłem miedź neotecha solid ten prostokątny?? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności