Skocz do zawartości
  • 0

Jaki DAP do 1300zł?


wfmsiekierka

Pytanie

Witam

Odesłałem Hidizs ap200 do producenta(największa porażka zakupowa w moim życiu).

Rozglądam się za nowym DAPem do 1300zł. Czy w tej cenie znajdę coś lepszego niż Fiio X5lll?

Nowo wydany Cowon Plenue V ma fantastyczny kształt i najlepsze dane na papierze. Na head-fi przeczytałem bardzo pochlebną recenzję. Oczywiście wiem że z funkcjonalnością Fiio X5 nie da się go porównać, brak: BT, Wi-Fi, USB DAC, ale to wszystko jakoś bym sobie darował jeśli by Cowon grał lepiej niż X5.

Może jest jakiś inny DAP w tej cenie? np. jakiś Pioneer lub Sony.

Słuchawki jakie posiadam:

-Moondrop kanas pro (dynamiczna mębrana węglowo-diamętowa)

-Macaw GT600S

-Tin audio T2

Muzyka wszelkiego rodzaju, przeważa elektroniczna, np. Vocal Deep house

Pozdrawiam, szczęśliwych świąt

 

 

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

 

 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

XDP-100R fajny niby, ale problemów z wyrabiającymi sie momentalnie gniazdami chyba dalej nie rozwiązali, bo rok temu kupiłem nowego i po miesiącu sporadycznego użytkowania było do wymiany Oo

 

Ja polecę Shanling M3s, ale już ciężko z dostępnością się robi (wycofany niedawno z produkcji) lub nieco dołożyć i Shanling M5s z jakimś sensownym rabatem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
W tym budżecie to np. Pioneer XDP-100R, Hiby R3 lub świetnie grający Shozy Alien+ (niestety uciążliwy i dla niektórych nieakceptowalny obsługowo). 
 
A jak bym miał coś od siebie doradzić to dozbieraj i kup Ibasso DX150, będziesz mega zadowolony 
 
Szczerze mówiąc to myślałem o ibasso dx150, ale doszedłem do wniosku że raczej jestem,, niedzielnym,, słuchaczem i nie chcę tyle zapłacić, ale znowu uruchomiłeś tą maszynerię w mojej głowie mówiącą kup i będziesz zadowolony

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

XDP-100R fajny niby, ale problemów z wyrabiającymi sie momentalnie gniazdami chyba dalej nie rozwiązali, bo rok temu kupiłem nowego i po miesiącu sporadycznego użytkowania było do wymiany Oo
 
Ja polecę Shanling M3s, ale już ciężko z dostępnością się robi (wycofany niedawno z produkcji) lub nieco dołożyć i Shanling M5s z jakimś sensownym rabatem
Ok, już sprawdzam


Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

XDP-100R fajny niby, ale problemów z wyrabiającymi sie momentalnie gniazdami chyba dalej nie rozwiązali, bo rok temu kupiłem nowego i po miesiącu sporadycznego użytkowania było do wymiany Oo
 
Ja polecę Shanling M3s, ale już ciężko z dostępnością się robi (wycofany niedawno z produkcji) lub nieco dołożyć i Shanling M5s z jakimś sensownym rabatem
Fajny ten m3s, znalazłem na aliexpresie, miałeś możliwość porównać z Fiio x5 lll?, albo jakieś konkluzje na ten temat

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
3 godziny temu, Mayster napisał:

XDP-100R fajny niby, ale problemów z wyrabiającymi sie momentalnie gniazdami chyba dalej nie rozwiązali, bo rok temu kupiłem nowego i po miesiącu sporadycznego użytkowania było do wymiany Oo

 

Ja polecę Shanling M3s, ale już ciężko z dostępnością się robi (wycofany niedawno z produkcji) lub nieco dołożyć i Shanling M5s z jakimś sensownym rabatem ;)

To masz MEGA niefart, bo w rodzinie włącznie ze swoim mam 3 sztuki przeszło półtoraroczne i we wszystkich gniazda są super, a każdy z nich jest sporo używany. Nawet dzisiaj z racji wygrzewania sprzętu sprawdzałem i gniazda są naprawdę ciasne.

 

3 godziny temu, wfmsiekierka napisał:

Szczerze mówiąc to myślałem o ibasso dx150, ale doszedłem do wniosku że raczej jestem,, niedzielnym,, słuchaczem i nie chcę tyle zapłacić, ale znowu uruchomiłeś tą maszynerię w mojej głowie mówiącą kup i będziesz zadowolony

To może DX120, jeżeli streaming nie jest najważniejszy? Co prawda ma ograniczone pole do popisu pod kątem komunikacji, ale działa jako USB-DAC, ma dwa sloty na karty pamięci, wyjście zbalansowane i wedle ogólnodostępnych info, gra super :) Drugim moim typem, gdyby miało być poręcznie, budżetowo i solidnie, ale ze streamem byłby Hiby R3.

Na Fiio X5-3 ja osobiście bym nie patrzył, bo ani to dla mnie jakoś rewelacyjnie nie gra, ani nie powala szybkością działania... Jakoś tak nie przekonałem się do niego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
To może DX120, jeżeli streaming nie jest najważniejszy? Co prawda ma ograniczone pole do popisu pod kątem komunikacji, ale działa jako USB-DAC, ma dwa sloty na karty pamięci, wyjście zbalansowane i wedle ogólnodostępnych info, gra super Drugim moim typem, gdyby miało być poręcznie, budżetowo i solidnie, ale ze streamem byłby Hiby R3.
Na Fiio X5-3 ja osobiście bym nie patrzył, bo ani to dla mnie jakoś rewelacyjnie nie gra, ani nie powala szybkością działania... Jakoś tak nie przekonałem się do niego.
Ok, dziękuję, wezmę to pod uwagę

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
9 godzin temu, wfmsiekierka napisał:

Szczerze mówiąc to myślałem o ibasso dx150, ale doszedłem do wniosku że raczej jestem,, niedzielnym,, słuchaczem i nie chcę tyle zapłacić, ale znowu uruchomiłeś tą maszynerię w mojej głowie mówiącą kup i będziesz zadowolony

 

Nie pisałeś czy sprzęt musi być nowy czy może być używany, ale używki były już w forumowym komisie za 1500-1600zł więc stosunkowo niewiele więcej od Twojego budżetu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
 
Nie pisałeś czy sprzęt musi być nowy czy może być używany, ale używki były już w forumowym komisie za 1500-1600zł więc stosunkowo niewiele więcej od Twojego budżetu.
Zawsze trochę strach wydać kilkanaście stów na sprzęt używany, ale to przemyślę. Dzięki

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ibasso dx150 jest naprawdę fajnym odtwarzaczem, jeśli ktoś szuka modułowości, wifi, DAC na usb. 
W sumie nic mi nie brakowało w nim, ale preferuję baterię w Sonym z jego prostotą i synergią z danymi słuchawkami.
Funkcja łączenia przez BT z telefonem/komputerem powinna być w każdym odtwarzaczu, bo załatwia wszystkie kwestie streamingu, mimo że tak często tego nie używam, bo mój telefon nie ma aptX itp. :P W DX150 chyba też mieli to dodać, ale nie dam ręki uciąć.

Miałem XDP100 i DX150 na kilkudniowym porównaniu i wołałem Ibasso, tym bardziej że Pioneer nie ma funkcji DACa. 

Edytowane przez music hunter
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
  • Moderator
XDP-100R fajny niby, ale problemów z wyrabiającymi sie momentalnie gniazdami chyba dalej nie rozwiązali, bo rok temu kupiłem nowego i po miesiącu sporadycznego użytkowania było do wymiany Oo
 
Ja polecę Shanling M3s, ale już ciężko z dostępnością się robi (wycofany niedawno z produkcji) lub nieco dołożyć i Shanling M5s z jakimś sensownym rabatem

Miałem już 3 xdp i w żadnym nie miałem problemów z jackiem. Ani ja ani następni właściciele. To bardziej kwestia użytkowania jak nie wtykasz do dziurki dużych gabarytowo jacków które opierałyby się o bumper to nic się nie dzieje. W innym wypadku powstaje dźwignia i robi się kuku.


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Mam na tapecie 2 modele
-xdp-300r
-xdp-30r
300r jest 2razy droższy i ma 2XDAC ES9018K2M 24BIT
30r ma2X DAC ES9018C2M 32BIT
prosto rozumiejąc 32BIT DAC jest lepszy, czy może nie tak się na to patrzy, może mi ktoś to wytłumaczyć?
Bo nie patrząc na funkcjonalność, Wi-Fi itd, tylko na jakość muzyki to ten 32BIT jest chyba lepszy, nowocześniejszy?

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
W dniu 25.12.2018 o 18:46, Superata napisał:


Miałem już 3 xdp i w żadnym nie miałem problemów z jackiem. Ani ja ani następni właściciele. To bardziej kwestia użytkowania jak nie wtykasz do dziurki dużych gabarytowo jacków które opierałyby się o bumper to nic się nie dzieje. W innym wypadku powstaje dźwignia i robi się kuku.


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

Dokładnie to jest przyczyną. W przypadku "pękatych" jacków najlepiej w ogóle odkręcić bumpera (dwie śrubki), żeby nie tworzyć tej dźwigni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności