Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Lewa słuchawka jest cichsza


danonek123

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, od 3 dni jestem posiadaczem K712 Pro.

Wszystko ok, słuchawki się wygrzewają a ja czuję że lewy przetwornik gra nie tyle głośniej, co dźwięk jest przeniesiony bardziej na lewą stronę. 
W niektórych utworach jest to niesłyszalne, a w piosenkach praktycznie z samym wokalem zaczyna mnie drażnić ;/

Oceniłbym to jako 50.1/49.9 dla lewego przetwornika.

Czy któryś z forumowiczów mógłby mi powiedzieć czy w tej piosence wokal jest u Was idealnie na środku?

Nie mam pojęcia czy to moja wyobraźnia a być może problem sprzętowy. Następnym problemem jest znaleźć piosenkę z idealnie wycentrowanym wokalem :D 

Dodaje jeszcze jeden utwór w którym słysze wokal bardziej po lewej stronie, możliwe, że po prostu została w taki sposób nagrana 😟

 

Edytowane przez danonek123
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchałem tych kawałów na Spotify, Coldplay idealnie na środku.

Adel, Hometown Glory  zależy której wersji słucham, tu już są różnice w realizacji nagrań.

https://open.spotify.com/search/results/Hometown Glory Adele 

Masz nowe słuchawki, daj im się więcej wygrzać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Załóż słuchawki odwrotnie, lewa na prawe ucho, i zobacz jak wtedy - będziesz mógł wtedy sprawdzić czy to wina słuchawek, czy uszu.

Nie zmienia to faktu, że możesz mieć tak jak ja, że przy niektórych wokółusznych uciskają mi one jakiś punkt przy uchu, przez co gorzej w lewym słyszę bas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje wszystkim za odpowiedzi, nagrania mono odsłuchane i wydaję mi się, że jest równo. 

Tak jak w pierwszej odpowiedzi, jak człowiek sobie coś wmówi to nie ma opcji żeby nie grało na lewo :D

Prosiłbym jeszcze o utwierdzenie mnie w przekonaniu że Adele z mojego pierwszego postu jest faktycznie nagrane bardziej na lewo 😏

Edit; Ten utwór również mnie męczył, jest u was wycentrowany?;

 

Edytowane przez danonek123
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A zdajesz sobie sprawę z tego, że głos wokalisty w zdecydowanej większości nagrań jest umiejscowiony nie centralnie, a nieco po prawej stronie (godzina 13-14)? Dobrze słyszalne jest to chociażby w utworze "Hotel California" zespołu The Eagles. Nagrania Adele są tak masterowane, że faktycznie jej głos dobiega bardziej z lewego kanału (godzina 11). W słuchawkach z bliskim pierwszym planem nie jest to tak bardzo odczuwalne, więc jak Ci to przeszkadza, to jest pewne wyjście :P 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dorzucę swoje 3 grosze, bo mam sporo doświadczenia jeśli chodzi o dysbalans w słuchawkach i przykładam do tego sporą wagę.

 

Zacznijmy od tego, że często dysbalans wynikający z wady słuchawek objawia się tylko w niektórych pasmach, przez co podświadomie czujemy, że cos jest nie tak i brzmi to nie po środku jednak podczas testowego odsłuchu utworów mono nie słyszymy jednoznacznego całościowego dysbalansu.

Po drugie ludzki słuch często zmienia się z dnia na dzień, w szczególności w skrajnych pasmach (<100 i >10k).

Żeby upewnić się na 99% zrób tak:

  1. Wygeneruj sobie sweep częstotliwościowy, lub pobierz ten, który załączyłem: sweep.wav
  2. Posłuchaj go na badanych słuchawkach i zanotuj czy w którymś pasmie słyszysz przewagę na lewo/prawo
  3. Załóż słuchawki odwrotnie i ponownie przesłuchaj sweep notując odchylenia
  4. Jeśli okaże się, że wynotowane odchyły na dwóch konfiguracjach są przeciwne względem siebie to cos jest na rzeczy, a jeśli w obu konfiguracjach masz podobne odczucia co do przewagi lewo/prawo to raczej kwestia twoich uszu tego konkretnego dnia

Jeśli masz możliwość to przetestuj w ten sposób również inne słuchawki - da to jakiś kolejny punkt odniesienia.

 

Z doświadczenia wiem, że np. modele K702 często mają problem z dysbalansem w dole. Możliwe, że to kwestia gorszej kontroli jakości po przeniesieniu produkcji do Chin :P

Jeśli test wykaże, że cos jest nie tak ze słuchawkami to nie męcz się z nimi tylko odsyłaj jeśli masz możliwość ;)

 

I daj znać jak wyszło bo jestem ciekaw :D

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Killwasi gdybym tylko mógł to dałbym Ci 10 plusów :D

Z odsłuchami dałem sobie spokój na 3 dni, w międzyczasie odzyskałem swoje stare K612 a problemowe K712 się wygrzewały ;) 

Poświeciłem jakieś 2 godziny na porównania między słuchawkami, bardzo pomocne okazało się też nagranie Killwasi które juz kompletnie rozwiało wszelkie wątpliwości.

Wychodzi na to że cały ten temat to tylko moje urojenie ewentualnie wygrzewanie załatwiło sprawę, wszystkim dziękuję za pomoc i zamykam temat! 

Szczęśliwego nowego roku 😎

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności