Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Wymiana przednich głośników w Z-5500


bumbumpst

Rekomendowane odpowiedzi

Mam w salonie Logitech Z-5500, już parę ładnych lat. Do gier i filmów, sprawdza się wyśmienicie. Muzyki słucham albo w innym pokoju na innym sprzęcie, albo na słuchawkach.

Ostatnimi czasy zdarza mi się jednak słuchać siedząc przed zestawem Z-5500. Można kliknąć "stereo", grają wtedy tylko 2 przednie głośniki i sub. A gra to tak sobie... Na tyle mi doskwiera, że zaczynam zastanawiać się nad wymianą 2 przednich głośników na coś, co poradzi sobie z odtwarzaniem muzyki.

 

Słucham głównie różnych odmian rocka, (czyli gitara, gitara basowa, wokal i perkusja). Z rozeznania w sieci wyłaniają się przykładowo: Magnat Monitor Supreme 100, Monitor Audio Vector V10, Polk Audio TSi100, Polk Audio T15.

Specyfikacja Logitechów: https://www.cnet.com/products/logitech-z-5500/specs/

 

Producent nie podaje nigdzie, czy całe spektrum trafia na satelity czy nie, w sieci pojawiają się różne wartości "crossover": 120, 140, 150, 180 (Hz).

Organoleptycznie, przy użyciu generatora stwierdzam, że na satelitach od 60 Hz wyczuwam palcem wibracje membrany, od 90 Hz zaczynam słyszeć dźwięk (cicho i coraz głośniej wraz z rosnącą częstotliwością), od 120 Hz słyszę wyraźnie. Sub nadaje od 22 do 180 Hz.

 

Chciałbym wydać "im mniej tym lepiej", powiedzmy że max do 800 - 900 zł. Może i trochę więcej, gdyby naprawdę było słychać że warto.

 

Pomieszczenie ma 30 m2 ale nie zależy mi na dobrym nagłośnieniu całości. Punkt odsłuchu w odległości 280 cm od głośników (sofa c.a. na środku pokoju). Głośniki stoją obok telewizora, mogę je rozstawić w odległości od siebie pomiędzy 120 a 220 cm (szafka rtv).

 

Zestaw Z-5500 swego czasu był bardzo popularny, więc może ktoś przerabiał temat? Warto wogóle zawracać sobie głowę?

Niekoniecznie muszą to być wymienione przez mnie głośniki, nie muszą też być nowe.

Edytowane przez bumbumpst
nie 380 ale 280 cm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, Oskar2905 said:

 Nawet jakbys wymienil przednie kolumny (za tyle mozna jakies kolumny uzywane kupic a nie nowe bo nowe w tej cenie to pazdzierz) to beda one graly z tego slabego wzmacniacza logitecha.

Chyba, że kupi aktywne. 😉

Edytowane przez neonlight
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takiej odpowiedzi się obawiałem :)

Póki co nie tędy droga, naprawdę zestaw daje radę do gier i filmów, a do tego go głównie używam. Na dobre 5.1, które sprawdzi się w kombo gry/filmy/muzyka wydam za dużo.

Po prostu chciałbym poprawić w miarę małym kosztem to co jest, na tyle żeby nie cierpieć jak już puszczę muzykę, a nie osiągnąć audiofilską nirwanę ;)

Wg specyfikacji ten Logitech ma 62 Waty per głośnik, naprawdę nie da rady tym czegoś sensownego małego napędzić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu nie chodzi o moc a o jakosc dzwieku tego wzmacniacza. Mocy by wystarczylo nawet z 30-40wat.

Chcesz poprawic cos? To kup jakis wzmak stereo i kolumny stereo. Za ta kwote co masz bedzie mozna cos kupic. Nie bedzie to ideal ale bedzie to na pewno 100 razy lepsze do muzyki niz to co masz teraz.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności