Skocz do zawartości

Sennheiser Momentum In-Ear - po rekablingu mocno zmieniona góra pasma - można jakoś zaradzić?


x X x

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. Jakiś czas temu udało mi się znaleźć człowieka, który wykonał podobno niewykonalny rekabling moich Momentum In Ear (wersja Andoroid). I zrobił to wzorowo :)

 

Kabelek, który zastosował, był kompletnym kablem (nie takie DIY od podszewki, kupiony gdzieś w chinach chyba) z pojedynczym pilotem (zdjęcie w załączniku). Parametry kabla to:

 

Miedź beztlenowa 99,999%

32 x 0,05m
Nylon 250D + PVC
 
Ogólnie rzecz biorąc kabele jest mega jakości. Tak samo wykonanie rekablingu - bajka ;)
 
Mały problem polega na tym, że niestety kabel zmienił brzmienie sopranów dużo na minus. Wcześniej te słuchawki można powiedzieć były moją referencją dot. grania "po mojemu" słuchawek dokanałowych dynamicznych. Góra była przejrzysta, czysta, bez sybilizacji itp. Wymiana kabla wprowadziła tam dużo piachu, uderzenia w talerze nie są już czyste i ładnie wybrzmiewające. Zrobiło się trochę ostro, piaszczyście. Bez sybilantów.
 
Pytania mam dwa do znawców:
Pytanie 1: czy ten kabel mógł tak znacząco wpłynąć na brzmienie słuchawek? A może to coś co wynikło podczas rekablingu, np. podczas rozklejania lub klejenia (na gorąco chyba), lutowania?
Pytanie 2: czy może dało by się zastosować jakiś filtr, który mógłby co nie co zmienić w wybrzmiewaniu? Standardowo te słuchawki mają taką tulejkę jakby z lekkiej pianki, może by zastosować coś innego?
 
Dzięki i pozdrawiam!

SAVE_20171213_093154.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, x X x napisał:

Pytanie 1: czy ten kabel mógł tak znacząco wpłynąć na brzmienie słuchawek? A może to coś co wynikło podczas rekablingu, np. podczas rozklejania lub klejenia (na gorąco chyba), lutowania?

Kable grają. Każdy kabel zmienia brzmienie. 

 

1 godzinę temu, x X x napisał:

Pytanie 2: czy może dało by się zastosować jakiś filtr, który mógłby co nie co zmienić w wybrzmiewaniu? Standardowo te słuchawki mają taką tulejkę jakby z lekkiej pianki, może by zastosować coś innego?

Spróbuj z innymi tipsami.

 

Jeśli chcesz mieć dźwięk jak w oryginalnych to kup nowe. Może się okazać , że tak będzie taniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem, że jak rzucę parametry kabla to ktoś będzie w stanie powiedzieć, że mogło to wpłynąc tak na dźwięk ;) Wiem, że kable grają, ale to chyba nie jest magia z doopy wyjęta, tylko zależy od parametrów, prawda?

 

Bardziej tipsy czy jednak jakiś materiał do tulejki?

Edytowane przez x X x
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności