Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Soundbar do 1000zł do filmów


under555

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, za kilka dni będę miał TV 55 cali Samsung Nu80xx

Szukam do niego soundbara

Mało muzyki będzie grane, większość filmy i seriale z Netflixa w 4k albo HEVC po 80GB – jedno i drugie na Nvidia Shield TV włączane(hevc na libreelec kodi)

Horizon dekoder z UPC

Za kilka tygodni Xbox One S albo One X

 

Zależy mi ,że mi na pełnej możliwej jakości i kodekach (wiem np.,że TV nie puszcza optycznie chyba DTS)

Jak to wszystko w praktyce będzie trzeba podpiąć? TV ma 4xhdmi

 

O samym soundbarze

Mieszkam w mieszkaniu a 95% wszystkiego oglądam w środku nocy.

Początkowo chciałem 2.0 coś bo i tak bas trzeba by uciszać w środku nocy… dużo RMS watów nie potrzebuje bo nigdy mega głośno słuchać nei będę

Spodobał mi się SONY HT-SF150 bo ma tryb nocny (dialogi pogłośnione, bas ściszony i różne inne dźwięki lekko przygaszone) i ma S force czyli gdybym chciał to nieco przestrzenie

 

Natomiast później spodobał mi się bardzo Sony HT-CT390 2.1 bo ma to wszystko co pierwszy + S master i S force w wersji pro.

Ma on natomiast subwoofer bezprzewodowy i coś z nim zrobić muszę.

Gdzie ja go mogę wrzucić,żeby nie dudnić przez podłogi i ściany sąsiadom? Może jakiś izolator stojak taki niski do niego? Jak to się robi?

No bo innego pomysłu nie mam.

 

 

Co polecacie zrobić? A może jakiś inny model tak do 1000zł ?

2.1 musi być i priorytet to oglądanie filmów nocą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 hours ago, under555 said:

Szukam do niego soundbara..

Zależymi ,że mi na pełnej możliwej jakości ..

Chciałbym zaznaczyć, że powyższe zdania są ze sobą sprzeczne, a już na pewno w tym budżecie. Żaden plastic-fantastic soundbar/patyk, nie będzie grał naturalnie,

co najwyżej poprawnie i nie ten budżet. Zamiast tego wszechobecnego marketowego g...., pomyśl o kolumnach podstawkowych, w drewnianych obudowach.

 

Do tego amplituner wielokanałowy, z wejściami HDMI i dekoderami DD i DTS. Amplitunery np. Onkyo, również posiadaja funkcję nocnego odsłuchu. I ostatnia rzecz, 

jak budujemy zestaw od podstaw, i ma on służyć w większości do seansów filmowych, to żadne 2.0 czy 2.1, a minimum 5.1 (2.0 - stereo, 5.1 i więcej - kino).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do 1k PLN, jeżeli ma być nowe, polecam soundbase. HiFi to oczywiście nie jest, ale lepsze niż głośniki TV bądź soundbar w tej cenie.

Osobiście, w sypialni, używam Sony XT-3 i jest OK.

Tutaj masz Sony HT-XT2. Pomijając poprawę dźwięku (względem TV) "w gratisie" otrzymujesz Wireless Multi-Room, Google Cast oraz Bluetooth/NFC :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@neonlight - to jest odpowiedź typu "jak potrzebujesz śrubokręta to kup sobie wkrętarkę, 50 bitów i dwa akumulatory". Nie każdy ma miejsce i pieniądze żeby ładować się w kosztowne kino domowe do salonu. Jak najbardziej rozumiem autora tematu, bo u mnie jedyna opcja żeby podłączyć coś lepszego niż pierdziawki z telewizora to też soundbar, bo przy małej ilości miejsca nie ma żadnej opcji na zestaw głośników i klocków audio. Poza tym skoro ogląda głównie w nocy to raczej nie nasłucha się efektów przestrzennych z wypasionych głośników 5.1.

 

Sam też chętnie popatrzę na propozycje, bo również noszę się z myślą o zakupie soundbara, który nie musi zagrać wyjątkowo, ale żeby zagrał solidnie, nie był wykastrowany z niskich tonów i żeby, miał optyka na wejściu, radził sobie z dts, dolby i przestrzennym ac3 (żeby nie znikał mi głos za efektami jak w moim starym zestawie).

Edytowane przez sn4ke
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minutes ago, sn4ke said:

@neonlight - to jest odpowiedź typu "jak potrzebujesz śrubokręta to kup sobie wkrętarkę, 50 bitów i dwa akumulatory". Nie każdy ma miejsce i pieniądze żeby ładować się w kosztowne kino domowe do salonu. Jak najbardziej rozumiem autora tematu, bo u mnie jedyna opcja żeby podłączyć coś lepszego niż pierdziawki z telewizora to też soundbar, bo przy małej ilości miejsca nie ma żadnej opcji na zestaw głośników i klocków audio. Poza tym skoro ogląda głównie w nocy to raczej nie nasłucha się efektów przestrzennych z wypasionych głośników 5.1.

@sn4ke Ale o czym Ty mi tutaj piszesz?! 😃 Gdzie ja napisałem, że autor ma wydać więcej, niż założony budżet? Jakie kosztowne? Jakie wypasione? 😃 Nie ma opcji na amplituner i 5 małych kolumienek podstawkowych, które można również zawiesić na ścianie, nie koniecznie na stoliku, podstawkach itp.? 😕

 

 A co ma słuchanie dźwięku wielokanałowego, z słuchaniem w nocy i z "wypasionymi głośnikami"? Że co, że nie można czerpać przyjemność z cichego odsłuchu w 5.1 i taniego zestawu? WTF 😯

 

Zauważyłem taki stereotyp, że kino domowe, to jakieś niewyobrażalne pieniądze musi kosztować i jest tylko dla wybranych, z prywatnymi salami po kilkadziesiąt metrów kwadratowych i więcej, bo w 10m2 już nie zagra, nie będzie efektu, szkoda kasy.

 

Według mnie totalna bzdura, bo jak ktoś wie, jak ugryźć temat, to zamiast tego shitu plastikowego, kupi używany zestaw w tych samych pieniądzach, ale o niebo lepszym, naturalniejszym i przyjemniejszym dźwięku. Jak ktoś mi mówi/pisze, że kino domowe 2.0 daje taką samą satysfakcję, jak 5.1, to albo nie jest wymagający, albo nie ma zielonego pojęcia o czym pisze.

 

23 minutes ago, sn4ke said:

...żeby zagrał solidnie, nie był wykastrowany z niskich tonów i żeby, radził sobie z dts, dolby i przestrzennym ac3 (żeby nie znikał mi głos za efektami jak w moim starym zestawie).

Bez jaj, serio, to pudełko ma zagrać solidnie i radzić sobie z wielokanałowym dźwiękiem? 😂

Edytowane przez neonlight
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koszty jak najbardziej mogą być podobne, ale nie ilość miejsca :D Np gdybym ja nie cierpiał na kompletny brak miejsca, to już dawno bym sobie sprawił jakiegoś fajnego starego grata do napędzenia słuchawek zamiast kombinować z dyskretnymi opkami do AIM SC808, a z kolei miejsca na moje całe RTV w "salonie" mam tyle co mogę sobie postawić mały mebel pod TV szerokości niemal telewizora z małymi szafeczkami i półkami na których wejdzie mi tylko dekoder i konsola. Na żadną ekstrawagancję typu kilka półeczek więcej czy dodatkowe 20-30cm z każdej strony nie mogę sobie pozwolić, bo "salon" jest o połowę mniejszy po wydzieleniu połowy pokoju pod pokoik dla dziecka i przy moim rozstawie mebli mam do dyspozycji jedynie krótką metrową ściankę. Nie tylko ja jestem w takiej sytuacji, więc uwierz, że to nie pogoń za plastikiem, ale czasem smutna konieczność, żeby mieć takiego małego zintegrowanego grata, który gra trochę lepiej niż wbudowane pierdziawki.

 

 

4 godziny temu, neonlight napisał:

Bez jaj, serio, to pudełko ma zagrać solidnie i radzić sobie z wielokanałowym dźwiękiem? 😂

 

Mój stary telewizor sobie radzi z DTS, DOLBY i AC3, to chyba i soundbar może? Ja przecież nie wymagam, żeby głośnik stereo zagrał w 5.1. Ja tylko chcę żeby zrobił poprawnie downsample, żeby wokal nie zniknął za efektami. Chcę uniknąć efektu znanego szerzej z pecetów, gdzie przy źle ustawionym konfigu ac3 nie słychać kompletnie wokali.

Edytowane przez sn4ke
  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za odpowiedzi Panowie.

 

Nie jestem żadnym audiofilem (już, kiedyś byłem bardziej chyba) także na luzie. np. muzyki słuchawam na LG V30 + Jays Five i mi to wystarcza.

 

Na pewno nie będę sobie zagracał salonu głośnikami z drewna i to kilkoma - przyjdzie czas, jak będę miał dużą chatę to sobie za 20k kupię kolumny ale nie teraz.

 

Soundbary najbardziej mi się podobają w dalszym ciągu o apropos samych soundbarów to jak słyszę różnicę np. w Sony z Sforce vs Bez sforce i tego typu rzeczy są ok.

Natomiast doszedłem do wniosku,że nie chcę kupić plastikowego szajsu od LG Samsunga czy Sonego nawet tylko wolę tak do 1400zł max kupić cośz dobrej firmy i lepszej klasy - jest Soundbar Polk, są Yamahy, Harman, Denon - każdy z nich pewnie zjada tego Soniaka... np. Yamahy są fajne, mają kodeki itd. i chyba w to będę szedł

 

 

PS. Niezależnie od wszystkiego. Jak postawić subwoofer,żeby nie rezonowały meble/podłoga/ściany? są jakieś izolatory podstawki sensowne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 hours ago, sn4ke said:

Ja tylko chcę żeby zrobił poprawnie downsample, żeby wokal nie zniknął za efektami. Chcę uniknąć efektu znanego szerzej z pecetów, gdzie przy źle ustawionym konfigu ac3 nie słychać kompletnie wokali.

Przepraszam, ale nawet nie miałem pojęcia, że takie rzeczy występują. 😞

2 hours ago, under555 said:

PS. Niezależnie od wszystkiego. Jak postawić subwoofer,żeby nie rezonowały meble/podłoga/ściany? są jakieś izolatory podstawki sensowne?

Jeżeli subwoofer posiada otwory w podstawie, to można wkręcić kolce, żeby zmniejszyć powierzchnię styku z podłożem, jednak meble rezonować i tak będą,

ponieważ każdy z nich ma swoją częstotliwość rezonansową. Natomiast, żeby ograniczyć "granie" mebli, ja np. używałem do tego celu uszczelek okiennych, przyklejanych w miejscach styku twardych powierzchni (m.in. drzwiczki). 

Edytowane przez neonlight
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, neonlight napisał:

Przepraszam, ale nawet nie miałem pojęcia, że takie rzeczy występują. 😞

Jeżeli subwoofer posiada otwory w podstawie, to można wkręcić kolce, żeby zmniejszyć powierzchnię styku z podłożem, jednak meble rezonować i tak będą,

ponieważ każdy z nich ma swoją częstotliwość rezonansową. Natomiast, żeby ograniczyć "granie" mebli, ja np. używałem do tego celu uszczelek okiennych, przyklejanych w miejscach styku twardych powierzchni (m.in. drzwiczki). 

 

 

A ogólnie rzecz ujmująć... biorą pod uwagę ,że będzie subwoofer i oglądam filmy nocami to jak byś to zrobił,żeby nie było huku?
Teraz mam jescze przez 2 dni starego 32calowego Panasonica Full HD i manulanie w nim basy musiałem ściszyć,żeby nie było huku.

 

Wiem,ze te lepsze subwoofery mają opcje ustawiania poziomu basu i mocno na nią liczę aczkolwiek jakieś ogarnięcie chociażby gumowego czegoś pod tego suba by się przydało,żeby to uciszyć.

 

Znacie ludzi, którzy mają jakiegokolwiek suba i pchają go w jakąś meblościankę gdzie jest cały obudowany? wszystko dudni, ściana, meble, TV a dźwięk jest mega bardzo słaby - idealnie przeciwność tego chcę osiągnąć.

 

Basu w nocy jest mi tyle potrzebne,żeby zakres tonów był pełny i średnich i wysokich i niskich,żeby płasko nie było i tyle. Jakieś wielkie wybuchu gdzie razem z bombą telepie się żyrandol w domu to nie na teraz dla mnie.

 

 

Mógłbys opisać jeszcze raz o co chodzi Ci z tymi uszczelkami bo nie rozumiem? Będę wdzięczny.

A możę jakieś przykładowe foto byś dał (bez znaczenia w jakiej jakości) .

 

dzieki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem dokładnie, który mebel Ci rezonuje, jeżeli są to jakieś szafki z drzwiczkami, to wystarczy pod drzwiczki podkleić jakąkolwiek uszczelkę typu E 2-3mm

grubości, kawałek ok. 2cm i po problemie. Pod subwoofer możesz podłożyć 1cm filc miękki, albo kupić na allegro matę wygłuszającą13mm powina wystarczyć.

 

Odnośnie ustawienia subwoofer-a, to umieszczasz go w takim miejscu w pomieszczeniu, żeby w miejscu odsłuchu uzyskać najlepszy efekt, czyli, żeby nie dudnił,

a był dynamiczny i krótko wybrzmiewał ("ubaw" po pachy). Głośność ustawiasz taką, żeby bas był dopełnieniem głównego źródła dźwięku, a nie nad nim dominował. 

 

Jeżeli będzie miał regulację odcięcia zakresu częstotliwości, to ustawiasz o 20hz wyższa, niż realny zasięg głównego źródła dźwięku. I np. soundbar schodzi do

60hz, to suba ustawiasz na 80hz. 

 

Zamiast soundbar-a, jak kolega wyżej zaproponował lepiej soundbase, Canton, Teufel, Nubert robią porządne, tylko cenowo wychodzą trochę drożej, bo bliżej 2000zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie są główne różnice pomiędzy soundbarem a soundbase?
np. od basu nie telepie się telewizor jak jest sounbase?


Troche lipa bo na 90% będę musiał kupić sprzęt w MM gdzie nie ma soundbase.

Tak na teraz z innej strony to mam pytanie

Yamaha Yas 107 vs ATS–2070 - czym one oprócz subwoofera się różnią pod kątem kodeków i innych funkcji?
Dzieli jest dużo pieniędzy bo aż 700zł a bas jest mi zupełnie obojętny tj. ma być ale nie jakieś pękanie sufitu czy coś :)

POLK AUDIO MagniFi Mini - a co sądzicie o nim? jest dostępny TYLKO DZISIAJ w promocji za 999zł czyli praktycznie w cenie samego soundbara od Yamahy
Bardzo chwalony aczkolwiek pozbawiony DTSów i innych tematów.


Takie nieco odrębne pytania
1. Samsung UE55NU8042T - jakiej wysokości max sounbar mi się przed nim zmieści,żeby nie zakłócać sygnału pilota i nie zasłaniać obrazu?
 Nie wiem jak to sprawdzić mając nawet stronę producenta

2. Jak w razie czego można podpiąć słuchawki na jack 3.5mm do ww. TV?

3. Czy tak w razie czego są jakieś sposoby sensowne,żęby podnieść telewizor o kilka centrymetrów do góry?


 

Edytowane przez under555
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 2 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności