Jump to content
rytek

Momentum i interconnect do odbiornika BT

Recommended Posts

Cześć,

Zostałem obdarowany ES100 od EarStudio i gra to na tyle fajnie, że chciałbym sobie zrobić z moich przewodowych momentumów słuchawki BT.

Jest tylko jeden problem... Potrzebuję 20cm kabla, którym zepnę ES100 i słuchawki, a niestety wtyk sennheiserów jest na tyle specyficzny (4-polowy 2.5mm jack), że nie potrafię znaleźć niczego pasującego...

Czy ktoś widział coś co by pasowało do tego zestawu? Może być zarówno 2.5 mm jak i 3.5 mm z drugiej strony, bo ES100 ma oba rodzaje (przy czym 2.5mm może być w formie zbalansowanej).

A może ktoś byłby w stanie coś takiego wykonać?

Z góry dziękuję za odpowiedź.

Pozdrawiam,

Artur.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Similar Content

• By x X x
      Cześć. Jakiś czas temu udało mi się znaleźć człowieka, który wykonał podobno niewykonalny rekabling moich Momentum In Ear (wersja Andoroid). I zrobił to wzorowo

Kabelek, który zastosował, był kompletnym kablem (nie takie DIY od podszewki, kupiony gdzieś w chinach chyba) z pojedynczym pilotem (zdjęcie w załączniku). Parametry kabla to:

Miedź beztlenowa 99,999%
      32 x 0,05m Nylon 250D + PVC   Ogólnie rzecz biorąc kabele jest mega jakości. Tak samo wykonanie rekablingu - bajka   Mały problem polega na tym, że niestety kabel zmienił brzmienie sopranów dużo na minus. Wcześniej te słuchawki można powiedzieć były moją referencją dot. grania "po mojemu" słuchawek dokanałowych dynamicznych. Góra była przejrzysta, czysta, bez sybilizacji itp. Wymiana kabla wprowadziła tam dużo piachu, uderzenia w talerze nie są już czyste i ładnie wybrzmiewające. Zrobiło się trochę ostro, piaszczyście. Bez sybilantów.   Pytania mam dwa do znawców: Pytanie 1: czy ten kabel mógł tak znacząco wpłynąć na brzmienie słuchawek? A może to coś co wynikło podczas rekablingu, np. podczas rozklejania lub klejenia (na gorąco chyba), lutowania? Pytanie 2: czy może dało by się zastosować jakiś filtr, który mógłby co nie co zmienić w wybrzmiewaniu? Standardowo te słuchawki mają taką tulejkę jakby z lekkiej pianki, może by zastosować coś innego?   Dzięki i pozdrawiam!
    • By MichalCezary
      Poszukuję słuchawek wokółusznych zamkniętych.
      Obecnie posiadam sennheiser momentum 2 aebt, słucham po kablu z ak70 mkII.
      Zmiana jest podyktowana zużyciem padów, ale też chęci lekkiej poprawy brzmienia, aczkolwiek barwa tych słuchawek bardzo mi odpowiada, także gdyby się znalazły słuchawki o podobnym acz przynajmniej lekko lepszym brzmeniu było by super.
      Mile widziane propozycje z redukcją szumów, ale nie jest to niezbędne.
      Dodam,  że słuchałem sony wh-1000xm2 i nie do końca mi pasują.
      Budżet max 2000 chyba że na prawdę warto dołożyć, zaznaczam że tylko nowe sztuki mnie interesują.
      Liczę na waszą pomoc,
      z góry dziękuję za propozycje
  • Create New...

Important Information

Register to have access to community resources. Forum rules Terms of Use and privacy anc cookies policy Privacy Policy