Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Odtwarzacz przenośny do Sennheiser hd600 i fiio e12


Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie, przymierzam się do zakupu odtwarzacza przenosnego. Szukam takiego który nie zrobi mi z mojego zestawu zbyt analitycznego brzmienia, że względu na neutralność hd 600. Macie jakieś sugestie? Jestem gotów wydać gdzieś do 1400 zł. Odtwarzacz będzie używany tylko z wyjściem liniowym, bez słuchawkowego, bo będzie podłączony do fiio e12. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, whero napisał:

luxury & precision l3 i wyrzucasz e12 / czekasz aż na massdropie znowy będzie AR AR-M2 za 500$ i znowu wyrzucasz e12 

 

Pytanie co z softem i jego dopracowaniem w l3. AR-M2 natomiast był mocno niedopracowany 3 lata temu, gdy chciałem go wprowadzić. M.in. mocno słyszalne zakłócenia, w tym przy koszystaniu z dotyku itp. itd. Ich inżynier stwierdził, że tak to jest przy odtwarzaczach z ekranem dotykowym... za 5 tys... ;) Brzmienie miał raczej płaskie, trochę cyfrowe, nieporęczny. W obecnych czasach nawet te 500$ wydaje się być dość wysoką ceną.

Edytowane przez Mayster
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, retter napisał:

X5 III jeden z najgorszych dapów od fiio :D cyfrowy agresywny dźwięk, mówię to jako posiadacz x5 I którą jest bardziej muzykalna spójna w dźwięku, ale kto co woli.

Mylisz się. X5.3 nie ma agresywnego cyfrowego dźwięku. To łagodne, miękkie, ocieplone granie, z akcentem na tony średnie, bardzo muzykalne. Na wyjściu zbalansowanym jest nieco mniej ciepła, większa dynamika i tonalnie bardziej wyrównane brzmienie.

HD600 bardzo dobrze zgrywają się z Fiio na wyjściu HO bez pomocy wzmacniacza, brzmienie jest przyciemnione, a jednocześnie angażujące i muzykalne. Możliwe, że na wyjściu Bal HD600 będą grały jeszcze lepiej - warto sprawdzić.

Edytowane przez userfrom
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchałem dużo x5 I, mniej X5 II oraz X5 III na dokładnie tych samych słuchawkach, tych samych plikach, softy x5 I X5 II  już stabilne jeśli chodzi o zmiany, softu x5 III nie pamiętam.
Może i się mylę ale mój słuch to mi powiedział.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, retter napisał:

Słuchałem dużo x5 I, mniej X5 II oraz X5 III na dokładnie tych samych słuchawkach, tych samych plikach, softy x5 I X5 II  już stabilne jeśli chodzi o zmiany, softu x5 III nie pamiętam.
Może i się mylę ale mój słuch to mi powiedział.

Być może masz na myśli X3 II - tu się zgadzam, dźwięk w tym playerze można uznać za cyfrowy (w zakresie tonów wysokich).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisze to jeszcze raz, mówiłem o serii x5 wiec i x5 III

 

A co do pytania autora, może c10 nie powinno być analizy i nawet e10 nie powinno być specjalnie potrzebne.

 

Sam używałem kanapki do hd600 ale jednak stacjonarka to stacjonarka dla nich.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności