Jump to content
Ziegel

Odtwarzacz przenośny do Sennheiser hd600 i fiio e12

Recommended Posts

Witam serdecznie, przymierzam się do zakupu odtwarzacza przenosnego. Szukam takiego który nie zrobi mi z mojego zestawu zbyt analitycznego brzmienia, że względu na neutralność hd 600. Macie jakieś sugestie? Jestem gotów wydać gdzieś do 1400 zł. Odtwarzacz będzie używany tylko z wyjściem liniowym, bez słuchawkowego, bo będzie podłączony do fiio e12. Pozdrawiam.

luxury & precision l3 i wyrzucasz e12 / czekasz aż na massdropie znowy będzie AR AR-M2 za 500$ i znowu wyrzucasz e12 

53 minuty temu, whero napisał:

luxury & precision l3 i wyrzucasz e12 / czekasz aż na massdropie znowy będzie AR AR-M2 za 500$ i znowu wyrzucasz e12 

Pytanie co z softem i jego dopracowaniem w l3. AR-M2 natomiast był mocno niedopracowany 3 lata temu, gdy chciałem go wprowadzić. M.in. mocno słyszalne zakłócenia, w tym przy koszystaniu z dotyku itp. itd. Ich inżynier stwierdził, że tak to jest przy odtwarzaczach z ekranem dotykowym... za 5 tys... ;) Brzmienie miał raczej płaskie, trochę cyfrowe, nieporęczny. W obecnych czasach nawet te 500$ wydaje się być dość wysoką ceną.

Edited by Mayster

Shanling M5s, DX150 lub taniej, ale nadal bardzo dobrze, Fiio X5 III.

• Like 1

X5 III absolutnie NIE !!!

Jeśli ktoś chce zrobić mały kroczek w stronę 650, czyli idejść od analizy, to właśnie TAK !!!😀 

X5 III jeden z najgorszych dapów od fiio :D cyfrowy agresywny dźwięk, mówię to jako posiadacz x5 I którą jest bardziej muzykalna spójna w dźwięku, ale kto co woli.

Godzinę temu, retter napisał:

X5 III jeden z najgorszych dapów od fiio :D cyfrowy agresywny dźwięk, mówię to jako posiadacz x5 I którą jest bardziej muzykalna spójna w dźwięku, ale kto co woli.

Mylisz się. X5.3 nie ma agresywnego cyfrowego dźwięku. To łagodne, miękkie, ocieplone granie, z akcentem na tony średnie, bardzo muzykalne. Na wyjściu zbalansowanym jest nieco mniej ciepła, większa dynamika i tonalnie bardziej wyrównane brzmienie.

HD600 bardzo dobrze zgrywają się z Fiio na wyjściu HO bez pomocy wzmacniacza, brzmienie jest przyciemnione, a jednocześnie angażujące i muzykalne. Możliwe, że na wyjściu Bal HD600 będą grały jeszcze lepiej - warto sprawdzić.

Edited by userfrom

Słuchałem dużo x5 I, mniej X5 II oraz X5 III na dokładnie tych samych słuchawkach, tych samych plikach, softy x5 I X5 II  już stabilne jeśli chodzi o zmiany, softu x5 III nie pamiętam.
Może i się mylę ale mój słuch to mi powiedział.

9 minut temu, retter napisał:

Słuchałem dużo x5 I, mniej X5 II oraz X5 III na dokładnie tych samych słuchawkach, tych samych plikach, softy x5 I X5 II  już stabilne jeśli chodzi o zmiany, softu x5 III nie pamiętam.
Może i się mylę ale mój słuch to mi powiedział.

Być może masz na myśli X3 II - tu się zgadzam, dźwięk w tym playerze można uznać za cyfrowy (w zakresie tonów wysokich).

Napisze to jeszcze raz, mówiłem o serii x5 wiec i x5 III

A co do pytania autora, może c10 nie powinno być analizy i nawet e10 nie powinno być specjalnie potrzebne.

Sam używałem kanapki do hd600 ale jednak stacjonarka to stacjonarka dla nich.

• Like 1