Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Meze Empyrean


saudio

Rekomendowane odpowiedzi

Miałem Kann Cube. Disc techniczne granie, bez naleciałości. Spokojnie możesz spróbować z bursonami cv2+ i C3
Bardzo fajne granie.


pisane przez Tapatalk mobilnie, przepraszam za literówki itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na ten moment widzę 3 rozwiązania, Feliks Euforia, Hugo tt2 i Kann Cube, ale tego już słuchałem, więc zostaje posłuchać tamtych dwóch. Mam nadzieję, że nie będzie to stanowił większego problemu.

 

W dniu 15.02.2020 o 22:32, saudio napisał:

Wojtek ma organizować meet pod koniec lutego może coś znajdziesz.

A kiedy dokładnie? Wiadomo coś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Feliks euforia mnie nie porwał z MEZE, płaskie granie bez polotu. 

Na C3 zupełnie mi nie pasowały, wolę zdecydowanie z samego IDSD pro. 

 

Na razie najlepiej zagrały (oczywiście dla mnie) w tej kolejności:

AURIS HEADONIA (niestety z nieznanym źródłem)

AYON HA 3 V1 z IDSD PRO, trochę cieplejsze granie, ale kontrola basu niesamowita, dla mnie żandej "buły" nie było. 

Zestaw IFI PRO, uniwersalne granie można trochę pod swoje preferencje poprzestawiać, ciężko się do czegoś przyczepić, ale nie było tego "błysku", jak na powyższych. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, saudio napisał:

ale fakt Meziakami zagrały ładnie podobnie jak z Songolo

Też to w sumie rozważam, ale to już dopiero jak Meze będę miał, to wtedy można wypożyczyć Songolo, bo inaczej to chyba ciężko będzie posłuchać.

A siedziba Lucarto daleko jak dla kogoś bez samochodu.

7 godzin temu, stefanbat napisał:

AYON HA 3 V1 z IDSD PRO, trochę cieplejsze granie

A z samym Ayonem nie wliczając DAC-a? Bo też Pan z Q21,  stwierdził, że sam Ayon Ha3 miałby być zbyt jasny dla Meze 🤔

 

7 godzin temu, stefanbat napisał:

AURIS HEADONIA (niestety z nieznanym źródłem)

To już nie ta cena niestety☹️

 

7 godzin temu, stefanbat napisał:

Feliks euforia mnie nie porwał z MEZE, płaskie granie bez polotu. 

A to ciekawe. Tu czytałem trochę dobrego o tym połączeniu, ale widać, że może zostaje znana nam wszystkim kwestia gustu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, saudio napisał:

Z tym HA-3 za jasnym dla Meze to dziwne, ale akurat ich z nim nie słuchałem, niestety te fabryczne 12au7 go ograniczają.

Nie wiem dlatego podchodzę do każdej opinii z rezerwą, bo dochodzi zawsze kwestia gustu.

 

Nie mniej czeka mnie sporo słuchania. Oby tylko udało się posłuchać, bo jak się już orientowałem to Feliks euforia i ayon ha3 nie będzie prosty do posłuchania ze względu z problemem z dostępnością u dystrybutora.

Songolo to w praktyce najprościej wypożyczyć.

A Hugo TT2 w teorii powinien być najprostszy do sprawdzenia, bo i w Q21 i w mp3store, więc gdzieś musi się udać go posłuchać.

 

No cóż czas pokaże co się z tego wykluje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, stefanbat napisał:

No i wzmacniacz to tylko połowa układanki, źródło i kable to reszta. 

Źródło to najprawdopodobniej Matrix x sabre pro, jeśli padnie na konstrukcje dwuelementową. Tu myślałem o czymś neutralnym tonalnie, a tę kwestię zostawić po prostu wzmacniaczowi.

Potem myślałem jeszcze o HD30, ale tu już cena za wysoka patrząc z perspektywy nowych egzemplarzy.

A kable to jeszcze nie wiem, na samym końcu zostaną. Teraz ciężko wybierać jak wzmacniacz nie wybrany. Na nie przyjdzie czas na samym końcu.

 

7 godzin temu, stefanbat napisał:

Z ayonem w Nautilusie nie było problemu z odsłuchem, jeżeli możesz podjechać do Warszawy.

Ok dzięki, zobaczymy choć bez samochodu, to nawet z Łodzi to już kawałek drogi i trochę więcej czasu jest potrzebne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Skusiłeś mnie @saudio;) W końcu po opóźnieniach przybyły na odsłuch:)) 

20200305_124526_compress84.jpg

  • Like 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Nicodemjest to miedziana furukawa PCUHD: https://mezeaudio.com/products/meze-empyrean

Od pierwszych chwil zaznacza się wręcz referencyjna (z moich wrażeń) spójność brzmienia. Przez tydzień postaram się spokojnie posłuchać i zobaczę, co w ich isodynamicznych przetwornikach "piszczy" ;)

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@The Grand Wazoo tak jak wspomniał stefanbat. Różnice natomiast powinien wnieść posrebrzany furukawa: https://mezeaudio.com/products/empyrean-balanced-silver-plated-pcuhd-upgrade-cable

 

42 minuty temu, stefanbat napisał:

 

W końcu jakieś dobre słuchawki ;)

 

Potwierdzam, że są dobre ;) Jakbym się na nie zdecydował, na pewno wybiorę ten wariant kolorystyczny. Są tak ładne, że sprawiają przyjemność zarówno na uszach, jak i spoczywając na biurku/stoliku. Jednak pobytu ułatwiać im nie będę - swoją drogą najzabawniejsze jest to, że w salonie tak miło i długo prowadziłem konwersację, że nie ustaliliśmy do kiedy mam je wypożyczone ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Tytus1988 napisał:

@The Grand Wazoo tak jak wspomniał stefanbat. Różnice natomiast powinien wnieść posrebrzany furukawa: https://mezeaudio.com/products/empyrean-balanced-silver-plated-pcuhd-upgrade-cable

 

 

Potwierdzam, że są dobre ;) Jakbym się na nie zdecydował, na pewno wybiorę ten wariant kolorystyczny. Są tak ładne, że sprawiają przyjemność zarówno na uszach, jak i spoczywając na biurku/stoliku. Jednak pobytu ułatwiać im nie będę - swoją drogą najzabawniejsze jest to, że w salonie tak miło i długo prowadziłem konwersację, że nie ustaliliśmy do kiedy mam je wypożyczone ;)

Bo już nie wrócą;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym łatwo nie będą miały Meze: atak, bezpośredniość, namacalność, przejrzystość, głębia, wieloplanowość sceny... Klasa dźwięku Meze jest bez wątpienia high endowa, zapewne muszą się jeszcze ograć, a mój mózg do nich przyzwyczaić, ale w tej chwili przeszedłem na D8k przy stacjonarce. Meze są przy nich bardzo, bardzo łagodne, w porównaniu z Sonorous X oraz L5000 kontrast byłby jeszcze bardziej wyraźny. Mam jeszcze przed sobą kilka dni, więc posprawdzam różne konfiguracje. Jeszcze zostaje źródło w postaci gramofonu oraz CD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Po moim ostatnim komentarzu zapanowała trochę niezręczna cisza, więc dodam, że ze słuchawkami wszystko dobrze i ich posiadacze mają prawo do bycia bardzo zadowolonymi z tego modelu. Taką sposób kreacji muzyki doceniam, chociaż sam preferuję nieco odmienny. Podsumowanie ich wizyty nastąpi pod koniec tygodnia.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@saudio mają podłączony ten stockowy Meze, a nie furukawę, z którym, było m.in. odrobinę mniej dynamicznie, góra była słabiej doświetlona. Słyszalny potencjał kablowy jest. 

 

Zamierzałem się zapytać w przypadku ME, jakie zmiany są między dziurką z Twojego Chorda oraz wzmacniaczem, o który miałeś na testach. Podejrzewam,  że może to być rzeczywiście docelowe rozwiązanie w przypadku ME. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności