Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Meze Empyrean


saudio

Rekomendowane odpowiedzi

Super to są nowe Meze a nawet najlepsze do czasu, aż wyjdą następne Empyrean Elite ale już w wersji Ultra z padami w kolorze szarym itd. I nowej, jedynie słusznej cenie bo inni też podnieśli więc kto nie podniesie ten nie ma "hajenda"... 

Edytowane przez Adam 76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
  • 8 miesięcy temu...

Pojawiła się pod koniec ubiegłego roku zamknięta alternatywa dla otwartych izodynamików, a w tym zapowiedziano otwartą dla zamkniętych 99 Classics, tj. 109 Pro. 

 

Zmiany, cytując za dyrektorem zarządzającym,  Mircea Fanatan:

 

"Przetwornik ma teraz 50 mm, zamiast jak poprzednio 40 mm, konstrukcja jest otwarta, korpus z aluminium obrabianego na CNC, bardzo mocne magnesy, kombinacja dwóch rodzajów materiału na membranach – papier i PET na obrzeżu, większe i głębsze welurowe pady, płytka mocująca przetworniki pod kątem, a z 99-tek pozostały jedynie drewno, elementy z cynku i stali nierdzewnej, oraz regulowany pasek. 
Największej poprawie uległ sam dźwięk i to jest najważniejsze. Nie już tak ciepły jak w 99, ale wystarczająco ciepły by być miłym. Jest teraz znacznie potężniejszy, oraz pojawiło się więcej detali."

 

Źródło: https://www.infoaudio.pl/artykul/2181,meze-109-pro-wygoda-dobry-dzwiek-i-znakomity-wyglad

 

Poniższe zdjęcie modelu 109 Pro też z powyższej strony

Lumii_20220809_112619151.jpg

Edytowane przez Tytus1988
  • Like 2
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Tommy66cóż mogę powiedzieć... Teraz każdy producent stara się wypełniać w ten sposób luki danym segmencie cenowym 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Tommy66 napisał:

@Tytus1988 Bardzo mnie się podoba w tym opisie zdanie ,, Chcemy aby cenowo wypełnił lukę pomiędzy 99 Classics a Liric. '' 

 

 

Brzmi jak 3999 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ah.. jakbym chciał by mi się wreszcie jakieś Meze spodobały. Mam (w ciemno kupione kiedyś) 99 Neo, a Empyrean i Elite  były mocno w tyle za flagowcami jakie miałem okazję posłuchać i choć napatrzyć się nie mogłem, to bez żalu oddałem.

Opis dzwięku 109 Pro nastraja jednak do przynajmniej odłuchów - do 4 razy sztuka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radziu, moje Empyreany przede wszystkim potrzebują odpowiedniego toru. One jak dostaną tor, który gra nieco cieplej, to nie będzie coś takiego do nich pasować. Nie polecam. Dlatego uważam, że z neutralnym Niimbusem mają idealną synergię. Do tego pasuje im dołożyć kabelek ze srebra. Świetnie się dogadują z Argentum Extreme. Wystarczy, że tor bedzie trzymał w ryzach ich bas, który potrzebuje więcej kontroli, oraz doda odrobinę więcej dynamiki, przejrzystości i szczegółów i włala Empy stają się nie tylko bardzo muzykalne, ale i poprawia się też ich bardziej techniczny aspekt dźwięku. Tak więc jeszcze raz - one same w sobie są ciepło grające i ciepły tor im nie słuzy. Ich największą wadą jest wspomniany poluzowany bas. Ale jak mówię da się to poprawić odpowiednim, nieco jaśniejszym torem.
 

Edytowane przez MichalZZZ
  • Like 2
  • Thanks 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, MichalZZZ napisał:

One jak dostaną tor, który gra nieco cieplej, to nie będzie coś takiego do nich pasować

Potwierdzam, tor lampowy dla nich chyba robi już za dużo dobrego, tutaj rozdzielczy tranzystor jest wskazany.

27 minut temu, MichalZZZ napisał:

Do tego pasuje im dołożyć kabelek ze srebra.

Tak, to pomaga, ale ważniejszy jest pkt 1 :)

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MichalZZZ - to kwestia preferencji chyba i nie sądzę by jakiekolwiek podciąganie czymkolwiek mogło zmienić chrakter grania na tyle bym mógł je zestawić np. z moimi HEkse czy też Omegami 2. Z resztą nie o równanie do czegokolwiek chodzi, bo i po co kolejna taka sama para, a uzyskanie czegoś odmiennego w stonę mocnego wyróżnika. A tego Meze, wydaje mi się, nie mają. Ale to kwestia preferencji, bo przyznam że bardzo chciałem je polubić :).

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, RadekBe napisał:

@MichalZZZ - to kwestia preferencji chyba i nie sądzę by jakiekolwiek podciąganie czymkolwiek mogło zmienić chrakter grania na tyle bym mógł je zestawić np. z moimi HEkse czy też Omegami 2. Z resztą nie o równanie do czegokolwiek chodzi, bo i po co kolejna taka sama para, a uzyskanie czegoś odmiennego w stonę mocnego wyróżnika. A tego Meze, wydaje mi się, nie mają. Ale to kwestia preferencji, bo przyznam że bardzo chciałem je polubić :).

 

 

Jasne, rozumiem, że można je lubić bądź nie, jak zresztą każde słuchawki. Ja tylko chciałem zasugerować, że z odpowiednim torem są to bardzo dobre słuchawki, a z niedopowiednim przeciętne i zamulające. Stąd może wynikać czasami niedpowiednie ich postrzeganie. Inna sprawa, że to są zupełnie inne słuchawki niż Hekse. Empy stawiają głównie na średnice i myzykalność. Są też dużo cieplejsze od Hifimanów.

 

19 minut temu, saudio napisał:

Dla mnie one są przyjemne do długiego słuchania kiedy na muzykę nie zwracamy uwagi gra sobie jako podkład, do tego są świetne, ale jak chcemy się skupić głównie na muzyce to jest wiele lepszych propozycji.

 

Zgadzam się. Idealnie się nadają kiedy musze popracować na kompie, a przy okazji chce posłuchać też muzyki. Nie męczą. Są relaksujące. O wygodzie nie wspominam, bo to wiadomo, że są bardzo komfortowe. 

 

Edytowane przez MichalZZZ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, MichalZZZ napisał:

Inna sprawa, że to są zupełnie inne słuchawki niż Hekse. Empy stawiają głównie na średnice i myzykalność. Są też dużo cieplejsze od Hifimanów.

Mam Meze i mam Hifian Arya (docelowo pewnie HE1000SE) i to jest tak jak piszesz zupełnie inne słuchawki stworzone chyba dla innych klientów... można mieć je jedne i drugie... ale niestety najlepiej grają na zupełnie innych torach.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, MichalZZZ napisał:

 

Jasne, rozumiem, że można je lubić bądź nie, jak zresztą każde słuchawki. Ja tylko chciałem zasugerować, że z odpowiednim torem są to bardzo dobre słuchawki, a z niedopowiednim przeciętne i zamulające. Stąd może wynikać czasami niedpowiednie ich postrzeganie. Inna sprawa, że to są zupełnie inne słuchawki niż Hekse. Empy stawiają głównie na średnice i myzykalność. Są też dużo cieplejsze od Hifimanów.

 

 

Zgadzam się. Idealnie się nadają kiedy musze popracować na kompie, a przy okazji chce posłuchać też muzyki. Nie męczą. Są relaksujące. O wygodzie nie wspominam, bo to wiadomo, że są bardzo komfortowe. 

 

 

 

Oki, rozumiem. Dziękuję Wam za wyjaśnienia.
Możliwe, że finalnie nie będzie mi z nimi po drodzie, bo do relaksującego grania na długie godziny mam Omegi 2, które mają jeszcze tą elektrostatyczną zwiewność. I także wyborną wygodę.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.08.2022 o 12:03, majkel napisał:

Tylko, żeby nie wypełnili po brzegi. ;)

 

Jeśli pójdą w ślady pewnej marki z Dalekiego Wschodu, to może być z tym różnie 😉

 

@RadekBe zgadzam się, że flagowce Meze są pięknie wykonane, chociaż ich dźwięk potrafi w pewnych względach ustępować słuchawkom z podobnego przedziału cenowego w aspekcie technikaliów i ogólnej klarowności przekazu. Miałem możliwość sprawdzić dwa egzemplarze Empyreanów (pierwszy ze sklepu, grający z odczuwalnym kocem, a drugi od @saudiona kablu Argentum) i o czym wspomniałem na poprzedniej stronie, grał naprawdę pięknie, podobnie do D8k, ale w całym paśmie równiej, ze zdecydowanie bardziej oddalonym pierwszym planem i przez to relaksacyjnej. Pod względem technikaliów były nawet trochę lepsze od wspomnianych planarów finala, grając od nich odrobinę czyściej. Naprawdę spędziłem z nimi wiele udanych muzycznie godzin. 

 

Jak najbardziej rozumiem i podzielam sympatię do tych słuchawek  @MichalZZZoraz @Corvin74 :)

 

 

  • Like 2
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

 

Spostrzeżenia Joshua Valour na temat świeżynek od Meze, tj. dynamicznych 109 Pro🎧

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności