Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Meze Empyrean


saudio

Rekomendowane odpowiedzi

23 minuty temu, Tytus1988 napisał:

@saudio mają podłączony ten stockowy Meze, a nie furukawę, z którym, było m.in. odrobinę mniej dynamicznie, góra była słabiej doświetlona. Słyszalny potencjał kablowy jest. 

 

Zamierzałem się zapytać w przypadku ME, jakie zmiany są między dziurką z Twojego Chorda oraz wzmacniaczem, o który miałeś na testach. Podejrzewam,  że może to być rzeczywiście docelowe rozwiązanie w przypadku ME. 

Niimbus mocniej wpływa na Finale, choć Meze też zyskują. Czyste srebro Argentum dobrze pasuje do Meze, ten fabryczny je ogranicza, brązowa plecionka od Meze jest trochę lepsza. Wracając do Niemieckiego wzmacniacza to wysoko postawił poprzeczkę, nie słyszałem Headtripa, ale 933 od Trilogy w moim rankingu pokonał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@saudio czyli widzę, że moje spostrzeżenie są słuszne w przypadku większej czułości finali i ich zmian. Z tą plecionką furukawy jest ciekawa sprawa, bo u mnie ona degradowała brzmienie (poza zdolnością do tworzenia bardziej spokojnego, ciemniejszego tła), choć zapewne nie była nigdy używana z nimi i stąd może takie są moje wrażenia. 

 

Widzę, że we wzmacniaczach pojawił się poważny zawodnik. Dziękuję za szybką odpowiedź!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

edit: trochę mnie chyba grypa bierze i wpis o ME może się opóźnić. Życzę wszystkim zdrowia! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Tytus1988 napisał:

edit: trochę mnie chyba grypa bierze i wpis o ME może się opóźnić. Życzę wszystkim zdrowia! 

Zdrówka !!!

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Lord Rayden @vonBaron dziękuję👍👍Mam nadzieję, że nic poważnego to nie będzie choć mam stan podgorączkowy oraz bóle mięśni. Wstałem z łóżka i przystępuje do odsłuchów płyt, których zdjęcia są poniżej ;) Według mnie Soltiemu pasują te Meze ;)

20200311_205844.jpg

  • Like 3
  • Haha 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
40 minut temu, dj1978 napisał:

ale to dotyczy Meze na skórzanych padach, bo jak dla mnie na welurach grały odczuwalnie lżej niż D8000...

 

Z pewnością przekaz mógł nabrać więcej powietrza, ale aż taką dużą zmianę w moim torze wykluczałbym tylko przy samej zmianie padów. Czy miały zaaplikowane inny przewód, który nie był w walizce? W tym wypadku byłoby to możliwe (pozostawiając D8k na stocku), bo słyszalnie były na takie zmiany czułe, nawet bardzo. Wizualnie należały też do najpiękniejszych słuchawek, jednak... o tym będzie trzeba chociaż coś skrobnąć ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Tytus1988 napisał:

 

Z pewnością przekaz mógł nabrać więcej powietrza, ale aż taką dużą zmianę w moim torze wykluczałbym tylko przy samej zmianie padów. Czy miały zaaplikowane inny przewód, który nie był w walizce? W tym wypadku byłoby to możliwe (pozostawiając D8k na stocku), bo słyszalnie były na takie zmiany czułe, nawet bardzo. Wizualnie należały też do najpiękniejszych słuchawek, jednak... o tym będzie trzeba chociaż coś skrobnąć ;)

Tą ich dla mnie lekkość, to w sumie najbardziej odczuwałem na Hugo TT2, nie wykluczone, że charakterystyka Hugo przyczyniła się właśnie do takiego odbioru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
W dniu 24.04.2020 o 19:24, Tytus1988 napisał:

 

Z pewnością przekaz mógł nabrać więcej powietrza, ale aż taką dużą zmianę w moim torze wykluczałbym tylko przy samej zmianie padów. Czy miały zaaplikowane inny przewód, który nie był w walizce? W tym wypadku byłoby to możliwe (pozostawiając D8k na stocku), bo słyszalnie były na takie zmiany czułe, nawet bardzo. Wizualnie należały też do najpiękniejszych słuchawek, jednak... o tym będzie trzeba chociaż coś skrobnąć ;)

Zdaje się, że przespałem wątek 😜 I co z tym "skrobnięciem"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 5 miesięcy temu...
Godzinę temu, saudio napisał:

Recka Empyreanów, no ale jak nie słyszy różnicy między padami, to już nie będę komentował;)

https://www.headphones.com/blogs/news/meze-empyrean-review-comfort-king

No ta część o padach oraz sugerowane przez niego ustawienia EQ, wskazują że powinien raczej zmienić tematykę swoich recenzji ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...
W dniu 20.02.2021 o 01:56, lsd napisał:

Nawet ciekawy, choć biały tekst na czarnym tle strasznie męczy oczy, przynajmniej moje.

Sorry za offtop, ale: https://chrome.google.com/webstore/detail/care-your-eyes/fidmpnedniahpnkeomejhnepmbdamlhl

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności