Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Meze Empyrean


saudio

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki bardzo za odpowiedź, to teraz wiem czego się można spodziewać po tym kablu do Empyreanów.

PS. I to co napisałeś jest chyba cechą charakterystyczną najwyższych modeli w Argentum, gdyż tak samo mam w swoim kablu do iemów i też tak samo odebrałem IC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Niestety tylko kabelek Argentum nie jest zbalansowany. Poza tym nie mam uwag.

Nowe review:

https://twister6.com/2019/08/14/meze-audio-empyrean/

https://www.soundstagesolo.com/index.php/equipment/headphones/186-meze-audio-empyrean-headphones

Edytowane przez saudio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Szczerze mówiąc to recenzja wydaje się być dość kiepska. Gość powtarza się jak zdarta płyta. Wygląda to tak jakby mu się niezbyt podobały, ale nie za bardzo wiedział czemu - a z drugiej strony jakby nie chciał obrazić tych, którym się podobało, przez co powtórzył solidne 32 razy, że słuchawki są wybitnie wygodne i wgl. "price to comfort ratio" jest świetne ...

Z porównań wiem tyle, że Utopie i LCD4 są bardziej detaliczne. Wow. Dzięki. Może też gdzieś się zagubiłem, ale nie mogę też znaleźć użytego sprzętu do odsłuchów. Mógł słuchać ich zarówno z telefonu jak i toru za milion. 

 

Zgadzam się, że nie jest to dynamika na poziomie hifimanów, detalu mi tam nie brakowało, ale z pewnością nie jest tak wyraźny jak w Utopiach, przynajmniej podłączając do sprzętu dostępnego śmiertelnikom. No ale gdybyśmy patrzyli tylko pod takim kątem, to po kiego wała mieć cokolwiek innego niż Staxy? Dynamika i detal każdych słuchawek nieelektrostatycznych kuleje w porównaniu do elektrostatów, szczególnie jak się nie posiada DACA, ampa i kabli za gruuuuuuuuuuuubą kasę. Dopiero przy lepszym sprzęcie te różnice się zacierają.

 

Nie mówię oczywiście, że nie ma racji, bo ma gość jakieś zdanie, które sobie wyrobił poprzez odsłuch - to zdanie jest jego i mu go nikt nie zabierze.  Po prostu jak na recenzje, to przedstawił swoje zdanie w nieciekawy sposób. 

 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Firegon napisał:

Zgadzam się, że nie jest to dynamika na poziomie hifimanów, detalu mi tam nie brakowało, ale z pewnością nie jest tak wyraźny jak w Utopiach, przynajmniej podłączając do sprzętu dostępnego śmiertelnikom. No ale gdybyśmy patrzyli tylko pod takim kątem, to po kiego wała mieć cokolwiek innego niż Staxy? Dynamika i detal każdych słuchawek nieelektrostatycznych kuleje w porównaniu do elektrostatów, szczególnie jak się nie posiada DACA, ampa i kabli za gruuuuuuuuuuuubą kasę. Dopiero przy lepszym sprzęcie te różnice się zacierają.

 

Odpaliłem tą recenzje na chwilę ale zamknąłem jak powiedział coś w stylu że szybkość to coś po co się kupuje ortho :D

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie o to chodzi w recenzjach, żeby oglądnąć 10 i dopiero wtedy można mniej więcej wiedzieć czego się spodziewać 😉 Ja wolę te krytyczne, bo zawierają więcej treści. Inna sprawa, że 95% ludzi nic nie mówi, że  słuchawki X mają gorszy detal niż Utopia czy LCD4, bo kto w ogóle słuchał obu par? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, prolim napisał:

Właśnie o to chodzi w recenzjach, żeby oglądnąć 10 i dopiero wtedy można mniej więcej wiedzieć czego się spodziewać 😉 Ja wolę te krytyczne, bo zawierają więcej treści. Inna sprawa, że 95% ludzi nic nie mówi, że  słuchawki X mają gorszy detal niż Utopia czy LCD4, bo kto w ogóle słuchał obu par? :D

Tylko moim zdaniem to nie jest gorszy detal, tylko bardziej eksponowana góra, ja słuchałem tych trzech. Dla mnie Utopie są męczące przy dłuższym słuchaniu, są trochę przejaskrawione/wyostrzone tak je odbieram. LCD4 za to są bardzo ładnie zbalansowane, mają tylko dwie wady: waga i jakby to powiedzieć przenikanie, które zaburza harmonię przekazu.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, saudio napisał:

Tylko moim zdaniem to nie jest gorszy detal, tylko bardziej eksponowana góra, ja słuchałem tych trzech. Dla mnie Utopie są męczące przy dłuższym słuchaniu, są trochę przejaskrawione/wyostrzone tak je odbieram. LCD4 za to są bardzo ładnie zbalansowane, mają tylko dwie wady: waga i jakby to powiedzieć przenikanie, które zaburza harmonię przekazu.

Zgadzam sie. W moim odczuciu, co juz pisalem w innym watkach kilkukrotnie, mimo ze Utopie sa technicznie na bardzo wysokim poziomie, to graja po prostu wyprute z emocji, nie sa angazujace i w porownaniu do LCD4, Empyreanow jak i wielu innych pozycji po prostu duzo mniej muzykalne.Biore poprawke na to ze nie testowalem ich na kazdym mozliwym torze, no ale opinia sie potwierdza.

Mam wlasnie na testach LCD4z i jak zdaze przed wyjazdem na delegacje to zrobie porownanie tego detalu. Fakt sa super zbalansowane no i ta cholerna waga... Natomiast ciezar jest lepiej rozlozony jednak niz w LCD3 czy tez LCD-XC.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wiele podziękowania dla @stefanbat za wypożyczenie Emperyan!

Meze niszczą Finale wygodą, po chwili zapomina się że ma się je na głowie, są super wygodne, chyba najwygodniejsze słuchawki jakie miałem na swojej głowie.

Super patent ze zmianą padów, szybko i skutecznie, podobne rozwiązanie jest w słuchawkach B&W.

Podobnie jak ze Stelliami które przy pierwszym słuchaniu tak średnio mi podeszły tak i Emperyany grają zdecydowanie lepiej.

Co do dźwięku to przypominają mi one moje Ethery (słucham na razie na skórkach i kablu od JD), sporo basu (może trochę ciut za dużo jak dla mnie), średnica bardzo gładka, gładsza jeszcze niż w Etherach które lubią sobie czasem syknąć na wokalach tutaj tego nie ma, góra lekko schowana, ogólnie pierwsze wrażenia bardzo dobre choć trochę brakuje mi tej dynamiki i energii znanej z D8000 (kabel ze srebra by pomógł?).

 

Podłączyłem teraz kabel XLR produkcji majkela i jest zdecydowanie lepiej, słuchawki się ożywiły, wzrosła dynamika, stały się bardziej agresywne, bas jest lepiej kontrolowany a góra bardziej lśni, średnica poetycka :D

Słuchamy dalej...

 

Meze są jeszcze bardziej pobłażliwe dla słabych nagrań niż Ethery i premiują te lepiej nagrane.

Z drugiej strony są dużo czulsze na źródło, przeskok w góre z IDSD na IDSD + ICan bardzo duży.

20191025_162458.jpg

Edytowane przez vonBaron
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
3 godziny temu, Nehero napisał:

Przeczytałem cały wątek i wynika z niego, że do Meze "najlepszy" tor to Chord Dave albo Hugo TT2?😅

Z czym według waszych uszu należy posłuchać Meze szukając tego najlepszego toru, albo prawie najlepszego?

 

Tutaj jest kwestia bardziej upodobań i tego co oczekujemy od dźwięku. O tym że najlepszy jest Chord Dave albo TT2 to chyba tylko @saudio i ja o tym pisaliśmy, u mnie że względu na to że na tych sprzętach nie ma "buły" na basie, ale ktoś może lubić tą "bułę". Co tam jeszcze jest dobrego dla Empyreanów Trilogy 933 z Chordem Qutestem + Sbooster, całkiem fajnie grają na iFi iDSD Pro z iCAN Pro.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że nawet lepiej niż fajnie grają z combo IFI o czym więcej może napisać [mention=79668]Nicodem[/mention].
Owszem choć przyznam że TT2 zrobił na mnie wrażenie. Ma szczęście nie z Meze więc do końca nie wiem i raczej nie planuję już przesiadki.

Combo IFI gra z Meze wg mnie bardzo bardzo dobrze ale trochę marnuje się potencjał lamp bo najlepiej gra mi w trybie tranzystorowym. Ale ja wolę jaśniejsze granie.


pisane przez Tapatalk mobilnie, przepraszam za literówki itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co byłoby odpowiednikiem dźwięku Kanna Cube, tylko w stacjonarnym wydaniu? Może od tej strony bym zaczął. Bo połączenie z Kann Cube bardzo mi się podobało, więc prościej zacząć szukanie od takiej strony.

Edytowane przez Nehero
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności