Skocz do zawartości

Meze Empyrean


saudio

Rekomendowane odpowiedzi

Pewnie warto otworzyć osobny temat dla tych dość ciekawych konstrukcyjnie słuchawek.

https://www.mezeaudio.com/products/meze-empyrean

Były na ostatnim AVS.

Jest też już trochę recenzji.

 

 

 

W końcu skończył:

https://6moons.com/audioreview_articles/meze3/

 

porownanie D8000 do Meze dość adekwatne, choć D8000 miał na innym kabelku, dla mnie obie pary grają bardzo blisko siebie tonalnie, choć prezentacja sceny jest różna.

9B2DF958-762B-4F9C-A234-7ED6D3CC643D.jpeg

Edytowane przez saudio
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i jeszcze tego nie zauważyłem:

https://www.headfonia.com/review-meze-audio-empyrean/

choć nie wiem czy warto czytać, jakoś tak mało treściwie, wszystko takie piękne. Jakoś dziwnie HA300 wspomniany ale pominięty.

Fakt, że bezpośrednio z Chorda kapciuszki spadają i zaczynamy się zastanawiać po co te wszystkie wzmaki, kabelki itd. nie lubię Meze;)

 

Edytowane przez saudio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się bardziej spodobały Empyreany z Fezz Omega Lupi niż z HA300. A także fajnie grają z Cayin N8, tylko tu już zależnie od repertuary raz grały lepiej na lampie, a raz lepiej na tranzystorze, np. Massive Attack lepiej zagrał na lampie, ale Starling już na tranzystorze, gdyż lampa ma za mało mocy na nie, przez co skrzypce nie były eteryczne, swobodne w dźwięku.

Też twierdzę że lepiej nie czytać recenzji, a słuchać własnymi uszami, na muzyce, której się słucha i na własnym torze. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm, powiadasz że są podobne do D8000. Pierwsza moja myśl, jako kogoś kto pożąda D8000: wygoda chyba na korzyść Meze, a łatwość napędzania po D8000 (więc żeby  zagrało na tym samym poziomie, Meze potrzebowałoby wyższej jakości toru)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę napisać jedno mega transparentność, bo niestety słuchałem niedługo przed oddaniem. Cały czas spędziłem podpinając pod wzmaki i przepinając z D8000 i HE1000, a tu na koniec Empyreany powiedziały wspaniałym dźwiękiem, głupi jesteś po co Ci te wzmaki, jakieś ICki.... od tego momentu nie lubię Meze.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, misiekkb napisał:

Transparentność, hmm to będę musiał sprawdzić, gdyż brzmi to dobrze. I dziękuję za odpowiedź, gdyż zawsze warto od kogoś usłyszeć jak brzmią słuchawki na danym wzmaku czy torze.

Tylko to tak w porównaniu, Meze przez 933 i bezpośrednio z DACa, sporo tracimy. Zwykle jest nieznaczna utrata transparentności (dla mnie to głównie holografia), ale zysk na kontroli basu, czy wypełnieniu, a tu jest super bezpośrednio i za dużo tracimy przez podpięcie do wzmaka. Przynajmniej takie miałem odczucie, bo tak jak pisałem krótko słuchałem nie spodziewając się takich efektów.

Edytowane przez saudio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak to się ma do podpięcia Meze do integry typu Questyle, gdzie jednym pstryknięciem możemy przełączyć pomiędzy trybem "DAC" a "DAC + AMP". Czy tutaj też – analogicznie do podpięcia pod zewnętrzny, wolnostojący wzmacniacz – tryb "DAC" powinien się sprawić lepiej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak to się ma do podpięcia Meze do integry typu Questyle, gdzie jednym pstryknięciem możemy przełączyć pomiędzy trybem "DAC" a "DAC + AMP". Czy tutaj też – analogicznie do podpięcia pod zewnętrzny, wolnostojący wzmacniacz – tryb "DAC" powinien się sprawić lepiej?

Pstryknięciem nie przełączysz Meze i tak musisz je wypiąć z CMA i wpiąć gdzieś, w Chordzie nie musisz pstrykać;)
Wszystko zależy od wzmaka w DACu, ten w Chordzie jest bardzo prosty, dzięki temu trudno go przebić, bo nie tracimy na kolejnych elementach, z tego co pamiętam wychodzi bezpośrednio z DACa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dwa nie porównujmy DAC'a Chorda do DAC'a Questyla, gdyż to zupełnie inna jakość dźwięku. Swoją drogą nie wiem dlaczego ludzie źródło jako coś mało ważne, przecież to ono właśnie daje podstawę dźwięku jak rozdzielczość, separację, fakturę, holografię, scenę i tworzy pierwszy sznyt barwy.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe, tylko nie wiem co tam robi Feliks, tyle lepszych wzmacniaczy można kupić w tej cenie, chociażby mój ulubiony konstrukcja z tanich Fezz Omega. A w słuchawkach nausznych to Stax 009s, gdyż uwielbiam jak to napisałeś zwiewność, szybkość Staxów, a nowe dziewiątki są właśnie tym, czego oczekuje od słuchawek. Dopiero później były stare 009, a na trzecim miejscu albo nowe Meze, albo Stax 507 albo He-6. Co do Cayin N8 i Dave podpisuję się wszystkimi rękoma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
14 godzin temu, saudio napisał:

 

Jestem ciekaw na jakim torze były słuchane Meze. Ogólnie to się z tym zgadzam z tą recenzją, dla mnie też mogło być więcej wysokich, ale i tak uważam że mają najlepsze wysokie tony wsród nie staxowych słuchawek. A do tego trochę mniej gęstości i ilości na przełomie niższej średnicy i wysokiego basu, zresztą Malina potwierdził to samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, misiekkb napisał:

 

Jestem ciekaw na jakim torze były słuchane Meze. Ogólnie to się z tym zgadzam z tą recenzją, dla mnie też mogło być więcej wysokich, ale i tak uważam że mają najlepsze wysokie tony wsród nie staxowych słuchawek. A do tego trochę mniej gęstości i ilości na przełomie niższej średnicy i wysokiego basu, zresztą Malina potwierdził to samo.

Nie napisał na czym, u mnie grają podobnie na tranzystorze i na lampie i bezpośrednio z DACa, drobne różnice wynikające z samego toru, z Chorda najbardziej transparentnie.

Będzie czas i okazja to się posłucha na spokojnie, na różnych torach, zrobi porównanie do Finali. Po walce na cienkość membrany mamy wreszcie coś nowego i to działa, zarówno w przypadku D8000 gdzie bas jest referencyjny, jedynie czego może trochę brakować to na bardzo niskim dole subbasu, wprawdzie sam bas w nich jest lekko podbity względem reszty to może powodować pewne niedostatki góry i jej schowanie, wszystko zależy jak odczuwamy poszczególne zakresy. Meze są równiejsze, no ale to jeszcze do sprawdzenia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności