Skocz do zawartości
  • 0

wzmacniacz do Fostex610 z DAC


dotd

Pytanie

WItajcie

pozwólcie, że zacznę tak: "jest sprawa" :).

 

W powyższych fostexach podoba mi się szczegółowość dźwięku. Na tle wszystkiego co do tej pory miałem to jest cudo. Barwa jest chłodna i nie wszystkie utwory podobają mi się na tych słuchawkach ale muszę przyznać, że są szybkie - nie ma zlewania dźwięków czy nienadążania. Jak ma wejść jakiś instrument to on wchodzi bez wycofania innych. To jest super. Bas jest zwarty, nie rozlewa się i bym nie napisał tego postu gdyby nie jego ilość - go jest zwyczajnie za mało. 

Wiem, że te słuchawki łatwo jest napędzić i źródło mam nie najgorsze (jak na komputer) bo to xonar dx ale naczytałem się, że panaceum na wszelkie bolączki jest dac po usb robiący za kartę dźwiękową. Może to ma sens ale zakładam, że co słuchawki to inna reakcja na wejście. Nie robiłem recablingu bo myślę, że wzmacniacz będzie bardziej uniwersalnym wyborem, no chyba że mocno polecacie obie zmiany.

 

To na czym mi zależy to: żeby wzmacniacz miał "normalne" pokrętło głośności oraz żeby można było poczuć różnicę w stosunku do xonara dx. Tym słuchawkom brakuje takiego zejścia żeby poczuł. Bas jest jakby to powiedzieć - płaski.  

edit - pewnie zapytacie o cenę. Słuchawki swoje kosztowały, komputer też więc chcę żeby to wreszcie sprawiło więcej przyjemności. Powiedzmy że nie chciałbym dojść do 1,5 tyś bo za drugie tyle można mieć yamahę 803D, która jest nieco bardziej funkcjonalna.

Edytowane przez dotd
cena
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0
Godzinę temu, dotd napisał:

naczytałem się, że panaceum na wszelkie bolączki jest dac po usb robiący za kartę dźwiękową

Nie wiem gdzie to czytałeś, ale jak najszybciej przestań. Tu panaceum na wszelkie bolączki, szczególnie poniżej 1,5 tysiąca, będzie zmiana słuchawek. 

Oczywiście można je docieplić za pomocą combo z lampą typu Aune T1 czy xDuoo TA-10, ale czy to wystarczy? Ciężko powiedzieć, ale łoić basem, to one nie będą, bo nie do tego zostały stworzone.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

No ok, tylko że jak na zamknięte słuchawki one mają dość szeroką scenę i ogólnie dużo w nich słychach dźwięków (co nie jest oczywiste). A nie chcę zmieniać słuchawek na otwarte bo czasami chcę mieć chwilę dla siebie. Łoić basem nie będą - wiem, że nie będą grać jak ultrasone dj pro ale myślałem, że da się wyciągnąć z nich nieco więcej dołu - mocniejszego uderzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
  • Moderator

Już najtańszy iFi ogarnie ci sprawę. Ja jednak wolałbym dorzucić do Nano Black tego za ok 1k. Popytaj na forum może ktoś ma i użyczy. Wymiana słuchawek...ale po co? Bo można inaczej? Dlaczego mam tracić kasę na kolejne słuchawki i sprzedawać te kiedy są dla mnie wygodne tylko chcę co nieco w nich poprawić? 

Ja tam wolałbym rozbudować system o kolejny element.  Xonar jest jeśli dobrze pamiętam dość suchy więc i ogranicza Fostexy, które wbrew pozorom basu maja sporo. Trzeba tylko złapać odpowiednie zgranie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Nightowle - o nich naczytałem się sporo dobrego ale ponoć mają masywne brzmienie przez co góra jest nieco schowana. A kupować żeby posłuchać i odesłać to trochę nie chcę tak robić bo jednak sprzedawca liczy na poważne podejście. Dlatego zostaję przy kombinowaniu z tymi co mam. Tak jak pisał admin - wydaje mi się, że problemem może być mój xonar poza tym z jednej tesli powinno dać się coś wyciągnąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności