Skocz do zawartości
  • 0

LG G7 | Hi-Fi Quad DAC | Dokanałówki do 200zł


Pugeon

Pytanie

Cześć. Jako iż posiadam telefon z przetwornikiem muzycznym postanowiłem to jakoś wykorzystać kupując dobre słuchawki dokanałowe. No i tutaj rodzi się pytanie: jakie słuchawki kupić? Przejrzałem chyba cały internet i wyniosłem tyle, że ile ludzi tyle opinii. Przede wszystkim chciałbym mieć uniwersalne słuchawki do spokojnej, nastrojowej muzyki, aż po progresywny metal i dark synth. Aktualnie mam Beyerdynamics Byron i wydają się być spoko, jednak mam bardzo małe doświadczenie i mogę powiedzieć tyle, że o wiele bardziej przypadają mi do gustu niż senki cx 300 ii. Czytałem też, że przy wyższej impedancji załącza się wbudowany wzmacniacz jednak nie wiem czy zyskuje na tym sama jakość dźwięku czy może tylko głośność słuchawek. Podsumowując, jakie słuchawki kupić? Czy w tej cenie znajdę jakieś słuchawki, które okażą się sporo lepsze do moich upodobań od aktualnie posiadanych beyerdynamics? Czy warto inwestować w przejściowkę zwiększająca impedancję i jeśli tak to gdzie taką dostanę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Skoro Byrony Ci pasuja, to po co zmieniac?

Zabawa w zonglowanie sprzetem to dobry sposob na zdobycie doswiadczenia, wyrobienie preferencji dzwiekowych i osluchanie sie.

Dlatego na Twoim miejscu pojechalbym dojakiegos sklepu z mozliwoscia odsluchu sluchawek w podanym przez Ciebie budzecie i na tej podstawie dokonal wyboru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

@LoGo

Byrony pasują mi porównując do poprzednich, gorszych jakie miałem, a nie wiem jak zagrałyby jakieś lepsze z tym przetwornikiem w telefonie, o którym wspomniałem.

Nie jestem aż takim melomanem, żeby wydawać tyle pieniędzy na słuchawki kupując co raz inne, więc tutaj pytam o jakieś sprawdzone i uniwersalne rozwiązanie.

Nie ma u mnie w mieście takiego miejsca, żebym mógł sprawdzić słuchawki, więc też niestety odpada.

Edytowane przez Pugeon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ale za 200 zł to nie kupisz jakichś super dokanałowek, swego czasu przemielilem wiele modeli w tym budżecie i ciężko tu o coś co zrobi efekt "wow" i będzie się wyraźnie wyrozniac. Osobną kwestią są egzotyczne modele z aliexpress, no ale tu wybór nie jest prosty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Do 200zł możesz kupić Hifiman re400, bardzo fajnie brzmiące i wygodne doki. Za ok. 100zł równie dobre i wygodne są Creative HS-931i, przecenione z prawie 300zł, albo i więcej. Generalnie można polecać sporo, ale jakościowo będzie to mniej więcej podobny poziom, a jak chcesz wyraźnej poprawy, to niestety budżet w Twoim wypadku x2.

 

Edit.

Na OLX są RHA MA750i za 199zł, technicznie jest to wysoki poziom grania, jakość wykonania i komfort bez zarzutu.

Edytowane przez neonlight
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Trochę się spóźniłeś bo z Lg V30 i G7 Thinq zgrywają się HiFi Walker A7, ale jest już tylko wersja ze srebrzonym kabelkiem a to już VAT i opłaty celne i ok 50 $ robi 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
14 godzin temu, neonlight napisał:

Do 200zł możesz kupić Hifiman re400, bardzo fajnie brzmiące i wygodne doki. Za ok. 100zł równie dobre i wygodne są Creative HS-931i, przecenione z prawie 300zł, albo i więcej. Generalnie można polecać sporo, ale jakościowo będzie to mniej więcej podobny poziom, a jak chcesz wyraźnej poprawy, to niestety budżet w Twoim wypadku x2.

 

Edit.

Na OLX są RHA MA750i za 199zł, technicznie jest to wysoki poziom grania, jakość wykonania i komfort bez zarzutu.

Mówisz, że te RHA dają radę? Bo widzę na portalu za 199 zł używane. Też do V30

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności