Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

SMSL sAp-II


Bednaar

Rekomendowane odpowiedzi

Po ostatnich czystkach jakie poczyniłem w audiogratach sięgnąłem po zakurzonego sapa swego, który w ostatniej odsłonie wygląda tak:

IMG_0964.JPG

zasilany jest tanią liniówką

IMG_0966.JPG

źródłem jego jest harman HD970, odbiorcą modowane AR-H1

IMG_0965.JPG

...no i powiem...gro toto.:D

Edytowane przez audionanik
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, majkel napisał:

do pokręcania płytami jedynie słuszny producent harman/kardon

Harmanek nie tylko płytami kręci, ale i za daca robi - przyjmuje cyfrowy sygnał po coaxie i optyku; ha!!!

Taki ze mnie chytrusek.

32 minuty temu, majkel napisał:

Op-amp widzę już wintydżowy LME

Tiaaaa, 49722:); niezły jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
W dniu 22.03.2020 o 19:55, audionanik napisał:

Po ostatnich czystkach jakie poczyniłem w audiogratach sięgnąłem po zakurzonego sapa swego, który w ostatniej odsłonie wygląda tak:

 

zasilany jest tanią liniówką

 

źródłem jego jest harman HD970, odbiorcą modowane AR-H1

 

...no i powiem...gro toto.:D

U mne też wciąż toto gro, ale w konfiguracji fabrycznej (niegrzebany, zasilacz stockowy) i bedzie tak sobie groć, aż go jakiś szlag nie trafi, bo ładnie toto gro, a po co zmieniac, jak gro piknie i bezawaryjnie :)

U mnie tak gro od grudnia 2018. Marantz M-CR503 jako źródło (temu to za rok będzie już równe 10 lat).

Pozdrawiam, witam po kilkumiesięcznej przerwie i obiecuję, ze już nie będę sie czepiac, jak ostatnio @majkel-a we wrześniu 2019 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

LINEP A929 - sap2 w przebraniu (chyba, że na odwrót, nie wiem)

tutaj foty i pomiary (plus foty sap2 z innym środkiem) https://translate.google.com/translate?um=1&ie=UTF-8&hl=pl&client=tw-ob&sl=de&tl=en&u=https%3A%2F%2Fold-fidelity.de%2Fthread-24897-page-2.html 

 

na allegro za 180 zł teraz

Edytowane przez bob2000
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

Z dokami Aune e1, Takstarami ml750 (16 om) i Philips shp5401 (chyba 32 om) jest szum po podpięciu. Na Filipach najmniejszy szum.

 

A czy niemodyfikowany skwierczy przy ruszaniu potencjometrem? I czy też ma tak mało użyteczny poziom nagłośnienia? Tzn. na modyfikowanym na godzinę 9 to może na 600 omowych słuchawkach mogę ustawić, ale gdzieś dalej to już sroga głośność, a dla mniej omowych słuchawek godzina 9 rozsadziłaby mi mózg albo przynajmniej oczy by mi wypłynęły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, audionanik napisał:

Ty masz ode mnie sapa? Chyba nie.

Podobno to ten sam ;) 
Z potkiem mam jeszcze tak, że zwykle jak ustawię głośność to muszę lekko obrócić w przeciwnym kierunku, dosłownie prawie w miejscu, aby wyrównać głośność na kanałach. Bo robiąc głośniej lewa słuchawka gra głośniej, a cofając prawa.

 

@MrBrainwash @audionanik też taką minkę strzeliłem, gdy pierwszy raz pokręciłem potencjometrem :lol:

Edytowane przez bob2000
  • Confused 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sap2 (modyfikowany) vs Aune x7s. Słuchawki Beyerdynamic "piła" T90.

Dla mnie sprawa przedstawia się następująco.

Sap2 ma: większą precyzję; rozdzielczość; poukładanie dźwięku; lepsza barwa dźwięku; wokale lepiej brzmią; lepsza kontrola basu; sybilanty mniej piłują (lepsza jakoś, hehe); ogólna klarowność/przejrzystość i skupienie w dźwięku (cisza pomiędzy poszczególnymi dźwiękami granymi w tym samym czasie, na Aune jakby coś tam było co rozprasza uwagę); Aune ma bardziej szpilkowaty dźwięk (chuda krecha, ostrzejsza). Sap2 całościowo lepszy technicznie i przyjemniejszy w odbiorze. To tyle.

 

A tutaj jak dt150 na Sap2 (modyfikowany) vs Aune x7s (aby nie przepadło):

 

Edytowane przez bob2000
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie ---- mam  sapa2  bez modyfikacji poł roku   i jeszcze 4 wzmaki do słuchawek , kupiłem go za 150 pol dukatów, i maie racje  i to wielka ---to ZNAKOMITY  wzmak. jest b głosny  na 10  -11 godz jrst juz upał  , dosc krecenia gałka. uzytkowany z 5 parami słuchawek .to jeden z moich najlepszych wzmacniaczy . teraz doupiłem dwa dacki  , o  nazwie   ''franek''  i xawery''' musze pisac  szyfrem bo rezim w naszym kraju  mnie powiesi. .........bezz pitolenia - podłaczony do franka - zmienił moje postrzeganie muzyki . dobry dac  cignie w góre  sapa2 niemiłosiernie .mozna  chodzic pomiedzy muzykami.

niech  zyja słuchawy !

  • Like 1
  • Haha 1
  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...
W dniu 29.11.2020 o 14:43, pilotKA napisał:

Panowie ---- mam  sapa2  bez modyfikacji poł roku   i jeszcze 4 wzmaki do słuchawek , kupiłem go za 150 pol dukatów, i maie racje  i to wielka ---to ZNAKOMITY  wzmak.

No i pięknie - mam go już dwa lata i tylko myślę, żeby ewentualnie jakieś lepsze słuchawki nabyć - ale luzik, wciąż słucham na tym samym: 12-letnie AKG K530LTD :) Ktoś się pytał o szumy na słuchawkach niskoomowych, dokanałowych: na momencik podłączałem dokanałówki Remax RM-800MD, szumów żadnych plus oczywisty bezsens używania tych słuchawek z tym wzmakiem (jedno i drugie głośne jak diabli, te dokanałówki u mnie tylko do telefonu lub empetrójki Sandisk Cli[ Sport). Na Koss Porta Pro też zero szumów. Jak do tej pory SMSL SAP-2 to mój najlepszy zakup audio w życiu.

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

@Nazar70 Ale grały OK z samym SAP-2?

A ten Radsone to jakiś DAC?

A może ktoś sprawdzał z Fostex T40RP? Interesowałyby mnie planarne zamknięte.

Edytowane przez Bednaar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatno porównuje   sapa 2 z x7s   , i w dzwieku  aune  jest jednak wiecej spokoju  ,sap2 gra jak dla mnie ciut ostrzejszym dzwiekiem i zauwazyłem ze z hf580 troszke sa męczące. to  samo  z  400i w   sapie   est  opamp   i  kiedys go wymieniłem dzwiek sie pogorszył - zostałem przy fabrycznym.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Modyfikowany sap2 radzi sobie bardzo dobrze z CAL! (z tych najlepszych wersji).
Nie mam bezpośredniego porównania do Audins HUD mx1, ale trochę na nim słuchałem CALi i uważam, że sap2:
- lepiej opanował problemy z sybilacją - w zasadzie to już nie problem

- zmniejszył szkieletowość dźwięku,

- lepiej opanował bas i przestrzeń

 

Ogólnie nie mogę oprzeć się wrażeniu, że CAL straciły irytująca mnie od zawsze żyletkowatość dźwięku i ślizganie się po nim. Całość składa się na całościowo przyjemniejsze dla ucha granie.

 

 

Edytowane przez bob2000
  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Noszę się z zamiarem kupna słuchawek wysokoomowych (albo po prostu z niższym SPL), bo sygnał z SAP2 ma bardzo wysoki poziom.

Póki co, używam "wyciszaczy", które - o dziwo - dobrze wpływają na brzmienie.

AKG K530LTD podłączam za pośrednictwem iFi Audio Ear Buddy - subtelniejsze, ale bogatsze, bardziej zróżnicowane brzmienie - zwłaszcza pod względem barwy. Ponadto dźwięk się jakoś tak "poukładał" w przestrzeni. Przy okazji - jesienią moje AKG kończą 13 lat :)

Koss Porta Pro - za pośrednictwem adaptera DUNU podbijającego impedancję o 75 ohm - tu już ciężej mi powiedzieć o zmianie (oczywiście poza niższym poziomem sygnału), może bas jest bardziej sprężysty, krócej wybrzmiewa, ale z mocniejszym kopem. 

Ogólnie rzecz biorąc, nie muszę już słuchać z potencjometrem nastawionym blisko samego początku, gdzie - jak to zwykle bywa - są problemy z balansem, nierównomierna głośność kanału P i L.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Spawn napisał:

A z czego gra ten sap? Nie da sie zmniejszyć poziomu w źródle do którego sap jest podłączony?

Jak w sygnaturce: Marantz M-CR503 - nie da się zmniejszyć poziomu sygnału, nie ma regulacji.

Mam jeszcze CD Denon DCD-485 z regulowanym poziomem na wyjściu, ale ma uszkodzony mechanizm wysuwania tacki na płytę - wysuwa się i od razu się chowa. Takie ćwiczenie na refleks, ale można porysować płytę.

Ale jak pisałem, bardzo dobrze się sprawują te "wyciszacze". 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności