Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

SMSL sAp-II


Bednaar

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 27.06.2019 o 15:34, Bednaar napisał:

 

Najbardziej to mnie zainteresowało. Nie planuję oddawać swojego SAP-2 do przeróbek w środku. ale myślę o zmianie zasilacza. Jaki konkretnie masz, jakie ma parametry? Podejrzewam, że liniowy, ale jakie ma napięcie (24 V?), natężenie, moc? Nie wiem po prostu, jak należy dobrać zasilacz do wzmacniacza, żeby temu drugiemu nie zrobić kuku, nie znam się na elektronice.

Zasilacz jak zasilacz, liczy się to co Majkel w nim zmajdrował. Mogę sprawdzić i Ci napisać, ale bez Majkela i tak się nie obędzie ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 1.07.2019 o 13:46, ma_x_ym napisał:

bez Majkela i tak się nie obędzie

Nie ma potrzeby - jak pisałem, mnie zadowala jakość grania stockowego SAP-2. A z zasilaczem dam sobie spokój. Słuchawek też na razie nie zmieniam, jedynie gąbki w KPP, bo się zużyły ;)

Mam chęć płyty kupować, a nie sprzęt :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie teraz gra (Pat Metheny "Question And Answer") - i zero trzasków. Próbowałem też (oczywiście przy absolutnej ciszy) przekręcać potencjometr na max - zero szumów i trzasków. Skoro trzeszczy podłączony do dziurki w laptopie - to może tam własnie jest problem?

Edytowane przez Bednaar
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jak nic nie gra, to też jest zero trzasków.

Natomiast problem zaczyna się w niektórych utworach (np. pierwsze 30 sekund Radiohead - Backdrifts) - jak reguluję głośność, to pojawiają się głośne szumy/trzaski.

Rozumiem, że to nie jest normalne i mój egzemplarz jest uszkodzony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio kupowałem na Allegro trochę używanych rzeczy, głównie elektronika i praktycznie w co drugim przypadku są jakieś "ukryte wady" o których sprzedający zapomniał napisać, a to pady w słuchawkach w stanie, jakby siedział na nich słoń, a to dwucentymetrowa rysa na ekranie. Po prostu masakra :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Kuba_622 napisał:

Natomiast problem zaczyna się w niektórych utworach (np. pierwsze 30 sekund Radiohead - Backdrifts) - jak reguluję głośność, to pojawiają się głośne szumy/trzaski.

Ale to się dzieje tylko w przypadku grania z laptopa?

Spróbuj do tego samego wejścia w SAP-2 zamiast laptopa podłaczyć inne źródło i zaobserwuj, czy też będą trzaski (najlepiej na tym samym utworze).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Bednaar napisał:

Ale to się dzieje tylko w przypadku grania z laptopa?

Spróbuj do tego samego wejścia w SAP-2 zamiast laptopa podłaczyć inne źródło i zaobserwuj, czy też będą trzaski (najlepiej na tym samym utworze).

 

Niestety to wina wzmacniacza - przy regulacji głośności w utworach z silnym basem słychać trzaski. Sprawdzałem z różnymi słuchawkami, kablami, źródłami, wszędzie jest tak samo.

  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to masz pecha - wadliwy egzemplarz. Nie znam się na elektronice, ale podejrzewam, że to może być wina jakiegoś kondensatora (sorry, jeżeli napisałem bzdurę).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Bednaar napisał:

No to masz pecha - wadliwy egzemplarz. Nie znam się na elektronice, ale podejrzewam, że to może być wina jakiegoś kondensatora (sorry, jeżeli napisałem bzdurę).

 

Też mi się wydaje, że to nie wina potencjometru. No nic, mam nadzieję, że uda się "reklamować".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, Kuba_622 napisał:

 

Też mi się wydaje, że to nie wina potencjometru. No nic, mam nadzieję, że uda się "reklamować".

 

No to powodzenia, trzymam kciuki. Daj znać, czy się udało.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Hey

 

Dziś wrzuciłem do mojego smsl-sap-ii pro MUSES8820, mega pozytywnie się pozmieniało, barwa cieplejsza, ogólnie dźwięk nabrał polotu, przy standardowej opa 2604ap było bardzo płytko,

 

EDIT- Teraz zastanwiam się czy warto zakupić Burson Audio Supreme Sound V6 Vivid ?

 

Edytowane przez adcool
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, adcool napisał:

Hey

 

Dziś wrzuciłem do mojego smsl-sap-ii pro MUSES8820, mega pozytywnie się pozmieniało, barwa cieplejsza, ogólnie dźwięk nabrał polotu, przy standardowej opa 2604ap było bardzo płytko,

 

EDIT- Teraz zastanwiam się czy warto zakupić Burson Audio Supreme Sound V6 Vivid ?

 

Jak już raz zacząłeś to już nie ma od tego odwrotu. Witamy w klubie anonimowych opampoholików! :D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja od jakiegoś czasu podłączam do SAP-II Koss Porta Pro z podbitą impedancją (iFi Audio Ear Buddy) i jest po prostu fajnie - zero wsłuchiwania się w detale, po prostu gra muzyka :)

Polecam wszystkim, którzy nie chcą wpaść w opampoholizm ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fanom samej muzyki bez zbędnych detali polecam pozytywkę. Można się skupić praktycznie wyłącznie na zamyśle kompozytora. Albo zegarek z melodyjkami. Za mojej młodości dostawało się takie na I komunię. 

10 godzin temu, adcool napisał:

EDIT- Teraz zastanwiam się czy warto zakupić Burson Audio Supreme Sound V6 Vivid ?

Warto to wywalić rezystory buforujące wyjścia. One są dźwiękowo beznadziejne. Gdyby nie one to nawet OPA2604 by jako tako zagrał, bo dźwiękowo on wcale nie jest taki ostatni. W sumie nawet lepszy od innego Musesa, którego nie dawno poznałem, tylko oznaczenia nie pamiętam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, majkel napisał:

Fanom samej muzyki bez zbędnych detali polecam pozytywkę. Można się skupić praktycznie wyłącznie na zamyśle kompozytora. Albo zegarek z melodyjkami. Za mojej młodości dostawało się takie na I komunię. 

@majkel - nie wiem, dlaczego musi od razy być taki sarkazm. Uwierz mi - spokojnie słucham sobie na KPP bez żadnych oznak dyskomfortu. Wolę wydawać swoje uczciwie zapracowane pieniądze na nowe płyty CD, niż na kabelki, opampy itp. Skoro wolisz inaczej - Twoja sprawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, Bednaar napisał:

@majkel - nie wiem, dlaczego musi od razy być taki sarkazm. Uwierz mi - spokojnie słucham sobie na KPP bez żadnych oznak dyskomfortu. Wolę wydawać swoje uczciwie zapracowane pieniądze na nowe płyty CD, niż na kabelki, opampy itp. Skoro wolisz inaczej - Twoja sprawa.

A co gorsze - mój sarkazm czy Twoje namawianie ludzi na zmianę swoich potrzeb o 180 stopni podług Twoich? Co do mnie, to wydaję swoje uczciwie zarobione pieniądze na wszystko, co wymieniłeś i w ten sposób osiągam najwięcej satysfakcji. Tylko że nie robię z tego doktryny i nie smęcę ludziom w różnych wątkach, że też tak mają robić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, adcool napisał:

Możesz proszę rozwinąć odpowiedz ?

nie bardzo rozumiem 

Nie ma miejsca; a ewentualny ekstender dip8 też trzeba byłoby nieźle wyginać i upychać kolanem.

1 godzinę temu, Bednaar napisał:

Uwierz mi - spokojnie słucham sobie na KPP bez żadnych oznak dyskomfortu

Uwierz mi, że ja też czasami spokojnie słucham filmów dokumentalnych, programów publicystycznych etc. bezpośrednio z głośniczków laptopa bez żadnych oznak dyskomfortu; a nawet słyszę całą treść. Tylko nie wiem jaki to ma związek z tematyką tego forum?:unsure:

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja w końcu posłuchałem sapa i topping d10 z moim nowym kablem USB od kitajca (Sztywny Pal Azji - bo ciężki i sztywny jak ten pal ten kabel) i przyznam, że cel względnie taniego zestawu biurkowego osiągnąłem z nawiązką. Gra to z wygarem, muzykalnie, wszystko poukładane jak trzeba, jest separacja (ciut mniej powietrza pomiędzy instrumentami względem DX220), jest dość obszerna scena (ale ciut węższa względem DX220), no i ogólnie tra la la, tra la li. 

Zestaw biurkowy uważam za zamknięty. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności