Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

SMSL sAp-II


Bednaar

Rekomendowane odpowiedzi

10 godzin temu, audionanik napisał:

Sap9 pomijając bas jest bardzo oszczędny i punktowy, podobnie jak holdegron.

No, to dobrze że SAP9 nie wybrałem, a byłem blisko. Punktowość grania = brak przyjemności odsłuchu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, euter napisał:

 

@audionanik Który wzmacniacz lubiłeś najbardziej z NH? Słucham klasyki i jazzu i zastanawiam się, czy warto zafundować tym słuchawkom coś lepszego niż DAP.

Chyba balantine jednak; ale i bezpośrednio z mojo też sobie nie krzywdowałem (choć to granie w  zupełnie inny deseń).

Co do dapów to nie siedzę w temacie; słuchałem nh z akacza 300, teaca HA-P90 (ten dziad mnie zaskoczył dość wysokim sq), ibasso dx200 (nie pamiętam z którym ampem) i z dapów to chyba najbardziej mi leżały z LG v30:woot:. Dla mnie wszystkie dapy mają jakiś taki sztuczny dźwięk:ph34r:; albo metaliczny, albo plumkający na jedno kopyto...sam nie wiem, jakiś taki bez duszy.

 

Kurdę, sprawdziłem specyfikację sapa2 i wychodzi, że daje na wyjściu max ok.6V; czyli wcale nie ma wysokiego wzmocnienia napięciowego. W takim razie jest ciulowa charakterystyka potka, bo qutest jest ustawiony na 1V, a na godz.9 soniacze chcą mi łeb urwać.

Edytowane przez audionanik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakbym słuchał na moich słuchawkach przy potku w SAP-2 na godz. 9 to bym chyba obudził żonę;) Nie daję więcej, niż 7-8 godz. A trochę poniżej jest już nierównomierność kanałów. W Holdegronie jednak ta dolegliwość była bardziej słyszalna, i te nieznośnie punktowe dźwięki, bez żadnych wybrzmień - w SAP2 wszystko wybrzmiewa, jak należy, jest po prostu naturalny dźwięk, fakt że dla wielu słuchaczy może się wydać zbyt dosadny. Jak dla mnie jest OK, przedtem słuchałem z dziurki Rotela i było podobnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Bednaar napisał:

Nie daję więcej, niż 7-8 godz

Ale skala zaczyna się tuż przed 7, prawie równo z nią:D.

Dobrze że qutesta można "skręcić" na 1V.

 

10 minut temu, Bednaar napisał:

przedtem słuchałem z dziurki Rotela i było podobnie.

Podobnie do sap2? To ta dziurka rotela jakaś genialna:woot:.

 

Hmm..intryguje mię ten gain w sapie; a może jednak on wysoki jest, tylko podane wartości Uwyj, to te przed wpadnięciem w clipping?

...a z resztą; kij z tym..

Edytowane przez audionanik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

46 minut temu, audionanik napisał:

Podobnie do sap2? To ta dziurka rotela jakaś genialna:woot:.

Otóż to - pamiętam, porównanie z Holdegronem - Rotel dosłownie go zmiażdżył. SAP2 jednak ma bardziej zdyscyplinowany bas - Rotel trochę z tym przesadza. No i trafo buczy - słychać to i w słuchawkach, i przez głośniki. Nie nadawał się przez to do słuchania w sypialni, plus jeszcze gabaryty. Poszedł do innego pokoju :)

 

Edit - to taki Rotel:

 

s-l1000.jpg

 

Edytowane przez Bednaar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dalszy ciąg pomyłek w mp3store, ale tym razem może być korzystna: właśnie dostałem sms, że mam w salonie do odebrania... SMSL sAp-II... zatem jak ktoś chce zakupić, to jest w PL dostępny egzemplarz - kto pierwszy, ten lepszy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMG_0362.jpgIMG_0364.jpg

Dosadny to on jest, faktycznie. Ma też świetną separację, jest szybki, szczegółowy. Czegoś mi brakuje jednak, a może jeszcze muszę posłuchać.
Wczoraj próbowałem z nim kilka diametralnie różnych słuchawek, muszę sobie to poukładać. W sumie to stara się nie psuć dźwięku, a to już dobrze, a za taką cenę to nawet bardzo dobrze. Coś mnie korci jednak poprawić, choroba mi wróciła Ale już zaradziłem, jedzie do mnie mały pomocnik.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ech, ta audiophilia nervosa - zarażonemu zawsze czegoś brakuje i coś go korci, żeby poprawić ;)

Jedyne, czego mi brakuje, to czasu, żeby sobie usiąść i tak w całkowitym odprężeniu go posłuchać - a sap-2 jest u mnie już od dwóch miesięcy. Zawsze przed snem, nie za długo bo o świcie trzeba się zrywać do roboty. Zawsze potem jest niedosyt - ale z drugiej strony to dobrze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie słyszałem AQ ale z tego, co piszesz, to może zadziałać. Góra SAP-2 jest wyraźna, ale nie wyostrzona (ale też zależy od realizacji - różnicowanie nagrań jest ogromne).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, core3m napisał:

Może to będzie dobry wzmak do AQ. Szukam po droższych i nic mi nie pasuje do końca synergicznie to może zmienić kierunek i szukać coraz taniej :P (głownie chodzi mi o wyrwanie dźwięków z zadymienia wyższych średnich, a jednocześnie nie przesadzenie na górze).

 

Idę właśnie tą drogą. Sprawdzam jak mi zagra zestaw za prę stów, a nie parę tys., czekam jeszcze tylko na Toppinga D10 do smsl'a.
Co do góry to powinno być ok, choć nie wiem jak zareagują AQ akurat. Meze 99 smsl robi dobrze,  ale mam trochę problem ze średnicą właśnie. Też mam wrażenie lekkiego zadymienia, testuję jeszcze, zobaczę jak przyjdzie DAC.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, ma_x_ym napisał:

Też mam wrażenie lekkiego zadymienia, testuję jeszcze, zobaczę jak przyjdzie DAC.

 

Jeszcze się okaże, że sap-2 po prostu obnaża słabość źródła ;)

Bo w sumie do średnicy nie mogę się przyczepić - typowo Marantzowa, czyli tak powinno być. Czasem bas zbyt lekki - ale może to z kolei wina słuchawek?

Edytowane przez Bednaar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, Bednaar napisał:

do średnicy nie mogę się przyczepić (...) Czasem bas zbyt lekki - ale może to z kolei wina słuchawek?

W sapie 2 zasadniczo do żadnego zakresu nie można się przyczepić. Jedynie do tego, ze brak mu trochę delikatności i finezji. Lekkość basu to wyłącznie wina słuchawek lub źródła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, audionanik napisał:

Jedynie do tego, ze brak mu trochę delikatności i finezji.

 

Czyli z mojej strony nie ma się do czego przyczepić ;)

 

5 minut temu, ma_x_ym napisał:

Może jeszcze musi smsl się wygrzać :) 

 

Wygrzewanie to śliski temat ;) Chyba raczej w tym przypadku chodzi o przyzwyczajenie naszego ośrodku słuchu w mózgu do sposobu prezentacji danego urządzenia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj wieczorem po raz pierwszy przez SAP-2 słuchałem bardzo dobrej, a jednocześnie słabo zrealizowanej płyty Return To Forever "Hymn Of The Seventh Galaxy" (1973). Do tej pory najbardziej słuchanie uprzykrzała mi wyostrzona góra, zatem do dosłuchu zasiadłem pełen obaw, które natychmiast zniknęły, jak usłyszałem pierwsze takty. Zero ostrości na górze, lepsza średnica niż dotychczas (dziurka mojego Marantza, Rotel RA-840BX2, kiedyś Onkyo Integra A8670 oraz Holdegron H1). Słuchawki AKG K530LTD. Po raz pierwszy w życiu słuchałem tej płyty czerpiąc przyjemność nie tylko z samej muzyki, ale też z jakości dźwięku. SAP-2 rules ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam

Poczytałem ten wątek, i z ciekwości wziąłem na testy wzmacniacz SMSL.

Hmm, nie wiem jak to możliwe, aby pisać, że SMSL gra zdecydowanie lepiej, niż H1.

Że basu w H1 nie ma...

On nie gra lepiej, on gra dokładnie tak samo.

Porównałem bezpośrednio SMSL z moim osobistym Holdegronem, i w ślepych testach

nie sposób poznać, który gra.

Analiza schematu nie pozostawia niedomówień, to identycznie zaaplikowany TPA+OPA.

Jedynie na zasilaniu zaoszczędzono, bo z 24V robi się 2x12 z wirtualna masą.

 

I nie piszę tego, bo mi zależy na "obronie" Holdegrona, ponieważ nie montuję tych wzmacniaczy od lat.

Piszę, bo nie lubię czytać opinii subiektywnych, przedstawianych jako obiektywne.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, holdegron napisał:

Piszę, bo nie lubię czytać opinii subiektywnych, przedstawianych jako obiektywne.

 

A jaki miałbym interes w tym, żeby Twój wyrób szykanować? Jestem zwykłym użytkownikiem, nawet nie audiofilem, po prostu fanem dobrej muzyki, który też zwraca uwagę na jakość brzmienia. Holdegron zdecydowanie gra bardziej punktowo i precyzyjnie, w SMSL są wybrzmienia, bas się snuje - co mi bardziej odpowiada. Pewnie Holdegron bardziej pasuje do słuchawek o innym brzmieniu, cieplejszym i bardziej plastycznym - jak Sennheiser HD650, co zresztą wyraźnie piszesz na swojej stronie. Mam AKG K530, które same z siebie mają tendencję do punktowego grania i H1 po prostu im nie służył, dużo lepiej zgrywają się z SMSL. 

Może zwykli użytkownicy - tacy amatorzy jak ja - nie powinni w ogóle przedstawiać swoich opinii na temat sprzętu, bo zawsze będą to opinie subiektywne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
19 godzin temu, holdegron napisał:

Witam

Poczytałem ten wątek, i z ciekwości wziąłem na testy wzmacniacz SMSL.

Hmm, nie wiem jak to możliwe, aby pisać, że SMSL gra zdecydowanie lepiej, niż H1.

Że basu w H1 nie ma...

On nie gra lepiej, on gra dokładnie tak samo.

Porównałem bezpośrednio SMSL z moim osobistym Holdegronem, i w ślepych testach

nie sposób poznać, który gra.

Analiza schematu nie pozostawia niedomówień, to identycznie zaaplikowany TPA+OPA.

Jedynie na zasilaniu zaoszczędzono, bo z 24V robi się 2x12 z wirtualna masą.

 

I nie piszę tego, bo mi zależy na "obronie" Holdegrona, ponieważ nie montuję tych wzmacniaczy od lat.

Piszę, bo nie lubię czytać opinii subiektywnych, przedstawianych jako obiektywne.

Dobrze wspominam sprzęty Robbiego :) chętnie sprawdziłbym, ale od lat nie mam już tego modelu. Jak nie ma różnicy to moim zdaniem super :) 

To potwierdza, że SMSL w tej cenie to świetny wybór. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, holdegron napisał:

Porównałem bezpośrednio SMSL z moim osobistym Holdegronem, i w ślepych testach

nie sposób poznać, który gra.

Jeszcze pytanie - który to konkretnie model Holdegrona?

Ja miałem starą wersję modelu podstawowego, jeszcze bez hebelkowego wyłącznika (który jest też w SAP-2), wyłącznik był w potencjometrze wzmocnienia.image.jpeg

Edytowane przez Bednaar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Nie porównywałem, ale SAP-2 sam w sobie jest analityczny. Jego barwa (jasny/ciemny) będzie zależeć od źródła i od samych słuchawek, bo jest neutralny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności